reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej ja dzisiaj jezdze z mezem po sklepach i wymyslam jakie kafelki,wanne,czy meble kuchenne bym chciala :zawstydzona/y:

Mama ja wczoraj mialam robiona mikrodermabrazje i polozona maseczke,za 2 tyg ide na peeling z kwasem migdalowym lub peeling kawitacyjny ale to sie jeszcze zobaczy,ogolnie bylo bardzo przyjemnie i od razu widez poprawe,kosmetyczka doradzila mi jakich kosmetykow powinnam uzywac,wiec niedlugo ide do apteki zaopatrzyc sie w odpowiednie dla mojego rodzaju skory kremy itd :tak:
 
reklama
Nullka dzięki, ale ja starania zaczynam od mniej więcej kwietnia :tak:
teraz miałam pierwszy cykl po odstawieniu tabletek anty, dopiero zaczynam przygodę z suplementami, dietą, obserwacją cyklu.
Także nie wiem kiedy dokładnie miałam owulację, teraz będę robiła pomiary temp. i obserwowała co się dzieje, mam nadzieję że przy następnym cyklu już coś będę wiedziała;-)
ale za Twoją szczęśliwą trzynastkę trzymam mocno kciukasy ;-)

Kosmopolitan fajna historia z ginekologiem hehe

Juliana samej B-6 chyba za dużo nie powinno się brać, ale to ci dokładnie pewnie napisze nasze guru forumowe Piranha :-p
 
No i guzik, Krzysiu ziewa, trze oczy ale nie zaśnie, ciężki przypadek z niego, jak córa będzie podobna pod tym względem to mam przerąbane do kwadratu :-D

Mama05, to i ja ciastko poproszę na poprawę humoru! :-) ...o ile jeszcze zostało bo widzę, że ma wzięcie :-D

truskafffka, ostatnio doszłam do wniosku, że lepiej brać 2 x B-50, masz już wtedy 800 mcg kwasu foliowego a straty witaminy B6 będą mniejsze. Co do tego w jakich porach Krzysiu śpi to jeszcze niedawno miał drzemkę w okolicy 12-13 godziny, potem coraz później i z większym trudem zasypiał a od jakiegoś czasu w ogóle nie mogę go uśpić ...myślałam, że może rezygnuje już z popołudniowej drzemki ale potem niestety ze zmęczenia są histerie. Wieczorem zasypia bardzo późno, zazwyczaj koło 22, zaśnie tylko jak położę się koło niego i musi mnie trzymać za włosy :-) (puszczam mu też w tle cichutkie kołysanki), niestety takie usypianie trwa czasem godzinę a czasem w ogóle się nie udaje i trzeba robić kilka podejść (albo dać sobie spokój :-)). Mam nadzieję, że stres w ciąży nie odbija się za bardzo na psychice nienarodzonego jeszcze dzieciątka bo wtedy naprawdę mam przechlapane :-D

Mama05, Gal, juliana, Kinga - my tu teraz wszystkie mocno zaciskamy kciuki i z takim w wsparciem musi się udać tak jak mówi truskafffka!
t2027.gif


juliana, ja też zawsze lubiłam słodkości podjadać ale na szczęście w obu ciążach kompletnie mnie odrzuciło od nich :-)

Kosmo, też już od jakiegoś czasu czuję ruchy maleństwa! :-) A Twoja lalunia niech tam porządnie kopnie mamusię za to, że śmie wątpić w jej płeć piękną :-)

nullka, ja bym zrobiła jutro LH, FSH, estradiol i testosteron a w 7 dniu po owulce progesteron oraz prolaktynę z obciążeniem.
 
Ostatnia edycja:
Dzęki Piranha :-)
to poszukuję zatem complexu B-50
poza tym, w weekend dokładnie przerobię sobie lekturę tym co i ile brać i po weekendzie zasypię cię pytaniami :sorry:

mały faktycznie niezłym jest przypadkiem, to ten najgorszy moment -ze dziecko w dzień zaczyna rezygnowac z drzemki, a do wieczora jeszcze nie może wytrwać..a wiadomo im bardziej zmęczony, tym trudniej mu zasnąć i tym bardziej marudny
U nas jakoś to łagodnie przeszło, trzy drzemki początkowo, przejście na dwie, potem na jedną i rezygnacja z tej jednej jak młody miał troszkę ponad dwa lata. Ale od samego początku nauczyliśmy go samodzielnie zasypiać, może przez to tak lajtowo poszło
Wy mieliście strasznie pod górkę z tym szpitalem..A Krzysiu wstaje nadal tak późno w dzień?
 
nullka, ja bym zrobiła jutro LH, FSH, estradiol i progesteron a w 7 dniu po owulce progesteron oraz prolaktynę z obciążeniem.

Czy w tym pierwszym że jutro to zamiast progesteronu powinien być chyba testosteron co? Bo wczesniej pisałas o testosteronie.

A 7 dni po owu prolaktyne bez obciążenia nie trzeba robić tylko po obciążeniu?

Piranha nasi synkowie to jakies kopie - mój jak zasypia to tez musze leżeć a on musi trzymać mnie za włosy (od małego).

truskafffka ja Cię bardzo przepraszam - jest nas już tyle że nie ogarniam czasami tematu. Zatem aby do kwietnia :-)
 
Ostatnia edycja:
piranha u nas bylo identycznie. synek w dzien nie chcial usnac, a wieczorem dostawal histerii i pozno chodzil spac zamiast duzo szybciej. do tego brak apetytu, histerie, bunty w ciagu dnia. od weekendu jest super dobrze- nie ma histerii, buntow, oczywiscie w ciagu dnia nie spi od dawna, ale za to spokojniej i szybciej chodzi spac wieczorem.
moze u Krzysia jakas faza rozwojowa? trzymam kciuki zeby szybko minela bo wiem jak Ci ciezko i jak sie stresujesz. moj maz w pewnym momencie zaproponowal zebym pojechala do rodzicow zebym sie nie stresowal i zeby chociaz drugie dziecko nie bylo takim nerwusem;-)
 
wiecie co jest przekichane...kończy się bunt dwulatka, zaczyna trzylatka, czterolatka...oszaleć można:rofl2:

a my pchamy się kolejny raz w pieluszki, pobudki, bunty..hehe
no ALE ...ten uśmiech, ta rodość w oczkach, te słowa "kocham cię mamusiu" ... nic dziwnego że z pełną premedytacją i chęcią się pchamy ..;-)
 
Piranha, ja też mam problemy z zasypianiem mojego synusia, a on jest starszy od Twojego. Nie chce spać w dzień, a najlepiej by chodził o 23. Wczoraj, był tak padnięty wyjątkowo po 18, więc zasnął, ucieszyliśmy się, że mamy wieczór wolny, a on w najlepsze obudził się o 22 i zaczął się bawić, urzędował do 1 w nocy, a my na rzęsach. Dla pocieszenia dodam, że mój też sam nie zaśnie, trzeba leżeć koło niego , nieraz godzinę, albo i dłużej, głaskać po rączce. Czasami też wymiękam...


nullka, ja bym zrobiła jutro LH, FSH, estradiol i progesteron a w 7 dniu po owulce progesteron oraz prolaktynę z obciążeniem.

zamieszałam się, to jutro może lh, fsh, estradiol, i progesteron, czy prolaktynę? :-)
 
No i guzik, Krzysiu ziewa, trze oczy ale nie zaśnie, ciężki przypadek z niego, jak córa będzie podobna pod tym względem to mam przerąbane do kwadratu :-D

ja mialam to samo z Nadia dopiero gdy poszlam do neurologa nadia zaczela spac dostala leki na uspokojenie i powiem ci ze poprostu byla rewelacja brala je 4 miesiace pozniej jej odstawilam i sama sie uregulowała dodam tylko ze ciagle usypiam we wozku i z wózka do łózka. On spac chciala ale co nie umiala zasnac to nie zasnela nawt nieraz do 1 w nocy:no: i tez duzo dalay mi leki hemoopatyczne takie jeden mialam i jak jade np do polski zeby spala chociaz wieczorem to jej daje pol tableteczki takie troche uspakajające sa :-)
 
reklama
Dzięki dziewczyny, po prostu trzeba jakoś przetrwać te bunty i kłopoty z zasypianiem i pocieszać się, że to normalne :-)

truskaffka, ostatnio spał do 10 rano, dziś wstał o 9 ale zasnął o 2, jak już zasnął to spał niespokojnie i płakał przez sen.

nullka, z pośpiechu gafę strzeliłam, oczywiście tak jak piszesz, jutro testosteron a nie progesteron. W 7 dniu po owulce sprawdź progesteron i zrób test czynnościowy prolaktyny - polega to na tym, że najpierw zmierzą Ci prolaktynę spoczynkową (trzeba być na czczo, zero wysiłku wcześniej, nie denerwować się i 3 dni wstecz nie wolno się przytulać - to wszystko podnosi PRL), potem podadzą do połknięcia tabletkę metoklopramidu i po godzinie zmierzą wzrost prolaktyny. Ten test pokazuje jak nas organizm wytwarza prolaktynę np. w czasie stresu, powinna wzrosnąć tylko 3-5 razy, u mnie wzrosła 15 a u siostry aż 30 razy - jest to prolaktynemia czynnościowa. Ten ten odróżnia też właśnie prolaktynemię czynnościową od guza przysadki (mikrogruczolaka). Mój Krzysiu też od małego ma włosy jako przytulankę do usypiania, czasem się tak wczepi i jeszcze owinie włosy wokół ręki, że potem ciężko się wyplątać :-D

Kosmo, całe szczęście, że Twojemu synkowi już przeszło. Oby to była faza rozwojowa a ten rozwój polegał m.in. na tym, że Krzysiu zacznie lepiej zasypiać i spać :-D Jejku, mam nadzieję, że ten stres w ciąży nie wpływa jakoś mocno na psychikę dziecka.

truskafffka, też się śmieję, że te bunty do do 18-tki będą trwały :-D

Gal, no to faktycznie nasi synkowie są podobni, oby im szybko przeszło :-) Jutro zrób LH, FSH, estradiol i testosteron a w 7 dpo progesteron oraz prolaktynę spoczynkową i po obciążeniu (test czynnościowy). Można też zrobić estradiol np. dzień przed owulacją ale ja nie robiłam.

Idę znów usypiać bo mały zaczyna znów marudzić i złościć się
 
Do góry