reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dzięki dziweczyny za pocieszenie. To dopiero pierwszy cykl "starań", jesli mozna to nazwać staraniami skoro przytulanka były tylko w 10dc... Powiem Wam ,że to chyba wina tych właśnie testów owu, liczenia dni płodnych, sprawdzania śluzu że kochaliśmy się tylko jeden raz choć plany były inne, jakieś napięcie jest między nami, oddaliliśmy się od siebie i są tego efekty w sypialni, tzn brak.
Nie wiem czy w następnym cylku mam zacząć mierzyć tempke, testy owu zamówiłam dzisiaj na allegro polecane przez Piranhę, iść do gina jak mi polecacie czy zapomniec o tym wszytskim i po prostu zacząć normalnie kochać się a nie uprawiać sex co do dnia i godziny. Trudne to wszytko jest jak cholera i do tego wszystkiego to wielkie pragnienie aby zostać mamą...
 
reklama
Cześć dziewczyny!

nullka, mój łykał: B-Complex B-50, witaminę C 1000mg, witaminę E 400iu, FertilMan, macę, L-karnitynę, magnez NeoMag Forte 120mg i koenzym Q10.

kosmpolotan, dzięki ale niestety ja wiedzę zdobyłam ale w większej części jej nie wykorzystałam, jak się okazało, że nie mogę zajść w ciążę nawet 2 dni przed owulka i mam kiepskie wyniki to przestało mi tak zależeć na płci a po prostu na drugim dziecku i rodzeństwie dla mojego Krzysia z małą różnicą wieku. W kwestii planowania wiele nie zrobiłam, nie wprowadziłam rygorystycznej diety (po prostu jadłam więcej nabiału, starałam się unikać cytrusów i mniej soliłam potrawy, zapewne wiele chłopczykowych posiłków wciąż zjadałam, np. biały ryż :-)), zakwasiłam się Sylkiem i witaminą C ale niestety łykałam też podnoszący pH Guajazyl, łykałam duże dawki witaminy B6 i to chyba wszystko co zrobiłam, niewiele tego :-) W moim otoczeniu też rodzą się same dziewczynki a nikt płci nie planował (koleżanka nawet starała się dopiero po pozytywnych testach owulacyjnych i w 2 ciąży okazało się, że znów będzie córeczka).

mama05, tempka wygląda obiecująco, a jakim testem sprawdzałas, 10 czy 25 mIU/ml? Patrzyłaś po 2 godzinach pod światło? :-D

agulek, te witaminki jak najbardziej mogą być, to dokładnie te same które ja łykałam. A koleżanka chyba nieświadomie zastosowała metodę O+12, mówiłam, że jest bardzo dziewczynkowa :-)

MissBella, to u Ciebie obie kreski (i kontrolna i testowa) są blade ale takie same? Może masz po prostu wadliwe testy? Kreska kontrolna powinna zawsze być mniej więcej taka sama. Ja bym na Twoim miejscu dla własnego spokoju sprawdziła w następnym cyklu LH, FSH i estradiol w 3dc oraz progesteron i prolaktynę z obciążeniem w 7 dniu po owulce, można tez sprawdzić estradiol w okolicy owulacji. Warto też mierzyć tempkę. Ja na Twoim miejscu w 1 ciąży poszłabym na spontan (o ile planujesz jeszcze 2 dzieciątko) ale rozumiem, że pragniesz córeczki i w takim razie warto o nią zawalczyć :-) Takie odliczanie i starania według opracowanego wcześniej schematu faktycznie może oddalić i zniechęcić facetów, ja dlatego mojego M nie wtajemniczałam w obliczenia a po prostu namawiałam skutecznie na "ten teges" w zaplanowanym przeze mnie dniu, ot taka perfidna byłam :-D
 
Ostatnia edycja:
Aneczka,Pirania dzieki;**
pogłaskac brzuszki proszę :))

Pirania robiłam test 25 czułość..ale jak dziś mam 14dfl to już powinien wyjść nie??
tempka wygladała tak
od piatku 2 grudnia miałam 37 przez 9 dni
w ndz miałam 37,15
w poniedz.37.05
we wtorek37.05
wczoraj 36.95
dzis 37.05

dziś mam 26d.c. a cykle 25-27 dniowe..nie wiem ..może stres jakis sie wkradł i mi @ opóźnia...tylko czemu tempka taka ...

Beatka ???????????????????????????? :))

Paula jak tam u Ciebie na froncie ??
 
Piranha wczoraj obie kreski były takie same, tylko ich ogólne natężenie barwy ciut jasniejsze niż przedwczoraj, zrobiły się w końcu takie same ale ogólnie jasniejsze, mam nadzieję że nie pokręciłam i wiesz o co chodzi.
Wczoraj był 16dc wieęc chyba niezmozliwe żeby owu była dopiero teraz przy cyklu 28 dniowym. Przypomnę, że 14 dc miałam kłucie jajników i ból podbrzusza dość mocny cały dzień ale test owu negatywny bo testowa ciut jasniejsza od kontrolnej. Śluzu w tamten dzień niestety nie sprawdziłam. Od 15 dc biały i nierozciągliwy.
Dzisiaj zamówiłam inne testy na allegro, zamierzam mierzyc tempke, czy taki termometr sie nadaje czy zainwestować w droższy: CANPOL - termometr elektroniczny nowej generacji (1977891826) - Aukcje internetowe Allegro ??
Pewnie byłoby lepiej kochac się spontanicznie i nie myslec o tym wszystkim ale ja tak nie mogę, zrobię wszystko żeby się udało. Marzę o dziweczynce ale czytając to forum zauważyłam, że mamy starające się o córeczkę mają już synka albo nawet dwóch a to będzie moja pierwsza ciąża więc może rzeczywiście w tym wypadku płeć nie jest aż tak ważna, może chociaż w tej kwesti powinnam wyluzować, tymbardziej, że chciałbym mieć przyjanmniej dwójke dzieci...
Piranha zastosuję się do Twojej metody i koniec z wtajemniczaniem mojego M w te wszystkie obliczenia, testy, wykresy. Niech będzie nieświadomy, napewno to nie zaszkodzi jego plemnikom:)

Jesli chodzi o B-Complex to czy mogę kupic to: http://allegro.pl/b-complex-star-zawiera-wszystkie-witaminy-z-gr-b-i1939659534.html ??
 
Ostatnia edycja:
mama05, według mnie test 25 mIU/ml mógł jeszcze nie wykazać, mi w 12dfl test 10 mIU pokazał cień cienia ledwie widoczny pod światło :-), w 14dfl kreska była ale bardzo słabiutka. Podobno testy 10 mIU/ml wykrywają ciążę 2-3 dni od zagnieżdżenia a zagnieżdżenie równie dobrze mogło być dopiero w 12dfl ...jeśli masz jeszcze ten test to serio, obejrzyj go pod światło :-), na negatywnym teście będzie widać "evaporation line" (taka przezroczysta linia po odparowaniu) a na pozytywnym w tym miejscu będzie bardzo delikatne zaróżowienie :-)

MissBella, wiem o co chodzi, według mnie Twoje testy są jakieś do bani gdyż kreska kontrolna powinna być zawsze tak samo zabarwiona. Po pozytywnym teście kreska testowa jeszcze przez kilka dni może być mocno zabarwiona (czasem trochę czasu mija zanim stężenie hormonu LH spadnie w organizmie). Ja miałam taki termometr OWULACYJNY TERMOMETR GERATHERM BASAL BISMED.PL (1974370401) - Aukcje internetowe Allegro gdyż do elektronicznych się zraziłam (trafiałam często na zepsute, potrafiły zakłamywać wynik nawet o 2 stopnie!) ale pewnie Ci tu dziewczyny polecą fajne elektroniczne termometry. Co do niewtajemniczania faceta to zobaczysz, że powinno poskutkować, ich niestety takie sprowadzanie seksu do obliczeń i ściśle wyznaczonych terminów strasznie zniechęca i chyba czasem nawet stresuje :-)
 
Piranha dzięki , co ja bym bez ciebie zrobiła, ale żeby nie było tak słodko to jeszcze między tym co wcześniej a tym (1978823938) się waham? które zamówić? nie wiesz czy długo trwa przesyłka?
 
Dopiero teraz zauważyłam, że te tabletki delikatnie się różnią od moich :-) Jeśli nie łykasz B-Complexu to wzięłabym ten CAL-MAG 100tabl - SKUTECZNA FORMUŁA ANTYSTRESOWA (1978823938) - Aukcje internetowe Allegro (ma super dawkę Ca w stosunku do Mg, jeszcze lepszą jak te moje tabletki) a jeśli łykasz to ten drugi Cal-Mag wit D3 + cynk 120 WZMACNIA UKŁAD NERWOWY (1995026753) - Aukcje internetowe Allegro. Po prostu te pierwsze zawierają już kwas foliowy, 2 tabletki to 800µg tego kwasu, gdybyś łykała jeszcze B-Complex (który też go zawiera) to byłoby to za dużo. Przesyłka priorytetowa powinna dojść na 2-3 dzień ale w praktyce różnie to bywa niestety :-)
Uciekam na badanie krwi :-)
 
reklama
Czesc babeczki :-)

Widze ze od rana wrze na naszym forum,hihih i dobrze ;-)


Piranha napisalas ze jadlas cytrusy a


Mama co ja widze tempka ladnie rosnie czyzby sie cos szykowalo ?:-)


Piranha starajac sie o dziewczynke nie mozna jesc cytrusow ?? czy moze ja zle zrozumialam..:dry:
 
Do góry