reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

chcialam zaplanwac druga coreczke ale od lutego nic nie wychodzilo jak byl odstep 2 dni od owulki to w tym cyklu sie juz postaralam dzien przed i dzien po i sie udalo teraz zobacze co bedzie :)
 
reklama
nie no kalendarze księżycowe, chińskie i inne wyliczenia płci traktujemy z przymrużeniem oka hehe nie może być to żadną wyrocznią ;)

ja ponawiam pytanie, czy paski do mierzenia ph można kupić w aptece, orientowałyście się? i jak to jest z tą owulką-potrzebna mi będzie
misja z mierzeniem temperatuy i wykresami?

będę wdzięczna za odpowiedzi :)
i ciekawa jestem co z tym sylkiem, ktoś chyba kupuje tą wersję niemiecką, tak?
 
truskafffka, by określić owulkę to najlepiej robić testy owulacyjne, wykresy temperaturowe oraz sprawdzać śluz (najlepiej jeszcze sprawdzać czy szyjka macicy jest twarda/miękka, otwarta/zamknięta ale ja tego nie potrafię). Ja też w pierwszą ciążę zaszłam po odstawieniu antyków, dokładnie w 2 miesiącu. I tak sobie teraz myślę, że antyki zwiększają poziom prolaktyny a tym samym spada poziom progesteronu w naszym organizmie - więc może m.in. dlatego był chłopak :-) Co do zakupienia pasków pH w aptece to bladego pojęcia nie mam, pewnie takie do moczu będą, nie wszystkie jednak paski nadają się do mierzenia pH śluzu.

Czarodziejko, hehehe, ale się uśmiałam :-D, dzięki kochana! Tu są linki do e-Booków:

Książka kucharska dla osób planujących synka:
http://www.in-gender.com/cs/forums/storage/206/141547/boyCooking with Tamara.pdf

Książka kucharska dla osób planujących córkę:
http://www.in-gender.com/cs/forums/storage/206/449382/girlCooking withTamara.pdf

Jak zaplanować chłopca a jak córkę:
http://www.in-gender.com/cs/forums/storage/206/1458926/faq.pdf

I jeszcze raz o jonach bo o nie pytałaś:

Dodatnie sprzyjają poczęciu chłopca a ujemne - dziewczynki. Wiosną jest troszkę więcej jonów - jak +, latem jest jeszcze więcej jonów -, jesienią już troszkę więcej jonów + a zimą najwięcej jonów +. Od pełni księżyca do 1 dnia przed nowiem jest więcej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pełnią więcej jonów -. Tak więc starając się zimą zaraz po pełni mamy większe szanse na chłopca a starając się latem zaraz po nowiu - większe na dziewczynkę.

Mi też raz ucięło post i musiałam raz jeszcze klepać :-)

Daria, wedle tego wyliczenia Krzysiu powinien być dziewczynką :-)

Gal, u Ciebie staranka i owulka były w okolicy 1 stycznia? Nów był 24 grudnia więc trafiłaś między nowiem a pełnią, było więc dziewczynkowo w kwestii faz księżyca :-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha normalnie aż mi głupio że tak zadręczam pytaniami, ale jesteś Kobito Aniołem Prawdziwym, dzięki wielkie za wszelkie info :)
czy same wykresy temperaturowe wskażą owulacje, czy jednak testy też są ważne?
iii... jak się mierzy temperaturę, masz jakąś stronkę z opisem krok po kroku jak mierzyć, jak robić te wykresy?

ja z kolei słyszałam że po odstawieniu tabletek wzrasta płodność i może dlatego szybko udaje się zajść w ciąże:confused:

no i z tego co piszesz...trzeba teraz podwyższać progesteron, czyli dieta niebawem pójdzie w ruch..jeszcze tylko muszę dojść do ładu z tymi suplementami, co jak kiedy stosować...ale po kolei hehe
 
zrobilam ten test zsody i jak wlewalam nic sie nie dzialo dopiero po czasie (minucie chyba jak lekko to ruszylam) to sie zrobila piana to chyba na chlopca nie ?
 
witam cieplutko dziewczyny :-)
juz myslalam, ze chyba nigdy nie zdaze tego wszystkiego przeczytac :no: czytam, czytam i konca nie ma :szok:
ale za to ile ciekawych rzeczy sie dowiedzialam :tak:
u mnie 2dc, Bcomplex 100mg zakupiony:tak: , chyba tez pomysle o tym sylku.
a jesli chodzi o te jony to mi sie sprawdzilo z mlodszym :-)
mama przytulam :-). jesli to cie pocieszy to kiedy mi nie udawalo sie zajsc w ciaze to zawsze sobie tlumaczylam, ze pewnie wyszedlby synus i dlatego mi sie nie udalo. takie myslenie troche mi pomaga ;-)
 
jej, nie bylo mnie pol dnia a tyle naskrobalyscie:szok: i dobrze, przynajmniej milo spedzilam czas na czytaniu:tak:

piranha no to dupa blada- u mnie owu byla 21 wrzesnia czyli przed nowiem:-( cholerka, cos ja nie nie widze tej mojej coreczki:crazy:
 
reklama
truskafffka, dzięki za takie pochlebstwa, aż mi się mordka od ucha do ucha uśmiechnęła :-) Co do tempki to jej skok świadczy o tym, że owulacja się odbyła (czasem testy owulacyjne wychodzą pozytywne i wskazują na pik LH ale do samej owulacji nie dochodzi, stąd tak ważne jest mierzenie tempki - by potwierdzić wystąpienie owulacji). Skok ten najczęściej następuje zaraz po owulacji ale zdarza się, że jest on już przed owulacją albo np. 2-3 dni po niej. Warto zatem dołożyć do tego testy (zazwyczaj owulacja występuje 24-36h po pozytywnym teście, u mnie było to około 24h) oraz obserwację śluzu (powinien około 12h po owulce zacząć się robić gęsty i lepki ale tu też reguły nie ma) i najlepiej jeszcze szyjki (w momencie owulacji jest miękka i otwarta, potem się zamyka, twardnieje i często obniża), im więcej tych obserwacji tym większe szanse na wyznaczenie momentu owulacji. Owszem, po odstawieniu tabletek wzrasta płodność w tym sensie, że uśpione wcześniej jajniki zaczynają pracować ze zdwojona siłą, stąd większe szanse na wypuszczenie przez nie 2 komórek jajowych i bliźniaki :-) Antyki niestety też podnoszą poziom prolaktyny a zazwyczaj im wyższa prolaktyna tym niższy progesteron. Progesteron podwyższysz łykając B-Complex z dawką B6 100 mg. Tu jest coś o mierzeniu tempki Okienko eksperta - ABC temperatury - Forum 28dni, potem jeszcze poszukam, uciekam synka usypiać bo ziewa :-)

Kosmo, Ty nie miałaś śluzu płodnego, zapewne miał zatem niskie pH a komórka jajowa naładowała się dodatnio przyciągając ujemne X, masz córkę i księżyc nic tu do gadania nie miał! :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry