reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Monico a brałaś już kiedyś wcześniej duphaston? mam nadzieję ,że Ciebie ominą te mdłości. Ja brałam w pierwszej ciąży i moocno mnie muliło.No ale mulenie to jedno a zdrowie dzidzi to najważniejsza sprawa:tak:

To fakt,u mnie też duphaston nasilił mdłości i straszne problemy skórne,zwłaszcza na twarzy...ale nie dyskutowałam z lekarzem,widziałam czarno na białym zagrożenie i grzecznie łykałam od 7 do 16tc.

jagienko jeszcze co do żylaków, to ja od zawsze mialam problemy, dziedziczne po ojcu i zastanawiam się jak to bedzie przy tej ciąży

Na pewno musisz powiedzieć o tym lekarzowi na wizycie,może podejmie jakieś środki zaradcze,a wyszło coś ci podczas ciąż z chłopcami?
Ja muszę się przyznać ze mimo iż mój tato też ma (nieduże ale ma) i jego mama miała bardzo zaawansowanne (ale wiadomo,czasy..) to ja nigdy nie interesowałam się sprawami żył,w poprzednich ciążach nie zauważyłam żeby coś się działo a teraz zaniepokoiły mnie bóle nóg,zaczęłam za bardzo przyglądać się nogom i analizować każdą żyłkę... i mój błąd że zaczęłam czytać w necie :sorry2: i tak z niewinnych,prześwitujących żyłek nakręcilam się na żylaki,zapalenie żył,zakrzepice....brrrr
Po wczorajszym badaniu nieco się uspokoiłam,warto było pójść bo lekarz zapewnił mnie że nic nie wskazuje u mnie na nadciągające problemy z układem żylnym,żyłki zdrowe,przepływy w porządku,zastawki też sprawne,jednak profilaktyki nigdy za wiele,ja już taki jestem niedowiarek i trochę potrwa zanim przestanę zwracać na to uwagę i tak na 100% uwierzę lekarzowi ;-)
Jednak mogę polecić każdemu kto męczy się z nogami latem zimne natryski na nogi-rewelacja!! Dodatkowo zaczęłam "dreptać" po takiej specjalnej macie "jeżyk",kupiłam ją kiedyś z zalecenia ortopedy dla mojego synka na płaskostopie,to jest taka gumowa mata z kolcami różnej wielkości,one pobudzają różne receptory na stopach i poprawiają krążenie :tak: z początku musiałam chodzić po niej przez ręcznik albo w skarpetkach ale po paru dniach stopy się przyzwyczajają. Robię sobie takie zabiegi 3x dziennie po 7 minut,potem prysznic i zapobiegawczo ziołowy krem z kasztanowca i nóżki jak nowe-nie bolą :-D a do widoku tych żyłek musze się przyzwyczaić :dry: pocieszające jest to że w zasadzie tylko ja je widzę,w świetle dziennym trzeba się bardzo przyjżeć żeby cokolwiek zobaczyć,miałam problem z wskazaniem lekarzowi tyc miejsc :-p musiał zasłonić okna i zapalić światło bo w sztucznym widać lepiej :sorry2:
mam nadzieję że ma rację i nie zwiększą swego obszaru i zbledną po porodzie...

Poprosze o fluidiki od wszystkich was:-)

Ode mnie specjalnie różowiutkie ;-)

**********************************************************
 
reklama
Dido ja jeszcze nie wiem jak córcia będzie miała na imię bo mam kilka imion w głowie. Kiedyś zawsze była Zuzia a teraz podoba mi się jeszcze Lilka i Ninka.
Ode mnie tez różowe fluidki dla Ciebie:tak:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No nic tym czasem spadam na spacerek z Antkiem paaa
 
monico mi tez zalecil lekarz brac luteine (to samo co duphaston) od poczatku ciazy
tak na wszelki wypadek
a nie bralam i nie biore

z pomiaru tempki wychodzi ze O byla u ciebie z 13 na 14dc
wiec odstep zachowany
a test z kapusty robi sie od 6 tyg ciazy
ale ja robilam wczesniej
i wyszedl taki sam wynik jak po 6tc

co do zeba Oscara to mleczak
dzis znow sie obudzil z lekkim bolem
dalam mu nurofen i poszedl do szkoly
jak dzis dalej bedzie bolal to jutro do dentysty

a tu moje fluidki dla dido

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
oj Beatko no widzisz, plany planami a życie sobie, a owu mialam ostatnio 15 w nocy a tak to 16,
ale wierzę że bedę miał moją Zuzie mimo w sumie niewielkiego odstępu od owulki

a z kaledarzy wychodzi mi termin porodu na 24 luty !!!!! a to sa 34 urodziny mojego męża
 
Monico ale jakby jakiś ból sie pojawił albo choć ciutke plamienia to łykaj od razu. Suwaczek się dodaje w profilu , wkleja się taki adres ze strony w miejsce sygnatury. Jakby co to gdzieś na forum jest dokładna instrukcja
Co do testu z kapusty to ja bym już zrobiła ale jak na złość nie ma u nas kapusty czerwonej w warzywniaku. Musiałabym w hipermarkecie poszukać. Beatko a mocz musi być poranny?
Dziś patrzyłam na youtube na inteligender i powiem wam ,że jednak części dziewczyn się nie sprawdził a ten kapuściany chyba bardziej. Chyba tylko ten będę robić w takim razie
 
napewno jak zacznie sie cos dziac to dam znac, narazie na poniedzialek zapisalam sie do mojej gin, ale na taką darmową kartę medyczną z firmy, mam ja jeszcze 3 miesiace, wiec skorzystam chociaz z badan
 
reklama
Do góry