reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Aha nie wiem czy już pisałam że mam już w domu te dwa kombinezony - jeden z Tygryskiem mniejszy jesienny Disney i drugi Next zimowy z zeberką - jeden i drugi super! :-)

A dzisiaj odebrałam wynik posiewu na paciorkowca, ale nie obczajam jak mam ten wynik interpretować :eek:

nom pisalas ze jeden odebraliscie osobiscie w swoim miescie:-)fajnie ze Ci sie podobaja:-)ja wlasnie w srode dostane swoj z anglii:-)tez juz sie doczkac nie moge:-)

co do pacierokwcow to jak mialas wypisane na skierowaniu czy posiew na ogolnie wszystkie paciorkowce??ile to u Ciebie kosztuje bo u mnie 20zl wiec jestem mile zaskoczona ta suma:-
)

wlasnie dzwonilam do szpitala gdzie chce rodzic i do porodu potrzebuje grupe krwi,ostatnie badania,ostatnie usg a po porodzie ddla dziecka tylko pieluchy i chusteczki nawilzajace wiec sie ciesze bo ciuszkow nie bede brac tyko te na wyjscie:-)boje sie ze mi sie pogubia:-)a dla siebie nic tez nie potrzebuje bo podklady daja tylko wiadomo to co w domu uzywac do mycia plus koszte i takie pierdoly:-)

dziewczyny czy uwazacie ze biale mebelki dla chlopca tez moga byc??chce takie cos z ikei IKEA | Małe dziecko | Stoliki do przewijania i pielęgnacja dzieci | HENSVIK | Stól do przeijania/ szafka i szafe do tego IKEA | Małe dziecko | Meble do przechowywania | HENSVIK | Szafa i jeszcze chceje jakimis naklejkami obkleic zeby ozywic:-)doradzcie plizz

a na wyjscie Kacperka ze szpitala mam taki kombinezon:-)
 

Załączniki

  • Kacper17-0,50pensow.jpg
    Kacper17-0,50pensow.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
reklama
Gosia czyli tak: butelki z TT już przyszły i pasują do podgrzewacza Aventu jak wyjmę ten plasik niebieski :tak:
kosmetyki już kupiłam - z Nivea - żel do mycia ciała i włosków Nutri Sensitive (biała seria), mam jeszcze z tej serii krem intensywnie nawilzający do twarzy i ciała, ale nie wiem po co :-D spodobał mi się w sklepie i super mi wygładzil skórę, bo już zdążyłam wypróbować :) oprócz tego Nivea krem na każdą pogodę - na zimę, wiatr i mróz do buźki, Sudocrem, sól fizjologiczna, woda morska do noska, i w sumie tyle. Ale kupię jeszcze tę Mustelę mleczko jako balsam po kąpieli, i jakby co to na ciemieniuchę mam oliwkę Hippa której używałam dla siebie. Hmmm ale Ci namieszałam :-D
Co mi brakuje dla Synka - hmm z mojej listy - Musteli (nie mogę znaleźć w aptekach, już w kilku bylam i nic), smoczek, aspirator do nosa Nose Frieda, i jakieś ze 2 komplety wyjściowe dla Małego - nie udało mi się ostatnio wygrać aukcji na ogrodniczki i bluzę :crazy:, brakuje mi jeszcze jakiegoś ciepłego pajaca czy kompletu, bo na razie mam wszystko bawełniane body, pajacyki itd. A na zimę by się przydał choć 1 komplet ciepły, albo bluza czy sweterek żeby do wszystkiego pasował :tak: jeszcze będę polować na allegro :) aha jeszcze rękawiczki musze kupić bo przy moich kombinezonach nie ma i chciałam pozytywkę do łóżeczka - ale to najwyżej po porodzie zamówię w prezentach :-D
 
GIEOSKA daj zdjątka swego wózia i super że jesteś zadowolona z niego to najważniejsze:tak:
Patrysiu juz wklejalam zdjecia wozia tylko robione przez osobe od ktorej kupilam:-)ale specjalnie dla Ciebe wkleje jeszcze raz:-)


dziękuje przypominam sobie ze dawałaś tego wózia zdjęcia:tak:myślałam że tamte były zdjęcia wózia który ci się podoba a to były już djęcia tego co będziesz miec troszku pomyliłam się hehe :zawstydzona/y::-)śliczny kolorek podoba mi się:tak:
 
ja po wizycie.ciąża potwierdzona z usg 6tydz.
ale niewiele bylo widac pęcherzyk,ciałko żółte i zarodek 3mm.
kazała mi przyjśc aż za miesiąc :szok:
te 3mm.to kropka jak na końcu zdania.
czy nie powinno być cos więcej widać?
ale ona powiedziala,że ok i wczesna ciąża.
nie założyła jeszcze karty ani nie dała na żadne badania.:-(
 
U mnie ogólnie było napisane "Posiew z pochwy" :tak: a kosztowało 31,50. Ale ginek mówił że to badanie wykonuje się pod kątem paciorkowców właśnie.
No widzisz fajnie że nie musisz dużo do szpitala brać. Ja też dla maluszka tylko chusteczki i ewentualnie pieluchy (jesli zabraknie im akurat na oddziale),a dla siebie oprócz niezbędnych rzeczy do hignieny musze mieć podkłady i majtki jednorazowe. Oczywiście wyniki badań, itd.
Co do mebli to ja uważam że dla chłopca z powodzeniem mogą byc białe :tak:
Kombinezonik fajny, bialutki ;)
 
ja po wizycie.ciąża potwierdzona z usg 6tydz.
ale niewiele bylo widac pęcherzyk,ciałko żółte i zarodek 3mm.
kazała mi przyjśc aż za miesiąc :szok:
te 3mm.to kropka jak na końcu zdania.
czy nie powinno być cos więcej widać?
ale ona powiedziala,że ok i wczesna ciąża.
nie założyła jeszcze karty ani nie dała na żadne badania.:-(


ja karte ciąży miałam założona w 11 tc a dlatego że najpierw badania miała zrobić i potem ta karta ale odrazu badan nie robiłam tylko tak samo jak ty plus dupka bo plamiłam właśnie w 6 tc i chodziłam co 2 tyg.na wizyte i szczerze troche późno każe ci przyjść bo ja w pierwszej ciązy z którą wogóle nie miałam problemu także cvhodziłam co 2 tyg.i dopiero póxniej co miesiąc:tak:ale najważniejsze że jest u ciebie ok i ze ciąża potwierdzona:-)
 
Tusia jeszcze raz Gratulacje :) Super, ciąża potwierdzona! Ja tez chyba nie miałam założonej karty na pierwszej wizycie. Widać zarodek więc jest ok, wiadomo ze nie ma pustego jaja. Jest dobrze, tylko się cieszyć!

Gosia Ty odważna jesteś, już się szykujesz jakby tu samej poród wywołać!:szok: A dlaczego chcesz wcześniej, nie czekając do terminu? Ja będę grzecznie czekac kiedy Seba postanowi wyjść na świat :tak:
 
Gosia a co do spirytusu do pępka to pani mi powiedziała w aptece, że dadzą mi receptę po porodzie i wtedy apteka robi na zamówienie, tzn miesza spirytus z wodą w odpowiedniej proporcji i ilości :tak:

Oki, ja spadam na razie na drugie śniadanie, a potem prasowanie mnie czeka.

Miłego dnia Laski! :-)

Beti napisz jak po wizycie
Anufifi, Sylwia jesli podczytujecie - Buziak!
 
Gosia czyli tak: butelki z TT już przyszły i pasują do podgrzewacza Aventu jak wyjmę ten plasik niebieski :tak:
kosmetyki już kupiłam - z Nivea - żel do mycia ciała i włosków Nutri Sensitive (biała seria), mam jeszcze z tej serii krem intensywnie nawilzający do twarzy i ciała, ale nie wiem po co :-D spodobał mi się w sklepie i super mi wygładzil skórę, bo już zdążyłam wypróbować :) oprócz tego Nivea krem na każdą pogodę - na zimę, wiatr i mróz do buźki, Sudocrem, sól fizjologiczna, woda morska do noska, i w sumie tyle. Ale kupię jeszcze tę Mustelę mleczko jako balsam po kąpieli, i jakby co to na ciemieniuchę mam oliwkę Hippa której używałam dla siebie. Hmmm ale Ci namieszałam :-D
Co mi brakuje dla Synka - hmm z mojej listy - Musteli (nie mogę znaleźć w aptekach, już w kilku bylam i nic), smoczek, aspirator do nosa Nose Frieda, i jakieś ze 2 komplety wyjściowe dla Małego - nie udało mi się ostatnio wygrać aukcji na ogrodniczki i bluzę :crazy:, brakuje mi jeszcze jakiegoś ciepłego pajaca czy kompletu, bo na razie mam wszystko bawełniane body, pajacyki itd. A na zimę by się przydał choć 1 komplet ciepły, albo bluza czy sweterek żeby do wszystkiego pasował :tak: jeszcze będę polować na allegro :) aha jeszcze rękawiczki musze kupić bo przy moich kombinezonach nie ma i chciałam pozytywkę do łóżeczka - ale to najwyżej po porodzie zamówię w prezentach :-D
hmm...ja jednak tez stawiam na kosmetyki z nivea baby..ale tylko takie nie bede mieszac:-)i myslalam zeby kupic
*krem na kazda pogode bo mi sie prawdzil
*mydlo nivea baby(w sumie nie wiem czemu)ale na listopadowkach duzo dziewczyn kupuje mydlo
*krem nawilzajacy nivea baby
*plyn do kapieli wraz z szamponem rowniez nivea baby(sprawdzil mi sie)
*ssol do oczkow
*chusteczki nawilzajace
*pieluchy
*syprytus do pepuszka
*olilatum(czy jakos tak)
*sudocerem mam
tylko nie wiem cyz nie za duzo tego jak myslicie??
ja po wizycie.ciąża potwierdzona z usg 6tydz.
ale niewiele bylo widac pęcherzyk,ciałko żółte i zarodek 3mm.
kazała mi przyjśc aż za miesiąc :szok:
te 3mm.to kropka jak na końcu zdania.
czy nie powinno być cos więcej widać?
ale ona powiedziala,że ok i wczesna ciąża.
nie założyła jeszcze karty ani nie dała na żadne badania.:-(
Tusia to jest wczesna ciaza i dlatego moze jeszcze nic nie bylo widac...mi karte zalozyla ginka dopiero w 10tc wiec jak Ty pojdziesz za miesiac to akurat bedzie!!
No widzisz fajnie że nie musisz dużo do szpitala brać. Ja też dla maluszka tylko chusteczki i ewentualnie pieluchy (jesli zabraknie im akurat na oddziale),a dla siebie oprócz niezbędnych rzeczy do hignieny musze mieć podkłady i majtki jednorazowe. Oczywiście wyniki badań, itd.
Co do mebli to ja uważam że dla chłopca z powodzeniem mogą byc białe :tak:
Kombinezonik fajny, bialutki ;)
nom ja gatki jednorazowe tez wezme bo to wygoda:-)a ty uz je kupilas??fajnie ze moga byc te mebelki:-)ulzylo mi bo te co chcialam na poczatku to dwa razy tyle kosztuja co te biale!!a wiadomo ze jak dziecko podrosnie to bedzie rysowac po meblach itp
Gosia Ty odważna jesteś, już się szykujesz jakby tu samej poród wywołać!:szok: A dlaczego chcesz wcześniej, nie czekając do terminu? Ja będę grzecznie czekac kiedy Seba postanowi wyjść na świat :tak:

a jakos pazdziernik mi lepiej brzmi na termin porodu hehe:-)byle nie 1-2listopad...i jakos sobie ubzduralam ze chce w pazdzierniku hehe:-)

Pyszczku a wiesz juz czy my jak urodzimy jednak w listopadzie bedziemy potrzebowac jakiegos swistka od gina ze jestesmy pod opieka lekarksa od 10tc aby dostac becikowe??bo co chwile sa sprzeczne informacje??
u nas nie daja recepty na ten spirytus trzeba samemu mieszac!
 
reklama
Hej!
Ja wlasnie piore kolejna porcje rzeczy dla maluszla, bo ostatnio tesciow wizyta i choroba synka mi zastopowala prace, czyli 2 tyg w plecy jestem. Ale nadrobie. I mam poczucie winy, bo nie dalam Maciowi rano czapki(choc bylo 10st, ale byla to godz dopiero 7)a widze ze u nas chlodno i wieje!
Bylam tez dzis na spacerku krotkim do sklepu i z powrotem i oczywiscie "zahaczylam"o lumpeksik, i nie mogac sie oprzec kupilam sliczny kombinezonik na 62. Mam juz wprawdzie jeden na rozmiar 50-56 i jeden nawet na 62 ale ciut cienszy i z nozkami, a ten jest bez lapek i nozek wiec jak co to moze ciut dluzej posluzyc. Kolorek bezowy, od spodu polarek, firym Oskars Mini(czy jakos tak) i dalam az 12zl :) mysle, ze warto. Teraz juz sie pierze, ale zrobilam fotke, wprawdzie telefonem wiec malo widac, to zaraz zamieszcze.

Patrysiu, ja tez nie myslalam aby moj M byl ze mna, bo on jest "slaby" jak widzi krew itd i boje sie ze zemdleje, ale z drugiej strony byloby milo...okaze sie "w praniu"...
Pyszczku, z moim tata jest tak, ze ma do nas 100km-niemalo. Autobusem +komunikacja miejska ok 2-2.5godzin jazdy. Busem ok 2godzin. Ale malo tych autobusow i autobusow kursuje...A auta nie ma i nie jezdzi. Jak mnie chwyci w nocy to nie zadazy...Dlatego myslalam, aby go sciagnac wczesniej do nas.
Tusiu, wszystko dobrze! Ja po raz pierwszy zglosilam sie do gin w 6tc, a karte mialam zalozona ponad miesiac pozniej. A pierwsze usg dopiero w 12tc!
Kinga-moze pogoda na Ciebie zle wplywa...A moze idz zrob sobie bete i bedziemy wiedziec czy to nie fasolka powoduje zle samopoczucie...
Beti- Ty tez masz dzis wizyte, prawda? Czekamy na wiesci. Aby byly dobre!!!
Bershka-zdrowka dla Kubusia...biedaczek, on tak ciagle walczy z przeciwnosciami losu...
Gosiu, biale mebelki beda super! Kombinezonik jest sliczny, a wozeczek tez bardzo mi sie podoba.
Dzastina, nie pomoge Ci, bo na temat tych lekow nic nie wiem...
Agniesiak, a co u Ciebie?
Czarodziejko, Pati a jak samopoczucie?
Anufifi, Sylwio, Was mocno tule i mam nadzieje, ze czujecie sie w miare dobrze...
Jarzebinko, ja nadal jestem pod wrazeniem Twojego porodu
Kiki- krolewna nadal spokojna? A Ty jak sie czujesz?

Buziaczki i pozdrowionka dla wymienionych i niewymienionych e-cioteczek :)

Wiecie, ja znowu dzis od rana czuje sciskanie brzucha...I boje sie, ze mimo najlepszych checi aby nie urodzic przed 15.11 a nawet pozniej, nie uda mi sie...Wiadomo, chcialabym juz synka wczesniej utulic, ale im pozniej urodze, tym pozniej wykorzystam macierzynski i urlopy zalegle i wtedy bede miec wieksza szanse na powrot do pracy...dziwne, nie? Ale jest szansa, ze im pozniej, tym wieksza szansa, ze wybuduja juz nowy market w korym nasza firma otworzy stanowisko, i bede miec do czego wracac...Bo tak to 2ch kierownikow nie beda trzymac, a wracac na nizsze stanowisko to kicha...
Zaraz sobie odpoczne...przeniose sie z laptopem od stolu do lozka. Bo dzis jeszcze mam mase rzeczy do zalatwienia. Musze skoczyc do centrum do mojego M, potem razem do banku, potem po Macia z przedszkola i jak moj M zdazy to nas odwiezie do domu a jak nie to powrot autobusem :( bo moj M ma na 17ta jakies spotkanie sluzbowe...
 
Do góry