reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Mama05, super, jestem pewna i naprawdę to czuję (a moje przeczucia zazwyczaj się sprawdzają, ciekawe jak będzie z tym co do płci :-D), że niebawem ujrzysz II na teście z takim przygotowaniem :-) A ta L-karnityna co ją macie w domu to tabletki 1000 mg? Pytam gdyż zalecane jest 1000-2000g dziennie. Szkoda, że nie masz w tym zestawie B-Complexu B-100, jeśli to cienkie endo przez wysoką PRL po obciążeniu to B-Complex mógłby tu pomóc. Tomowi dawałbym B-Complex B-50, też bardzo podnosi płodność. No i brakuje mi tu jeszcze koenzymu Q10 (łykałam zarówno ja jak i mój M gdyż koenzym też bardzo wzmacnia plemniki i podnosi męską płodność), też koniecznie w podanej przeze mnie większej dawce. Warto też kupić dla Toma witaminę C, też ogromnie podnosi płodność u mężczyzn. Ja łykałam jeszcze FetilCare (z tej samej serii co FertilMan) dla staraczek :-) Sylk zaaplikuj tuż przed staraniami (np. 10 minut przed), wystarczy odrobinka na palec, ja nakładałam wielkość niedużego ziarna grochu (jakoś ciężko mi było mierzyć w kroplach tak jak piszą na opakowaniu gdyż płyn jest dość gęsty :-)).

Tak sobie właśnie uświadomiłam, że do mojego USG jeszcze tylko 2 tygodnie, 7 stycznia okaże się czy mam kobiecą intuicję :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki,wpadam do Was z życzonkami jeszcze:

W ten wieczór Wigilijny niech przy Waszym stole panuje zgoda i miłość, a poczucie rodzinnego ciepła i jedności będzie mocnym fundamentem, dodającym sił i odwagi podczas podejmowania najwazniejszych życiowych decyzji.

I oczywiście upragnionych dzieciaczków!!
 
ja chyba tez sprubuje :) robilam przed chwila ph i jest 4,4 a test robilam rano ten z buzka wyszedl mi blad pozniej zrobilam od nowa wyszlo kolko a pozniej zrobilam zwykly paskowy i w ogole dzis nie bylo tej drugiej kreski;/ (a wczoraj jeszcze byly dwie ale jedna jasniejsza )tak jak bym miala owulacje ale nic na to nie wskazywało zdne testy ..
 
choinka.jpg
Kochane jeszcze ode mnie...
Zdrowych Radosnych, Szczesliwych Swiat Bozego Narodzenia. Zycze Wam dziewczyny aby w ten magiczny czas spelnily sie wszelkie Wasze marzenia!!!!! Zycze Wam milych i cieplych chwil w gronie najblizszych...
Ogromne buziaki:))))))))
 
Pirania ogromnie Ci dziękuję za odpowiedź:))
B 50 kompleks (ten co wstawiałas linka) bedziemy zamawiać i koenzym Q10 też ,ale to juz po wypłacie bo trochę forsy już wydaliśmy na witaminki i musiałam przystopować...chyba ,że w aptece kupię jakiś koenzym tańszy bo ten na necie z Twojego polecenia jest za 55zł a po wypłacie i tak go zamówię.
no tak,widzisz-wiedziałam,że jeszcze coś-witaminę C muszę nabyć;)
ja łykam jeszcze Acard na to nieszczęsne endo.
jak kupimy b-50 kompleks to Tom bedzie brał 1 tabl a ja 2.
a l karnitynę mamy 1000-czyli co-Tom ma łykać dwie rozumiem?

Daria ależ u Ciebie zamieszanie z tymi testami...a tempkę mierzysz kobietko??
 
Mama05, nie ma za co, trzymam kciuki by pomogło :-) Mój M łykał 1000 mg dziennie ale czytałam, iż zalecana dawka na poprawę płodności u mężczyzny to 2000 mg dziennie.

Daria, faktycznie niezłe zamieszanie z tymi Twoimi testami owulacyjnymi, a paskowe jakiej firmy stosujesz? Tak jak wspomniała mama05 warto dołączyć do tego pomiar tempki żeby mieć pełniejszy obraz co i jak i nie przegapić owulki.
 
Jak ja namówiłam swojego Tomka to Ty tym bardziej namówisz swojego :-D, mój to jest kompletnie "antylekowy", lekarzy unika jak ognia i nawet jak jest chory czy boli go głowa to nie bierze żadnych tabletek a jak już naprawdę musi to czyta ulotkę od A do Z żeby się upewnić czy się nie otruje :-D ...ale wydaje mi się, że w głębi serca docenił, że żoncia tak o niego zadbała i postanowiła go dowitaminizować :-), najważniejsze, że poskutkowało :-)
 
Ja również przyłączam się do Świątecznych życzeń dla Was wszystkich Dziewczynki :-)
Życzę spokojnych, rodzinnych a zarazem radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Spędźcie je w rodzinnej atmosferze, odpocznijcie i zrelaksujcie się.


PS. Drugiego testu ciążowego nie będę robiła, wiem że powinnam go zrobić rano i nie potrafie wytłumaczyć po co zatestowałam wczoraj wieczorem :confused: Od wczoraj zaczęły mnie boleć piersi czyli tak jak zawsze na kilka dni przed @ czyli wszystko niestety w normie:dry:. Idę łyknąć wit. C i Calcium :-D

Piranha jeszcze dla pewności: porcja dzienna ma wyglądać następująco: ???
JA:
1 tabl. Calcium
2 tabl. wit C
1 tabl. żurawiny w tabletkach
1 tabl. kwasu foliowego
MÓJ M:
2 tabl. wit C
1 tabl. magnezu z apteki (czy też zamiast tego ma brać Calcium?)
1 tabl. kwasu foliowego
:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak ja namówiłam swojego Tomka to Ty tym bardziej namówisz swojego :-D, mój to jest kompletnie "antylekowy", lekarzy unika jak ognia i nawet jak jest chory czy boli go głowa to nie bierze żadnych tabletek a jak już naprawdę musi to czyta ulotkę od A do Z żeby się upewnić czy się nie otruje :-D ...ale wydaje mi się, że w głębi serca docenił, że żoncia tak o niego zadbała i postanowiła go dowitaminizować :-), najważniejsze, że poskutkowało :-)
Pirania
c008.gif
c008.gif
c008.gif
mój ma to samo :))
ale da rade -będzie łykał bo jak nie to
p030.gif
,
a025.gif
,
c007.gif
c007.gif
c008.gif



Bella łykaj kochana,niech witaminki działają :))
 
Do góry