reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witaj Agulek
Widzę, że Twoja akcja całkiem obiecująca na dziewczynkę. Teraz tylko czekać, aż pojawią się dwie kreseczki potwierdzające ciąże. Tego Ci bardzo życzę;)
 
reklama
Agulek witaj

staranka jak najbardziej dziewczynkowe, oby tylko sie udało
Mój starszy synek tez z 2002 roku, a mlodszy 2007

Beatko moze tak wyglada ten brzuch ale jest naprawde duży, kto mnie nie wiedzial ten jest w szoku jak "wywalilo" mi brzuch ostatnim czasem :-)
dzis poleżalam i lepiej sie czuję, ból trochę zelżał i już tak nie bolą wiozadła, krzyż jeszcze tak, oj czuję, że te dwa ostatnie miesiace będą siedzące w domu :cool: a może leżące
 
dla wszystkich co planują córki :)

Castagns (Vitex Agnus Castus) pomaga w obniżeniu poziomu prolaktyny, pomagając tym samym w owulacji, a także zmuszając ciałko żółte do wytworzenia odpowiedniej ilości progesteronu.
Już raz mi pomogło. To właśnie dzięki zażywaniu Castagnusa (w polecanej na opakowaniu dawce - 2 tabletki przez 90 dni) udało mi się zajść w ciążę i urodzić zdrową dziewczynkę. Dziewczynkę? Przypadek?
Najprawdopodobniej nie!
Castagnus zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki w sposób dość znaczny. Przede wszystkim dlatego, że podnosi poziom progesteronu, ale nie tylko. Castagnus obniża ph, jednocześnie zakwaszając pochwę. To właśnie sprzyja poczęciu córek.
Ostatnio zaczęłam badać to, jak duże jest prawdopodobieńśtwo posiadania dziewczynki, po zażywaniu Castagnusa. Zdecydowałam się go łykać, by zwiększyć swoje prawdopodobieństwo dziecka w ogóle (przy takiej fazie lutealnej najprawdopodobniej samej ciąży nie udałoby mi się utrzymać).
Czego się dowiedziałam? Odsetek dziewczyn posiadających córkę po kuracji Castagnusem jest bardzo wysoki.
Jedna, która ma 4 dzieci, w tym jedną córkę, tylko przed poczęciem córki zażywała Castagnus.
Inna wspominała o swoim wewnętrznym badaniu, na podstawie którego doszła do wniosku, że na 60 dziewczyn zażywających Castagnus, tylko 5 z nich urodziło synów!
 
Daria, ja brałam Castangnus przez 3 mies przed zajściem w ciąże z synkiem...więc nie zawsze branie go "pomaga" mieć córeczkę;)
Ale wgl. pomógł mi zajść w ciąże ponieważ mam kilkanaście razy za wysoką prolaktyne-gin.nie dawał mi wg szansy na ciążę dlatego jakież było jego zdziwienie jak się udało... Teraz również mówi, że czeka mnie DŁUGIEEE leczenie jakbym chciała dzidziusia...no zobaczymy może znowu uda się bez wspomagaczy;)

-------------------------------------

Nullka mogłabyś mi pomóc w interpretacji mierzenia tempki-tzn jeszcze nie mierze ale teraz będę, a widzę że ty chyba jako jedyna mierzyłaś.
Nie wiem kiedy tempka powinna spadać a kiedy wzrastać? przed owulka spada?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
chce jutro jechac kupic moze wkoncu uda mi sie zajsc...
czasami wydaje mi sie ze nie moge zajsc w ciaze przez wysilek fizyczny;/
a jak to jest z tym dokwaszaniem pochwy??
 
natusia z tą tempką jest trochę skomplikowane i nie wiem czy zrozumiesz to co napiszę. W razie czego łatwiej byłoby rozmawiać poprzez GG (jeśli będziesz miała pytania bedziesz mogła złapać mnie na GG) Nie chciałabym go tu publicznie podawać , więc jesli chcesz to podaj meila a ja Ci przyśle mój numer.
Więc tak: zaraz po owulacji powinien nastąpić skok temperatury (gdzie trzecia z wyższych temperatur musi być o 0,2 stopnia wyższa od najwyższej z 6 niższych przed skokiem.
Przykład 6 niskich temperatur występuje od 9-15dc (gdzie najwyższa z nich przykładowo ma 36,1 stopnia. 16dc następuje skok czyli od tego dnia liczymy wyższe (pod warunkiem że 17dc nie spadnie z powrotem). I druga bądź trzecia z wyższych temp. powinna być minimum 0,2 stopnia wyższa od tej 36,1 (czyli powinna być minimum 36,3). W tym przypadku owu mogła być 15dc ale także wczesniej . U mnie akurat najczęściej owulacja występowała dzień przed skokiem , ale wiem że to nie jest reguła. Ja to wywnioskowałam po latach obserwacji.
Nie wiem czy zrozumiałas te moje wywody ale nie potrafie tego lepiej opisać.
Najlepiej robic sobie wykres wtedy wszystko jest czytelniejsze.
 
hej!!!!
widze,ze jest nas coraz wiecej.
Witam nowe mamy.:-)
monico-sliczny brzuszek.

Dziewczyny czy to mozliwe,ze juz czuje ruchy.????
Takie delikatne ale sa.
Nie pamietam jak to bylo z chlopakami,ale byly dosc pozno:zawstydzona/y:
 
ja bralam castagnusa przed zajsciem bo mialam nieregolarne cykle bardzo dlugie
po castagnusie sie unormoaly i jest dziewczynka z tego

Aneczko kruszynke masz w sobie 27tc i niecaly 1kg albo ja wielkoluda bo moja w 30tc 2kg:-)

Jagienko
zlecialo mi naprawde szybko nawet nie wiem kiedy
pewnie dlatego ze chlpcami sie zajmuje i nie mam czasu na myslenie

czarodziejko ja narazie nie mysle o szczepionkach tym bardziej ze tu szczepia dopiero od 2miesiaca
jedynie w szpitalu dostaje dziecko witamine K
jak co to pewnie sie do ciebie odezwe
 
hej!!!!
widze,ze jest nas coraz wiecej.
Witam nowe mamy.:-)
monico-sliczny brzuszek.

Dziewczyny czy to mozliwe,ze juz czuje ruchy.????
Takie delikatne ale sa.
Nie pamietam jak to bylo z chlopakami,ale byly dosc pozno:zawstydzona/y:

bardzo mozliwe ja czulam ruchy w 16/17 tyg akurat byłam wtedy w szpitalu i bym nie wiedziala ze to ruchy myslalam ze mi cos bulgota w brzuchu a lekarz mi tlumaczyl ze to ruchy:)
 
reklama
Do góry