reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Paula25 pisze:
Joanna to własnie w tym roku weszło że za pierwsze dziecko ma się 18 tygodni (było 16) a za drugie 20 tygodni (było 18) :tak: tylko że chyba jest jeszcze coś takiego jak dodatkowe 2 tygodnie na pisemną prośbę matki więc może koleżanka o tym mówiła....sama jeszcze muszę o tym doczytać.:happy2:
A ja wyczytałam, że nie ma już podziału na pierwsze czy drugie dziecko i urlop macierzyński wynosi 20 tyg. przy urodzeniu jednego dziecka przy jednym porodzie (od stycznia 2009). Urlop wydłuża się gdy rodzą się bliźnięta i więcej, odpowiednio o kilka tyg.za ilość dzieci przy jednym porodzie.
Matce przysługuje jeszcze urlop
fakultatywny czyli nieobowiązkowy (to już od tego roku) i co roku będzie się wydłużał o 2 tyg. ale maksymalnie 6 tyg. W tym roku jest to właśnie 2 tyg.
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć dziewczyny:-)Niewiem czy ktoś mnie pamięta...
Patrysiu ty jeszcze dwupaku?
Ja niestety muszę leżeć z powodu krótkiej szyjki ale jeszcze troszeczkę:szok:
patrysiu Ty kiedy wstałaś z łóżka bo pamiętam,że też leżałaś...podziwiam Ciebie bo ja już nie wytrzymuje....

A ja wyczytałam, że nie ma już podziału na pierwsze czy drugie dziecko i urlop macierzyński wynosi 20 tyg. przy urodzeniu jednego dziecka przy jednym porodzie (od stycznia 2009). Urlop wydłuża się gdy rodzą się bliźnięta i więcej, odpowiednio o kilka tyg.za ilość dzieci przy jednym porodzie.
Matce przysługuje jeszcze urlop
fakultatywny czyli nieobowiązkowy (to już od tego roku) i co roku będzie się wydłużał o 2 tyg. ale maksymalnie 6 tyg. W tym roku jest to właśnie 2 tyg.
Coś mi się wydaje,że od stycznia 2010 przysługuje urlop w ilości 22tyg.;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witaj Nadia :-) Ty już w 33 tygodniu!!! rany jak ten czas leci! :happy2:

Macie racje dziewczyny że urlop macierzyński za urodzenie jednego dziecka wynosi 20 tygodni + od 2010 roku 2 tygodnie dodatkowego urlopu na wniosek matki :tak: czyli 22 tygodnie :-) (potem ma się zwiększać aż do 6 tygodni dodatkowego urlopu)
Urlop macierzyński - Urlopy - Kodeks pracy - urlop wypoczynkowy, macierzyński, na żądanie, wymiar urlopu - Wieszjak.pl - Wieszjak.pl

a o tym czy za kolejne dziecko jest więcej czy już nie ma tego podziału jeszcze nie doczytałam ale wychodzi że już nie ma tego podziału tak jak pisze Ryba :tak:

Tutaj natomiast macie dziewczynki które urodziły pod koniec 2009 roku Wam też przysługuje ten dodatkowy urlop :tak:
Dodatkowy urlop macierzyński od stycznia 2010 - Pytania - Serwis prawo-pracy.pl
 
Witam!
I melduję sie!

U nas bez zmian...znaczy nadal 2w1
Czuje sie w miarę ok choc krocze mi sie rozsypuje
1.png

Bershka- nie obwiniaj sie tym ze Kubus spadl na wadze....przecież chcialas dobrze!!!!!
Patrysiu- no u Ciebie juz tuż tuż...pewnie jestes podekscytowana:))))))
Paula- dziekuje ze o mnie pamietasz..jestem jestem ...jeszcze :)
Pati - a jak u Ciebie samopoczucie? Zobaczysz jak szybko i u ciebie zleci ta ciąza....szok!!!!
Anufifi- ja podobnie jak Agniesiak w pierwszej ciązy nie wiedzialam prawie do konca kogo pod serduszkiem nosze...faktycznie przy zakupach to trudne ale po prostu kupowalam uniwersalne....


Pati- JESTEM JESTEM :)
 
Witaj Nadia :-) Ty już w 33 tygodniu!!! rany jak ten czas leci! :happy2:

Macie racje dziewczyny że urlop macierzyński za urodzenie jednego dziecka wynosi 20 tygodni + od 2010 roku 2 tygodnie dodatkowego urlopu na wniosek matki :tak: czyli 22 tygodnie :-) (potem ma się zwiększać aż do 6 tygodni dodatkowego urlopu)
Urlop macierzyński - Urlopy - Kodeks pracy - urlop wypoczynkowy, macierzyński, na żądanie, wymiar urlopu - Wieszjak.pl - Wieszjak.pl

a o tym czy za kolejne dziecko jest więcej czy już nie ma tego podziału jeszcze nie doczytałam ale wychodzi że już nie ma tego podziału tak jak pisze Ryba :tak:

Tutaj natomiast macie dziewczynki które urodziły pod koniec 2009 roku Wam też przysługuje ten dodatkowy urlop :tak:
Dodatkowy urlop macierzyński od stycznia 2010 - Pytania - Serwis prawo-pracy.pl

Fajne stronki warto poczytać sobie;-) A Ty jak się czujesz? Mam nadzieje,że dolegliwości ciążowe omijają Ciebie szerokim łukiem:tak:
Tak ja już w 33tc a tak bym chciałam chociaż skończony 35tc....żeby mała była w miarę bezpieczna:blink:
 
hej dziewczyny!!ja Tylko na chwile...

Jolu jestes kochana ze pamietasz o Kacperku tak wiec dzis bylismy na usg brzuisa i tak jak myslalam jest mocno zagazowany...ale chyba te krople sab cos zaczynaja pomagac bo wczoraj byl spokoj...no nic zobaczymy jak bedzie dalej...do kiedy moga trwac kolki??i gazy??

Buziaki dla Was wszystkich...
 
Agniesia ja to cie podziwiam kobietko....nie wiedziec jaka płec...ja bym pewnie poleciała gdzies na usg zeby podglądnąc jeszcze ....bo samo wiedziec czy nie to oczywiscie nie istotne , ale jakies zakupki człowiek by chiał zrobic a tu nie bardzo wiadomo pod jaka istotke wybierac :):)
Hi hi :-) Na razie kupujemy neutralne ubranka :) Jakoś już sie przyzwyczailiśmy do tego, że nie wiemy:tak::-)
 
cześć dziewczyny:-)Niewiem czy ktoś mnie pamięta...
Patrysiu ty jeszcze dwupaku?
Ja niestety muszę leżeć z powodu krótkiej szyjki ale jeszcze troszeczkę:szok:
patrysiu Ty kiedy wstałaś z łóżka bo pamiętam,że też leżałaś...podziwiam Ciebie bo ja już nie wytrzymuje....
pamiętamy pamietamy;-)a no jeszcze sobie jestem 2w1:-)wiesz leżałam od 29 tc tak do 36 tc bo wtedy dopiero gin mi kazał "normalnie"funkcjonowac:tak:duuuużo M mi pomagał no ale nie kiedy też wstawałam bo jednak nie da się przy 2-letnim synku:sorry2:ale jak widzisz hehe teraz synek uparciuszek że nie chce wyjść co kciukaski abyś i ty donosiła maleństwo:tak:już jesteś w 33 tc tak więc dużo nie zostało;-)
 
reklama
Nadia a kogo nosisz pod serduszkiem? chłopca czy dziewczynkę?
Ja czuję się dobrze, ciągle mam niesmak w buzi i od tego cofki ale już się przyzwyczaiłam ;-) ciągle coś zajadam :tak:

Gosiu a co powiedzieli na usg, że masz podawać te krople narazie? biedny Kacperek :-( oby szybciutko mu minęły te gazy i kolki! myślę że nie ma reguły na to ile to może potrwać ale mówią że do 3 miesięcy.

Czarodziejko, Patrysiu Wy teraz musicie nam się codziennie meldować ;-):tak: bo inaczej uznamy że już rodzicie ;-)
 
Do góry