reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Gieoska ... Nooo to glowa do gory !!! ;-) Tak dokładnie Bebilon 1 ten dla najmlodszych .. wiem ze w tesco jest najtanszy :tak:.. Powiem Ci ze ja na poczatku mojemu Kacperkowi to ten co mial te skaze ..wlasnie dwalam NAN1 .. i nie mam jakos do niego przekonania :eek:... Szwagierka ma teraz 16 miesiaczna coreczke i caly czas leca na tym Bebilonie :tak:

Paula.. Oby to byloy jaknajlepsze wiadomosci ;-)
 
reklama
No to zależy indywidualnie od dzieciaczka... mój Czarek pił Nan i wyrósł z niego wielki chłop... dolegliwości brzuszkowych nie miał ale ja mu dawałam Espumisan.... dla dzieciaczków...bananowy mniam mniam :-D:-D:-D:-D i jak tylko widziałam że coś go zaczyna brać to szybciutko kilka kropelek i ulga przyszła dość szybko i błogi sen... Ja sobie Nan chwalę.... i jak rozmawiałam z lekarzem to nie kazał mi zmieniać mleka... bo dziecko też może różnie zareagować na nagłą zmianę... Mam koleżankę która kombinowała z wszystkimi mlekami.. Najpierw dawała Bebiko... oprócz kolek doszły zaparcia... póżniej dawała Humanę tą na receptę... było jeszcze gorzej... i tak każde mleko po kolei nawet zwykłe 3.2 % w kartoniku ze sklepu dawała...Ona ma bliźniaki i one to dopiero kolki miałay!!! O matko...te dzieci płakały dzień i noc..tragednia nie życzę tego nikomu...:-:)-:)-( na dodatek ulewały... teraz mają 1.5 roku i jeszcze im się zdarza ulewać...to wszystko zależy indywidualnie od dziecka i jego jelitek... Gosiu zanim podejmiesz decyzję o zmianie mleka zapytaj lub poradź się lekarza... bo lekarz patrzy pod tym kątem czy dziecko dobrze przybiera po mleku modyfikowanym... A nie masz 100 % pewności czy Bebilon będzie lepszym mlekiem od Nan... Jak mówie każde dziecko jest inne.... jedno ma kolki a drugie nie... Poradź się też położnej... Skoro karmisz go szcztucznym mlekiem to nie zapomnij o podawaniu picia.. Najlepsza jest woda przegotowana z glukozą.... moim zdaniem ale oczywiście rób jak uwarzasz...i pamiętaj że ty jedna wiesz najlepiej co potrzeba twojemu Niuniowi... Buziaki pozdrawiam ;-);-);-)
 
Hej Dziewczynki

No rano sie nie rozpisałam za duzo....brak czasu...
Teraz w zasadzie tez na chwilke bo niedługo wychodze do gina.
Ciekawa jestem "co tam w brzuszku-pępuszku:)"

Sylwia- mogłabyś czesciej Tu zagladac.....;-)
Gie-Oska- Ja Maciusia tez butelka wykarmiłam i uwazam ze wyrósł nam zdrowo i prawidłowo...Dobija mnie osobiscie taka nagonka na naturalne karmienie!!!! Pamietam jak jedna pediatra byla oburzona ze dokarmiam sztucznym...a ja po prostu mialam tak poranione brodawki ze gin kazal mi przez kilka dni podleczyc brodawki a malemu dac sztuczne no a potem po drodze dopadł mnie ropien ale to inna bajka....tak czy siak najłatwiej jest oceniać.....teraz nie pozwolę zeby ktokolwiek ingerował w moje decyzje!!! Bardzo chciałabym karmic piersią i zrobię co tylko moge by nam sie to udało ale nic na siłę i za wszelką cenę!!!!!
Kinga- Synek słodziak
 
A ja może bym wiecej popisała ale syn mnie zdenerwował dałam mu karę ale uparty jest i dalej się żucał...:crazy: w końcu po 30min zmiękł przeprosił i powiedział że bedzie juz grzeczny...:sorry:
no ja zobaczę...:crazy::no: bo jak nie to znowu kara! ahhh :confused2:

ide poleżeć bo adrenalina mi podskoczyła
 
Nom juz jestem po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia:tak::biggrin2: Było fantastycznie!!:cool2::-D:rofl2: Już nie moge się doczekac następnego tygodnia i zajęc:cool2: Wogóle sala duża, duża scena na której są materace, piłki wielkie z rączkami do cwiczeń, koce itp. Kąt do uczenia sie opieki na bobaskiem:) z taką śliczną lalą:-D nawet łóżeczko itp:tak:Normalnie w szoku byłam jak tam weszłam:biggrin2: I taki piekny pastelowy groszkowy kolorek na ścianie i pełno plakatów o dzidziusiach, fizjologii kobiety itp:tak::biggrin2:
 
Witajcie :)

Kinga cieszę się że rozumiecie że teraz mam mniej czasu :sorry: a co do spania z dzieckiem to będę się bardzo starać żeby Mały jednak zasypiał w łóżeczku. W dzien jakoś lepiej to wychodzi. Ale w nocy dzisiaj znowu zasnął przy mnie i przy cycu bo już nic innego nie dało rady go uspokoić :sorry:

Anufifi z tym tańczeniem - słodkie :-);-) masz rację żyje się dla dzieci, ale chciałoby się tez i do Męża przytulić, po całym dniu z Sebusiem chociaz w nocy czuć ciepło najukochańszej osoby :tak: mam nadzieję że gdy będę konsekwentna to Sebuś się nauczy, oczywiście on jest jeszcze malutki i też nie mogę oczekiwać cudów z dnia na dzień :) a dzisiaj udało się w nocy spać po ciemku, ale do karmienia włączałam małą lampkę. ja nie sprawdzam cały czas czy oddycha bo mam monitor oddechu więc jestem w miarę spokojna :tak: bez tego byłoby ciężko spać w ogóle

Paula czyli nie mam się co obawiac o smoka...Dzięki za informację o naszej Kiki mam nadzieję że u niej coraz lepiej ...Pauluś a mam nadzieję że nie masz mi za złe tego że informację o narodzinach Sebusia nie napisałam Tobie w smsie tylko pozwoliłam Mężowi ją tutaj napisać. Bo M taki dumny i nie chciałam mu odbierać tej przyjemności podzielenia się taką nowiną :-D

Agniesiak pisz jak najwięcej tej pracy mgr teraz zanim dzidziuś w brzuszku, bo ja na chwilę obecną nie wiem jak skończę swoją pracę pisać :no: zobaczymy jak złapię rytm w ciągu dnia to może uda mi się wygosporadować godzinkę codziennie na pisanie, w czasie kiedy Synek będzie spał, bo planuję trzeci rozdział oddac do Świat. Także powodzenia w pisaniu! ;-)

Maleńka wiedza i obserwacja swojego ciała napradę dużo pomaga przy starankach! Powodzenia i trzymam kciuki ! :tak::-)

Gosiu ja dziś wieczorem jadę na zdjęcie szwów, bo M cały dzień w pracy, i chociaz powinnam jechac do poradni gin-poł. to muszę pojechac na izbę przyjęć ginekologiczną bo o tej porze! Trochę mam stracha, bo przez pół miasta muszę jechac sama, a już dawno za kółkiem nie siedziałam, no ale może dam radę!
W takim razie będziesz Kacperkowi mleko dawać w butli i już. I się nie przejmuj, na pewno wspaniała mamusia z Ciebie i wszystko będzie dobrze! :tak:

Sylwia kochana i Ty polecasz smoczka :-) U nas najbardziej potrzebny wieczorem podczas usypiania , w dzień niekoniecznie, ale widac że uspokaja Małego także w sytuacjach awaryjnych też będę używać :tak:

Czarodziejko daj znać co tam w brzuszku słychać :-) u Maksymilianka :)

Paula trzymam kciuki za Twojego M! :tak:

A ja miałam dzisiaj wizytę położnej, ale mnie babka zaskoczyła, bo miała wczesniej zadzwonić i powiedzieć kiedy przyjdzie a tu tak z nienacka, może to było celowe ... Ale dobrze poszło, więc chyba wszystko okej :)

Dziewczyny powiedzcie proszę, co można brać z leków przeciwbólowych gdy karmię piersią? Raz mnie głowa tak rozbolała że musiałam wziąc dwa Apapy i zastanawiam się czy to Małemu nie szkodzi :eek: Ale w sumie w szpitalu dawali mi Pyralgin w żyłę żeby rana tak nie bolała po cięciu i mimo to kazali karmić normalnie więc nie wiem..

Pozdrawiam wszystkie Dziewczynki!
 
reklama
Czesc Dziewczynki

Wpadam zdać relację z wizyty. Ogólnie wsio ok. Maluszek ułożony juz głowka w dół. Szyjka zamknieta choc miękka....dalej mam brac nospe i Magne B6 i polegiwac.
Dzidziulek orientacyjnie w 30 tyg wazy 1500...to chyba duzo???????? Jak patrze to inne maluszki na tym etapie maja 1200, 1100...znaczy ze co ponad 4 kg urodze:shocked2::shocked2::shocked2::shocked2:
Dokladne usg w 34 tygodniu!
Teraz przynajmniej wiem czemu mam takie parcie na pęcherz i bole w pochwie ...bo maluch łepetynka napiera!!!!! :)))))

Aha: Badania tez ok.
 
Do góry