reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranha witaj na forum! No powiem ,ze ciekawe rzeczy piszesz. My w wiekszosci oprocz odstepu od owu zakwaszalysmy i stosowalysmy diete wiec kto wie z jakiego powodu udaly nam sie dziewuszki ;-) Moze w takim razie i Tobie dziewczynka sie udala. Serdecznie Ci tego Zycze:tak: A z ciekawosci to czy patrzylas na chinskie kalendarze?
 
reklama
witaj piranha :-) hmmmmmmm ciekawe co napislas, ale jednoczesnie troche przestraszylas;-)
ja tez jestem w 11 tc:tak:
ja usg genetyczne mam 7 grudnia i licze ze lekarz tam nic sie nie dopatrzy;-)a jak sie dopatrzy to tylko coreczke ;-) z synkiem wlasnie na badaniach genetycznych dowiedzialam sie ze to bedzie syn. wiekszosc kolezanek ktore maja synkow dowiedzialy sie wlasnie na tym badaniu, a te co corki troche poniej poniewaz lekarze nie byli do konca pewni.
a co wychodzi Ci z kalendarza chinskiego? z synkiem Ci sie sprawdzil kalendarz?


zdrowka zycze wszystkim chorowitkom:tak:
 
Witam Piranha
Ciekawe nowe rzeczy u Ciebie poczytałam, zaciekawiło mnie to. I w związku z tym, proszę Cie powiedz no mi według tej metody O+12, na dziewczynkę najlepiej działać na 12godz po owulce, z tym, że wcześniej 7dni nie wolno nic? Dobrze zrozumiałam?
Ciekawe kto u Ciebie zamieszkuje..... A robiłaś może te testy domowe? Czyli z kapustą albo z sodą? Ja to miałam hopla na tym punkcie, teraz już nie sprawdzam. Poczekam do następnej wizyty a mianowicie do 7grudnia.
_____________________________________________________________________________________

Dziewczyny powiedzcie mi czy USG genetyczne, to jest jakieś inne niż zwykłe USG? Nie miałam takiego robionego w poprzedniej ciąży więc nie wiem.
 
Dzięki dziewczyny za miłe przywitanie :-)

Wszystko to wiem z forum in-gender.com, dziewczyny tam mają naprawdę ogromną wiedzę w kwestii planowania płci.

Co do chińskiego kalendarza to w przypadku synka mi się nie sprawdził ...choć w niektórych wersjach tego kalendarza dostępnych w sieci właśnie w tym miesiącu, w którym doszło do poczęcia zaznaczony był znak zapytania ...tak na wszelki wypadek wzięłam chiński kalendarz pod uwagę i do listopada wychodziła mi na nim dziewczynka :-) Testu z kapusty i sody nie robiłam gdyż czytałam, iż często się to nie sprawdza (a nie chcę się nakręcać gdyby wyszła dziewuszka :-D) ...ale kto wie czy się nie skuszę, co mi szkodzi, można to potraktować jak zabawę przecież :-) Chciałam się też skusić na test typu Intelligender ale przeczytałam, że przyjmowanie progesteronu (a muszę go brać do 12 tc) zakłóca wynik testu.

kosmopolitan, mamy podobny termin USG genetycznego, myślisz, że na podstawie ułożenia nuba lekarz będzie juz mógł określić płeć? ...byłoby fajnie gdyż nie wiem jak ja do stycznia wytrzymam :-D Płeć swojego synka poznałam w 14 tc.

asiuniak85, dokładnie tak jak piszesz, podobno wstrzemięźliwość przez minimum 7 dni zwiększa ilość plemników z chromosomem X. Podobno ta metoda O+12 jest szalenie skuteczna, tak więc jeśli ktoś dobrze rozpoznaje moment owulacji to warto spróbować, ja odpuściłam tylko dlatego iż wydawało mi się, że przez moje złe wyniki hormonów będę miała problem by zajść w ogóle w ciążę, nie chciałam jeszcze bardziej zmniejszać tego prawdopodobieństwa stosując tą metodę. USG genetyczne to zwykłe USG, po prostu sprawdzają na nim różne rzeczy (np. obecność kości nosowej, grubość fałdu karkowego) pod kątem chorób genetycznych i tyle.

Moja jedyna nadzieja zatem w diecie i Sylku :-D
 
piranha to zalezy od lekarza. moj poprzedni lekarz tez w 14 tygodniu okreslil plec i raczej nie mial waptliwosci.

lurcze jak tak to wszystko opisalas z tymi metodami to boje sie ze za malo sie dowiedzialam o planowaniu i jednak sie nie udalo. chociaz przeczucie caly czas mi mowi ze to Ona. jednak to i tak nic nieznaczy bo przeczucie moze byc mylne. mpja dobra kolezanka chciala synka,planowala synka, miala przeczucia na synka a tu okazalo sie ze dziewczynka:-D
a Ty masz przeczucia? jak znosisz ciaze?
takze i ja sie z tym licze:tak:
 
Na pewno będziesz mieć dziewczynkę, zazwyczaj na kilka dni przed owulacją pH jest niskie i męskie plemniki giną :-) Ja mam przeczucie, że to będzie drugi synek ...i w sumie wolę nastawić się na synka i mieć ewentualnie niespodziankę :-)

Tą ciążę przechodzę trochę gorzej, pierwszą przeszłam niemal bezobjawowo a w tej mam mdłości (ale bez wymiotów na szczęście) 24 godziny na dobę (choć teraz trochę już złagodniały), kiepsko u mnie z apetytem a jak coś zjem to czuję się potem tak jakbym kamieni się nałykała, potwornie mi ciężko na żołądku. Miałam nawet raz myśl, że może to dlatego iż przy dziewczynce jest większe stężenie hormonu HCG w krwi (cytuję: "Naukowcy zauważyli bowiem, iż w przypadku płodów żeńskich przyrost tego wydzielanego przez łożysko hormonu jest o ok. 20% wyższy niż w przypadku płodów męskich. Poziom HCG w krwi matek noszących w swoim łonie dziewczynki jest wyższy, niż u kobiet spodziewających się synów, także w II i III trymestrze.") ale poczytałam trochę i niestety nie ma żadnej reguły jeśli chodzi o objawy ciążowe (czytałam np. o dziewczynie, która miała 2 synków i w pierwszej ciąży cały czas wymiotowała a drugą przeszła bezobjawowo).
 
no wlasnie ja z synkiem mialam mdlosci do konca 5 miesiaca:cool: nic do tego czasu prawie nie jadlam bo na prawie wszystko patrzec nie moglam. nawet maz nie mogl herbaty owocowej pic w drugim pomieszczeniu bo myslalam ze od razu zwymiotuje.
generalnie cala ciaza bla jakas problemowa. jak nie mdlosci to masaktyczny bol glowy.
teraz jest naprawde super. mdlosci tylko od 6 do 8 tygodnia. teraz czesto czuje ciezko na zoladku, taki dyskomfort, ale nie sa to mdlosci.
moja przyjaciolka nie mialam w ogole mdlosci w obu ciazach, czula sie dobrze i ma 2 coreczki:)
takze to chyba nie ma znaczenia.
 
Ciekawa jestem co tam nosicie pod serduchem. Mam nadzieje ,ze nadal trwa nasza fala dziewczynkowa:tak:
Jagienko jak tam z Toba? Cos Cie wzielo na powaznie? Zdrowiej biedaku , wspolczuje Ci ,ze musisz sama ogarnac bedac chora.
Dido dla Ciebie tez zdroweczka zycze. Nie ma to jak chorowac w ciazy i miec jeszcze mase obowiazkow na glowie:sorry::no:
 
Dziewczyny witam :)

Piranha, ja kiedys tez sledzilam in-gender.com i potwierdzam, dziewczyny mialy ogromną wiedze i doswiadczenie w planowaniu i przykladaly sie do tego ogromnie. Byla tam taka strona , na ktorej probowaly zgadywac plec na podstawie wyrostka plciowego - nub'a - i robily to z wielka dokladnoscia na podstawie zdjecia usg zwykle miedzy 12-13 tc.

Ja bylam na usg genetycznym w Lodzi u dr Dudarewicza i musze przyznac ze swietny fachowiec. Mialam usg w 12t5d ciazy i stwierdzil ze wg niego bedzie dziewczynka i potwierdzil rowniez na polowkowym. Wytlumaczyl nawet dlaczego tak mysli, super fachowiec ale wizyta prawie 200 zl. Warto bylo!
 
reklama
Witaj Piranha:))))
Ale Fajne rzeczy napisalas....o niektorych z nich nie mialam pojecia!!!!
Co do tej metody 0+12...chyba bym w majty narobila..bala bym sie ze chlopciorek kolejny wyjdzie..poza tym trzeba na usg latac zeby dokladnie wiedziec kiedy byla owulacja. Chociaz wg tego co piszesz moze miec to sens z tym Ph!!!!!
SzKoda ze dopiero teraz czytam o Tych wszystkich metodach...jak czlowiek sie stara za pierwszym razem to wsio mu jedno wiec moze probowac jak chce bo plec nie az takiego znaczenia...przy drugim dziecku juz robi sie wszystko co do minuty....a co przy trzecim? hehhee

Aha rozumiem ze ta strona In gender jest w jezyKu angielsKim?
 
Ostatnia edycja:
Do góry