reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

czarodziejka za 2 tygodnie
bo teraz wlasnie 8 tydz mija
a ten test jest od 10 tyg
mozna niby wczesniej bo robia
ale ja tam wole po 10 tyg
bo tani nie byl
 
reklama
Beatko- no jasne te 2 tygodnie cie nie zbawią.....chociaz zaloze sie ze juz pocierasz nogami:))0:-):-):-)
... jak dla mnie "twoje testowanie" to formalnosc...nie nastawiam sie na jakis wiekszy szok:szok::szok::szok::-D:-D:-D

______________________________
..ale u nas dzis pogoda:baffled::baffled:
28_2_3v.gif
to i tak dobrze ze udało mi sie wyjsc z chlopakami na godzinkę na dwor....

teraz bawia sie w dom (krzesła + koce:)
 
Cześć Dziewczyny! jestem tu nowa, ale mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona. Od kilku dni przeglądam ten temat. Interesuje mnie temat możliwości wyboru płci dziecka. Myślimy z mężem o naszym pierwszym dziecku, w sumie płeć nie jest najważniejsza, ale ja w głębi duszy chciałabym synka. Wiem, że większość kobiet pragnie córeczki, ale ja jestem chyba inna. Chcę małego łobuza, ale jak będzie łobuziara, to też się nie pogniewam. Myślę o podjęciou próby w sierpniu, gdyż chciałabym urodzić jak w ciepłym miesiącu - maj jest wymarzony :) Wiem, że są małe szanse na zajście w pierwszym cyklu starań, ale może moje marzenie się spełni.
Gratuluję wszystkim zafasolkowanym mamusiom!
 
szajba witaj nie jestes dziwna bo chyba wiekszosc z nas na tym watku chciala wlasnie pierwszego synka
ja jak bylam w szkole podstawowej mowilam ze bede miec pierwszego synka
ze bedzie mial na imie Oscar i bedzie mial dlugie blond wlosy
i tak jest
tylko za zamiast jednego Bog dal mi dwoch :-)

mysle ze z mierzeniem tempki codziennie
i testami owulkowymi
napewno trafisz w O
i bedzie synek murowany
powodzenia
 
dziewczyny dzisiaj powtórzyłam test z kapusty no i znów ciemny granat/fiolet!mocz poranny z całej nocy, rano ugotowałam kapuste i wystudziłam, a nastepnie taka sama ilosc 50/50 połaczyłam!a moze ten sok z kapusty powinien byc ciepły???
oczywiscie nie nastawiam sie na pomyłke lekarza chyba nie mam tyle szczescia w zyciu!
ps. dzisiaj bylam na zakupach w duzym outlecie-dzisiaj byc taki dzien za bezcen-wyprzedaze do -70%! no i oczywiscie dla dziewczynek mnóstwo pieknych ciuszków, sliczne kolorki:szok:, a dla chlopcow malo ciekawe i to jeszcze szaro-bure!nie znoszę takich kolorów:no:.
zazrdoscilam mamom ktore byly z córciami i przebierały w tych ciuszkach!!!:tak:
pa
 
Ubranka dla chłopców też są piękne, zresztą jak mi uda się ustrzelić w chłopaka, to niedługo po tym jak wydobrzeję, zabiorę się za dziewczynkę. Chcę mieć dwoje dzieci, w jakimś 3-letnik odstępie czasowym.
Co do testów owu? Polecacie jakieś? wiarygodne? Ja planuję staranka na sierpnia, ale nie wiem czy w tym miesiącu nie sprawdzić skuteczności tych testów. Mierze temperaturę, zwracam uwagę na śluz i szyjkę, więc może uda mi się zaobserwować czy wyniki testów będą nakładały się na inne obserwacje.
dziewczyny, moż egłupie pytanie, ale jak myślicie, przy dokładnym określeniu terminu owu (monitorig) jakie są szanse (wiem, ze różnie bywa, ale może coś podpowiecie) na zafasolkowanie w pierwszym cyklu starań? Tak mi się ten sierpień umanił...mmm... raz, że urodziło by się w maju, a dwa to byłby piękny prezent na rocznicę ślubu, którą mamy we wrześniu.
Nie ukrywam, że patrzę też na chińskie tablice płci :) Wierzycie w nie? :baffled:
 
natan to ma byc goracy sok
tylko lekko ostudzony
zobacz na filmikach tych co dalam wczesniej
a planujesz jeszcze usg?

szajba jesli twoj maz ma ok nasienie to czemu nie
moze i w pierwszym cyklu zajdziesz
znam pary ktore chcialy zajsc za pierwszym razem
i mijaja miesiace i dalej nie sa w ciazy
ja niby zdrowa a teraz rok sie staralismy
co do tablic to mi sie z chlopcami sprawdzilo
teraz wychodzi dziewczynka i sie zobaczy
a maj to rzeczywiscie piekny miesiac na dzidziusiowe spacerki
 
ja narazie sprawdzam swoje cialko i musze zrobic cos z zylakami moj M wlasnie przez moje zdrowko nie bardzo chce 3 bobo

Przepraszam że tak trochę off top ale coś mnie dręczy od dobrych dwóch tygodni...
Jeśli nie jest to dla Ciebie zbyt krępujący temat (jeśli tak to przepraszam i nie było pytań ;-)) możesz mi napisać kiedy zaczęły się u Ciebie problemy z żylakami? Masz kłopoty z krążeniem żylnym,niewydolne zastawki czy to jest dla Ciebie wyłącznie problem kosmetyczny? Jak wyglądały początki,jak długo trwa taki proces od pojawienia się pierwszych objawów? Czy ciąża pogłębiła problem?
Przepraszam za lawinę pytań ale bardzo się boję że na moich nogach dzieje się coś złego...zaczęły mi być widoczne żyły na nogach,nie wiem czy w poprzednich ciążach też tak miałam czy nie zwracałam po prostu uwagi...nie wiem czy to normalne że zaczyna mi być widać cały układ krwionośny :baffled: dodatkowo mają takie dziwne kształty,tworzą jakby sieć,dotyczy to głównie zewnętrznej strony ud,goleni lewej nogi i jednej żyły na łydce która tworzy taki slalom :szok: ponadto mam wrażenie że codziennie tego przybywa,nadmienię iż nie są one wypukłe tylko widoczne pod skórą, nic mnie nie boli,nie puchnie,czasem jak się nachodzę to bolą mnie nogi ale to chyba normalne,do tego w ciąży...
Zapisałam się już na wizytę na usg żył z dopplerem,mam w poniedziałek a do tego czasu chyba zeświruję :-( Z drugiej strony potwornie się boję jakiej diagnozy się spodziewać :confused: czy jeśli to faktycznie początki problemów żylnych to jestem skazana na żylaki? Czy da się ten proces zatrzymać/spowolnić?
Przepraszam jeszcze raz dziewczyny że nie na temat ale miałam potrzebę z kimś podzielić się swoimi obawami,wszyscy których pytam bagatelizują mój lęk :-(

Acha.Gina pytałam,zerknął tylko na te żyły i powiedział że jego zdaniem z tego żylaków nie będzie,co najwyżej defekt kosmetyczny ale dodał też że dla lepszego nastroju mam się wybrać do naczyniowca,on mi wszystko wytłumaczy,co zamierzam zrobić właśnie po weekendzie....i jeszcze że jesli mam mieć to i tak nie mam na to wpływu bo w ciąży wszelkie działania są niewskazane ponieważ wszystkie farmaceutyki mają w swoim składzie substancje zwężające naczynia krwionośne co jest szkodliwe dla dzidzi....eeeech
 
Ostatnia edycja:
beatko to ja z tych co "chłop" sie koło mnie kładzie a ja juz w ciązy:-D:-D:-D:-D:-D
A może wiatropylna jestem:-D:-D??
maciusia spłodzilismy w drugim cyklu starań a Maksika w pierwszym....moze to dziwne ale od razu wiedzialam ze to bedzie za pierwszym razem mimo zachowania odstepu od owulki.....widocznie mój małz ma tytany a i prawdą jest ze ja ze śluzem nie mam problemu...podczas owulki nie da rady bez wkladek!!!!!
takze byc moze stąd ta łatwosc w zachodzeniu w ciąze!!!!!

___________________
natan no bardzo ciekawa jestem jak to u ciebie bedzie....było by nieźle gdybym okazalo sie ze gin sie pomylił!!!!!!!
 
reklama
jagienko- a moze z tymi żylakami to sie dzieje na skutek hormonow...na skutek obciązenia orgaznimu......nie wiem jak jest z toim ginem ale moj zawsze w ciązy mnie pytal czy mam zylaki...pare razy nawet sam ogladal mi nogi....moze po prostu musisz na wizycie zaalarmowac lekarzowi!!!! podejrzewam ze takie żyly to problem wielu kobiet w ciązy!!!! moze sie okazac ze nie potrzebnie sie denerwujesz!!!!!!
 
Do góry