reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Patrysiak z tą menopauzą to pojechałaś.Ja też dlatego zaczynam działać.
Dzisiaj zaczynam testować bo 10dc.A te testy z apteki faktycznie są dużo czulsze.Pozdrawiam wszystkie staraczki.I pliss trzymajcie za mnie kciuki w czwartek i może w piątek(z tym piątkiem to się jeszcze zastanowie)Wykresów temp nie robie tylko testy owu,mam nadzieje że to wystarczy.
Czarodziejko moje chłopaki noszą te same imiona.:-DMusimy mieć podobny guścik.Pozdro.
 
reklama
staraczki:

KINGA85-- 30/31 styczeń
MAMA05-- 3 lub 6 luty
GAL-- 7 luty
JULIANA-- 7 luty
MISSBELLA-- 14 luty
AGULEK 79-- 14 luty
TRUSSKAFKA-- zaczyna w kwietniu



szczęśliwie zaciążone:

kosmopolitan-- 14 czerwiec 2012
piranha-- 20 czerwiec 2012
axarai-- wrzesień 2012
patrysiak--wrzesień 2012
lorelain-- 2/3październik 2012
 
Patrysiak z tą menopauzą to pojechałaś.Ja też dlatego zaczynam działać.
Dzisiaj zaczynam testować bo 10dc.A te testy z apteki faktycznie są dużo czulsze.Pozdrawiam wszystkie staraczki.I pliss trzymajcie za mnie kciuki w czwartek i może w piątek(z tym piątkiem to się jeszcze zastanowie)Wykresów temp nie robie tylko testy owu,mam nadzieje że to wystarczy.
Czarodziejko moje chłopaki noszą te same imiona.:-DMusimy mieć podobny guścik.Pozdro.

Będę trzymać, to daj znać czy w piątek też. A w jakim wieku masz dzieci jeżeli można zapytać?
 
staraczki:

KINGA85-- 30/31 styczeń
MAMA05-- 3 lub 6 luty
GAL-- 7 luty
JULIANA-- 7 luty
MISSBELLA-- 14 luty
AGULEK 79-- 14 luty
TRUSSKAFKA-- zaczyna w kwietniu



szczęśliwie zaciążone:

kosmopolitan-- 14 czerwiec 2012
piranha-- 20 czerwiec 2012
axarai-- wrzesień 2012
patrysiak--wrzesień 2012
lorelain-- 2/3październik 2012

A Patrysia nie chciała się do naszej listy dopisać?
Axarai- gdzie jesteś?!? Bo list gończy wystawimy! Ledwo zaszłaś w ciążę to nas olałaś, oj nieładanie:crazy:
 
ja tez czuje ze w tym cyklu poleca fasoleczki:tak:oj zycze wszystkim naszym staraczkom:tak: moje ciazowe kciuki licza sie podwojnie:tak:

no wlasnie- axari nas olala na calej linii- nie ladnie:no:
 
Cześć babeczki!

nullka, super, że z Antosiem już lepiej i ominął Was szpital. Bardzo dobrze, że czekasz do marca, zleci ani się obejrzysz a Twój organizm będzie już dobrze przygotowany i na kolejną ciążę i na córcię. U mnie witamina B6 skróciła nieco fazę folikularną i owulki były nieco szybciej ...jednak w szczęśliwym cyklu owulacja mi się niespodziewanie przesunęła aż na 18 dc. Według mnie to bardzo dobry znak i wszystko zmierza do tego, że skróci Ci się I faza a wydłuży lutealna - lepiej więc też będzie z produkcją progesteronu i utrzymaniem ciąży. A pH masz piękne - będzie córa jak nic! :-) Ja też wierzę, że dieta, pH i rodzaj śluzu odgrywają kluczową rolę w planowaniu płci. Co do tego miernika Hanna Instruments HI 98103 Miernik pH | Testy i mierniki | eRybka.pl to pewnie można tą podłużną elektrodę wsunąć do środka. Czytałam jednak, że nie powinno się tak robić gdyż pH śluzu na ściankach pochwy jest dużo niższe, przy planowaniu płci znaczenie ma pH śluzu szyjkowego (jakaś dziewczyna np. pisze, że śluz ze ścianek ma u niej pH 4-5 a szyjkowy 6). Co do Twojego wykresu to w Twojej sygnaturze widzę linka (nie miniaturę jak u dziewczyn mających wykresy na ENPR), ale jak go kliknę to działa :-) Jak Ciebie to pocieszy to mi w październiku stuknie 34 na liczniku :-), młode babki jesteśmy!!!

bettsie, taki szklisty śluz ma zazwyczaj wysokie pH więc większe szanse na chłopaka. A teraz tak w MEGA-skrócie:

Przy planowaniu dziewczynki najważniejsza jest dieta, musi być bogata w Ca i Mg a uboga w K i Na, należy ją rozpocząć minimum 6 tygodni przed staraniami.
Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna łykać kobieta:
- wapń w postaci cytrynianu wapnia (nie węglanu wapnia gdyż ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapń obniża pH
- magnez 300 mg dziennie
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniża pH
- tabletki żurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg świeżych owoców dziennie, obniżają pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmować ją w preparacie typu B-Complex (np. B-100 firmy Puritan's Pride) gdyż witaminy B powinny być ze sobą w równowadze, nadmiar jednych może powodować niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 może być przyczyną poronienia
- wszelkie zakwaszające preparaty typu Sylk (kwaśny lubrykant stosowany tuż przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszające i inne
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mężczyzna powinien łykać Ca, Mg, witaminę C i kwas foliowy.


Zapotrzebowanie dzienne na minerały przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapń) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg

Optymalne pH dla starających się o córkę:
- dla kobiety: 4-4.5 (pH śluzu)
- dla mężczyzny: 7-7.5 (pH spermy)

Co do hormonów to są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o dziewczynkę to powinnaś mieć niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron, Twój partner powinien mieć niski testosteron i wysoki estrogen.

Przy staraniach o dziewczynkę zaleca się albo codzienne współżycie albo minimum 7-dniową abstynencję (wówczas podobno bardzo spada w spermie ilość plemników). Stosunek musi być bez Twojego orgazmu (podnosi on bardzo pH śluzu). Śluz o cechach płodnego ma bardzo wysokie pH i sprzyja poczęciu chłopca. Starając się przed owulacją musisz zadbać o niskie pH aż do samej owulacji i jeszcze kilka godzin po niej (wzrost pH przed owulacją może spowodować ujemne naładowanie komórki jajowej co przyciągnie dodatnio naładowane plemniki z chromosomem Y). Istnieje jeszcze bardzo skuteczna (podobno skuteczność to aż 90%) metoda "O+12" - polega na stosunku w przedziale 8-20h (najczęściej zalecane jest 12h) po owulacji, wcześniej wymagana jest minimum 7-dniowa wstrzemięźliwość.


Mama05, ciężarówko nasza kochana, tempka piękna! ...i jak zawsze równa jak na stole :-) Na innym forum o planowaniu płci dziewczyny już piszą, że B-Complex zaczął działać - poprawia pierwszą fazę i wydłuża drugą :-)

Patrysia, no kolor zaiste wybitnie dziewczynkowy! :-) Trzymam jutro kciuki za Twoją wizytę!

Kosmo, jak samopoczucie przed jutrzejszym wielkim dniem? Dalej stoicki spokój? Ja czułam błogi spokój aż do USG, na samym USG tak odrobinę adrenalinka podskoczyła w górę :-) Oj jutro posypie się na forum tona różowych gratulacji, z naszymi kciukami na pewno usłyszysz same dobre wieści!!!

Gal, ja stosowałam testy One Step Ovulation Test przez jakieś pół roku albo dłużej, nigdy mnie nie zawiodły. Może ten apteczny szybciej reaguje i ten z Allegro też dziś wyjdzie pozytywny? Czytałam, że nie powinno się robić testów owulacyjnych rano gdyż po nocy stężenie LH zawsze jest wyższe. Kurcze, nie wiem co ci kochana doradzić, lepiej bazować cały czas na jednych testach gdyż różne testy mogą mieć różną czułość ...no chyba, że te testy z Allegro są uszkodzone ale mi się nigdy takie nie trafiły (a zużyłam ich chyba setkę). Mam nadzieję, że nie jest już po owulacji ...a może u Ciebie tak jak i u mnie w dniu owulacji nie będzie już śluzu płodnego? ...byłoby wówczas rewelacyjnie! Szkoda, że nie analizujesz szyjki, podobno jest miękka i otwarta w okolicy owulacji a twardnieje i zamyka się w okolicy O+12. Chyba nie zaryzykowałabym dziś staraniami bo tak naprawdę nie wiadomo w jakiej fazie cyklu teraz jesteś ...może w przyszłym cyklu stosuj już tylko "LH TEST"? A teraz coś co powinno poprawić Ci nieco humor - przeczytałam właśnie na in-gender, że te irygacje nie zabijają plemników a jedynie unieruchamiają (na forum używają pojęcia "freeze") plemniki z chromosomem Y :-)

MissBella, ja w pierwszą ciążę zaszłam mając właśnie 30 lat ...2 miesiące po pozytywnym teście stuknęło mi już nawet 31 na liczniku. To super wiek na dziecko (człowiek już się wyszalał i pragnie tego macierzyństwa) więc do dzieła kochana!

kate18, witaj! Które to Twoje dzieciątko?

Kinga, wykresik cudowny! A może to implantacja była w tym 4 dpo? ...czasem podobno zdarza się tak wcześnie :-) ...w każdym razie progesteron pięknie produkujesz w fazie lutealnej!

Truskafffko, owulacja tuż tuż (tempka spadła i estrogeny szaleją) :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piranha super to napisałaś , nic dodać nic ująć, ekstra przewodnik dla staraczek, brawo za pomysł:-)
ja nie mogę nigdzie dostać wody destylowanej, w tesco jest demineralizowana , nie wiesz czy może być , plisss..... na pewno będę potrzebowała tych irygacji.
P.S. Sluzu mam mniej niż zawsze tego dnia cyklu i jest mętny, dobry znak,
Gal jestem bardzo ciekawa jak to u ciebie wyjdzie w tym cyklu, kciukaski....
Dziewczyny potrzebuje kciukasów za pare dni więc plisss......jak która ma jeszcze wolne ręce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry