reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

witam :-)
bylam w aptece i kupilam wiesiolka castangusa i lacibios femina..:)
tylko nie wiem jak t ostatnie brac po okresie czy w czasie..:eek:
moze ktos podpowie :) mam takze te globulki na zakwaszanie ale chcialam na poczatku moze te tabletki sama nie wiem...
 
reklama
Ollena w 14 tyg lekarz nie może być pewiem na 100 co do płci a co dopiero że Ty coś zobaczyłaś pytałaś lekarza?
Parę dni temu zamieściłam link do strony gdzie pokazane są narządy chłopca i dziewczynki w 12, 14, 16 tyg wejdz sobie na tą stronę to trochę się zdziwisz bo w 14 tyg dziewczynka też ma siusiaka! I to tylko lekarz może Ci powiedzieć co się domyśla . Także nie zadręczaj się;-) Ja chyba w takim wypadku to następnym razem wolałabym się dowiedzieć jednak
 
Ollena jestes pewna na 100% że to był siusiak??? A jak to sie stało że nie chciałas znać płci a w końcu wiesz? Nie mówiłaś przed badaniem lekarzowi żeby nic nie mówił?


Ja dziś odebrałam wyniki wszystkich badań i raczej wszystko ok.
Jedynie Cytomegalia IgG wyszła 42 (powyżej 6 dodatnia) a IgM ujemna – przestraszyłam sie ale Pani z laboratorium powiedziała że wynik bardzo dobry bo oznacza że przeszłam kiedys cytomegalię i mam przeciwciała. Zobaczymy co powie lekarz w sobote.
Toxo nadal ujemne i IgG i IgM więc nigdy nie chorowałam i musze uważać.
Dziś oddałam jeszcze mocz do analizy i w sobote bardzo ważna dla mnie wizyta u gina. Czas mi sie dłuży niesamowicie w tym tygodniu :-(

Dziś zrobiłam taki test ciązowy Clearblue elektroniczny co pokazuje tygodnie ciąży od owulki , ale na nim jak jest powyżej 3tyg (od OM powyżej 5tyg) to pokazuje 3+. No i ja mam 3+ i liczę na to że ciąża sie rozwija i jest wszystko w porządku. Szkoda że nie pokazuje więcej tych tygodni , bo u mnie dziś jest równo 5 tygodni od owulki i w sumie te 3+ nie musi oznaczać że jest ok, ale ja jestem dobrej myśli.
Mdłości mi sie nasiliły, plamień juz od soboty nie mam :-)
Teraz tylko czekam czekam czekam..... na sobote
 
hej:-)
monico-ja tak konkretnie to do ciebie.
mam pytanko,bo z tego co pamietam tez masz niedoczynnosc tarczycy.
Oprocz hormonkow tarczycowych,czy bierzez witaminy dla kobiet w ciazy z jodem czy bez.
Bo mi jeden lekarz mowi,ze nie wolno brac z jodem inny,ze wolno.:confused2:
I juz zgupialam.
 
Ollena popieram dziewczyny. W 14tc narzady sa bardzo podobne i moglas zle ocenic to co widzisz. Swoja droga nie wiem jak ukryc tajemnice jesli sie patrzy na monitor. Ja patrze za kazdym razem i moze nie tak wczesnie ale w kolejnych tygodniach na pewno nawet niechcacy wypatrzylabym plec dziecka. Ty tym czasem zastanow sie czy jednak chcesz sie upewnic czy to byl siusiak czy chcesz czekac do porodu. Teraz szanse sa moim zdaniem pol na pol bo to za wczesnie na dobra ocena plci:tak:
Nullka musi byc dobrze. Wiesz bo my tu w sobote jak wszystkie zacisniemy kciuki to nie ma innej opcji;-):tak:
 
Nullka, powiedz ile przed @ robiłaś test? Trzymama za ciebie kciuki od początku. Mnie pobolewa podbrzusze i piersi strasznie bolą ale tak jakby były opuchnięte, ból idzie spod pach i nie dobrze mi ale tylko wieczorem. Więc albo na @ albo na II.
Ollena
wydaje mi się że nawet lekarzowi ciężko stwierdzić płeć w 14 tyg. a co dopiero nam, nie nakręcaj się za bardzo, bądz dobrej myśli:-)
 
Ostatnia edycja:
agulek-79 pierwszy test zrobiłam 3 dni przed spodziewaną @ i nie było nawet bladziocha. Potem za dwa dni wyszedł mega bladzioch, na następny dzień czyli w dniu spodziewanej @ też bladzioch ale wyraźniejszy. :-)
Za długo potem był bladzioch - zaczęłam sie martwić i zrobiłam bete i progesteron w odstępie 48h . Progesteron spadał, beta rosła za mało i dlatego jestem na duphastonie. Czy pomoże??? Mam tak ogromną nadzieje i jestem pełna dobrych myśli :-)
 
agulek ja zakwaszalm pochwe glubulkami 2 cykle (w sierpniu i wrzesniu) poniewaz w sierpniu chcialam juz zajsc w ciaze, ale ze z mezem bardzo sie poklocilam to ze staranek nic nie wyszlo. no i potem w kolejnym cyklu (w tym co zaszlam w ciaze) tez 2 dni po miesiaczce bralam globulki. balam sie dluzej brac te globulki zeby przypadkiem nie zaszkodzilo to plemnikom i zeby wytrzymaly te pare dni do owulacji.
agulek jak masz testy owulacyjne to mozesz zatestowac :tak:

nullko jestem pewna ze ciaza rozwija sie prawidlowo! trzeba myslec pozytywnie:tak:

dziewczyny a jak sie robi ten test z sody?
 
Dziewczyny chcialabym wierzyc w to co piszecie, ale ja tam widzialam siurka na 100%, z kilku pozycji i byl tak oczywisty, ze szok!
No i zaden lekarz mi nic nie powiedzial, polozna robi usg i nic mi nie mowila, bo one w 14 tyg nie oceniaja plci. To ja jej powiedzialam, ze widze ze chyba syn bedzie a on spytala czy chodzi mi o to (po czym wskazala siusiaka) i powiedziala, ze na to wyglada ale potwierdzimy po 20 tyg na co ja, ze nie chce potwierdzac bo ma byc niespodzianka choc teraz i tak sie zepsula bo widac wszystko czarno na bialym. Mowie jej, ze chcialam dziewczynke bo chlopca juz mamy a ona, ze niestety nie ma na to wplywu;)

AneczkaK wiesz, ja w pierwszej ciazy bylam zielona i mimo, ze patrzylam na monitor nic nie widzialam, a nawet nie myslalam o tym, ze moge cos wypatrzec,teraz jest inaczej za duzo tych fot sie tu naogladalam;)

czarodziejko pytasz dlaczego by;am teraz na usg? bo to moje niby pierwsze usg wg irl szpitala, oni tu wczesniej usg nie robia, dopiero po 12tyg. To jest pierwsze a drugie mam w 22 tyg i to by bylo na tyle.

becia masz moze jeszcze gdzies ten link to tych zdjec? bylabym wdzieczna:)
No i ja nie bede potwierdzac tego w 22tyg. Zreszta wg mnie teraz lepiej wypatrzec bo dziecko jest male i wszystko jest czarno na bialym, pozniej to caly monitor zamjmuje glowa czy reka i nie ma opcji zeby cos zobaczyc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ollena ja uwazam tak jak dziewczyny- nie ma co sie sugerowac tym co dzisiaj zobaczylas. moim zdaniem w tym tygodniu ciazy to nawet czesto lekarz specjalista ma problem z ocena plci a co dopiero taki laik jak Ty (oczywiscie bez urazy);-)
dla mojej bratowej siostry do 8 miesiaca raz mowiono ze bedzie miala synka a raz ze coreczke:szok: co lekarz to inna opinia(nie wiem jak to mozliwe) :szok: dopiero w 8 miesiacu potwierdzo na 100% (usg 4d) ze to bedzie wymarzony synek:tak: (coreczke juz maja).
 
Ostatnia edycja:
Do góry