reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Daria patrze, patrze :nerd: i mi też się wydaje że ok 4,7. A skąd masz te paseczki? i jeszcze jedno lacibios bierzesz przez cały m-c cały czas? ja kupiłam ostatnio w aptece bo był w promocji i tak myślę jak go brać?:sorry2:
Dziewczyny u nas dziś zima na całego bialutko aż milo, a u was?
Nullka a gdzie ty, czyżby kuchnia cię porwała:-D
MissBella a jakie wapno zamawiałaś?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mama05, może ten koenzym Q10 pomoże na endo? Czytałam, że zwiększa ukrwienie śluzówki macicy a więc i pomaga w zagnieżdżeniu się zarodka. A Krzysiu już nie kicha i prawie nie kaszle ale katar zrobił się tak gęsty, że nie idzie wyczyścić mu noska (pomimo rozrzedzania wodą morską przed użyciem Fridy) i cały czas ma zatkany (więc przeraża mnie kolejna nieprzespana noc), kiedy to się skończy :-(

Jeszcze a propos ewentualnej szkodliwości globulek dopochwowych na plemniki, wydaje mi się, że to niekoniecznie jest kwestia pH ale też różnych składników znajdujących się w takich preparatach, które to mogą zabić bądź uszkodzić plemniki. Więc jeśli nie jest wyraźnie zaznaczone iż dany specyfik nie uszkadza plemników to bałabym się go stosować blisko staranek (już pal licho, że ewentualnie nie mogłabym zajść w ciążę ale najbardziej bałabym się, że doszłoby do zapłodnienia komórki jajowej z uszkodzonym plemnikiem co mogłoby np. spowodować poronienie albo urodzenie chorego dziecka). I tak np. większość lubrykantów podobno jest szkodliwa dla plemników a np. Sylk i PRE-Seed nie, zależy to od składu.

Właśnie przeczytałam na in-gender, że plemniki zabija pH poniżej 4.
 
Ostatnia edycja:
na eBay kupilam te testy :-)
lacibios femina biore od pierwszego dnia miesiaczki teraz biore do owulacji bo dowiedzialam sie ze on delikatnie zakwasza i nie zabija plemnikow a w poprzednim cyklu bralam tylko pare dni
 
Tusia -stety i niestety tak..moje @ trwają 2-2,5 dnia...
nie wiem może ja juz faktycznie zepsuta jestem...albo dlatego ,że mam cienkie endo i nie ma się co złuszczać
c024.gif
wiesz pytam bo ja mam dokładnie tez takie ???/ i juz mi mysli szaleją :baffled: że cos nie halo :confused:
a dzis jestem dwa dni przed @ w czwartek niby ma być i boli mnie nisko po lewej stronie ale jak jajnik tylko blizej
srodka cosz za cholera :baffled:

tusia26 jeśli jesteś z tego samego roku i miesiąca co ja to w styczniu zapowiadam nam się księżniczka
no dokładnie tak tylko ja jeszcze sie nie staram
zakim ja się namyslę i odważę to wy wszystkie z coreczkami bedziecie spacerować :tak:
a bendziesz odpuszczac chłopaczkowe miesiące ?
 
Tusia mi gin powiedział,że mogę mieć krótką @ własnie przez cienkie endometrium....miałam przez kilka cykli monitoring i zawsze mówił ,że minimum endo ,żeby się dzidzia zagnieździła to 7mm a u mnie 6 czasem 5 mm...szału nie ma..
dlatego zaczęłam brac na lepsze ukrwienie śluzówki Acard
na endo biorę Omega 3
i jeszcze za radą Piranii będę brała Koenzym Q10

co do bólu to mnie teraz też tak bolało i ...lipa..


co do kalendarza to ja nie patrze na niego bo ja generalnie chcę dzicko-synek czy córka...nie ważna mi płeć-chcę mieć dzidzię!!
jak się uda córka to super:) ale ja chcę ,żeby się w ogóle udało! :)
 
Pirania a kupiłaś synkowi ten olejek miętowy?? na prawdę ułatwia oddychanie..
życzę przespanej nocy i zdrówka dla Krzysia ;)
tak-spróbuje tego Koenzymu -wszystkiego spróbuję!!
 
Piranha, ja myślę że jeśli na globulkach pisze że mogą być stosowane w ciąży to nie są takie straszne, używałam jednak kiedyś i takich z kwasem mlekowym gdzie wyraźnie było napisane, że nie stosować w ciąży i tych bym się bała, zresztą żadnych globulek nie powinno się używać bezpośrednio przed przytulankami Myślę że jak zastosuje 2-3 dni po okresie a staranek w ten dzień nie będzie to nic się nie stanie. Lacibios femine chyba można brać cały czas tak czytałam i w pozostałe dni można zastąpić nimi globulki. Chyba że się myślę:sorry2:. A masz coś do poczytania na ten temat?
 
agulek, według mnie czym innym jest szkodliwość dla plemników przy bezpośrednim ich kontakcie ze specyfikiem a czym innym szkodliwość w ciąży kiedy analizuje się, czy coś po wchłonięciu do krwi może być niebezpieczne dla płodu. Na przykład w ciąży można stosować lubrykanty typu Durex Play (nie używam, to tylko przykład :-D) ale dla plemników są one zabójcze. Ale ja już taka panikara jestem :-) i chyba bym się nie odważyła gdyby wyraźnie nie było napisane, że dany specyfik jest nieszkodliwy dla plemników (bałabym się koszmarnie, że doszłoby do zapłodnienia z uszkodzonym plemnikiem). Jak zachowasz odstęp od staranek to oczywiście nie ma żadnego ryzyka :-)

mama05, a sprawdzałaś prolaktynę? Pewnie mi już o tym pisałaś ale kompletnie nie pamiętam :-( Prolaktyna może powodować skąpe miesiączki, zmniejsza tez progesteron a to podobno może powodować, że endometrium jest cienkie. A olejek miętowy miał dziś mój M po pracy kupić i mu się zapomniało :-(
 
reklama
WITAJCIE wpadam tak do was od czasu do czasu poczytac czy sa jakies nowosci w planowaniu dziewczynki ale udzielam sie na forum zaczynamy staranka i wlasnie dzisiaj 2 dziewczyny dowiedzialy sie ze beda mialy corki ze staranek w sama owulacje wiec tak naprawde nigdy nic nie wiadomo.Mnie w tym cyklu jajeczko zrobilo w jajko i owulka sie przesunela :baffled: a jak byk szczelil zawsze mialam na 12 d wiec jak uda mi sie w tym cyklu to bedzie synek tyle ze 5 :-):-):-)
POZDRAWIAM
 
Do góry