reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Royanna no jak na pierwszyraz to suuuuuper !!! :tak:gratuluję pierwszych sukcesów nocnikowych :cool2:

a co do imienia Gabriel mąz się nie zgadza i nie będzie Gabrysia :angry: no nic, musimy iśc na jakiś kompromis teraz znowu imię powróciło Jakub a z nowych to Kacper :cool2: ale i tak te imiona są śliczne :-)
 
reklama
ROYANNA no suuper pierwsza nocka i tak po trochu aż sam najwyżej wstanie do nocnika bo siusiu będzie się chciało lub nie bedzie tak robil w nocy:-)no u mnie to ja dopiero walka zeby na dniu w na ten nocnik ach ale jakoś kiepsko pierwszy raz to po 10 minutach sie udało no a potem to na dywan a potem jak juz go zajełam czymś to siedział i zrobił no a teraz nie chce znowu siedzieć sama nie wiem czy uda mi się z nim na ten nocnik:baffled:ach chciałam aby juz na nocnik siadał jak dzidzia się urodzi bo nie chcemy a z tyle pampersów kupować bo jednak drogo to wyjdzie no ale chyba się tak nie da:sorry2:a jak ja widze że nie chce wogóle ze mną wsółpracować to odechcewa mi się uczyc bo nie słucha wogóle nie rozumie co ja mówie do niego albo poprostu niechce słuchac:sorry2:
U nas w dzien oduczanie siku do pampersow zaczelo sie tak konkretnie jak Macio mial rok i 10miesiecy. 3dni i dalismy rade, choc wiadomo-wpadki byly. Wczesniej probowalismy, ale na nic. Pampersy byly na drzemki zakladane, na noc, w podroz samochodem, na wyprawy do sklepow. Jak skonczyl prawie 2.5lat to tylko na noc. Z kupa do tej pory walka, wstrzymuje do ostatniej chwili, ale nie siadzie. Dopiero jak mowi, kupa leci to daje sie posadzic i juz zrobione. Ciagly stres. Ale z tej nocki sie ciesze!!!

CCo do kupowania pampersow...Teraz jumbopaka starczala nam na ok 1.5-2 miesiace(bo tylko na noc), jak malenstwo sie urodzi to pewnie bedzie na 3-4 dni(tak bylo na poczatku z Maciem, bo ja czesto zmienialam), potem pewnie jumbopaka na tydzien...Tyle kasy...Chyba zaczne juz kupowac ;), na serio, powaznie nad tym mysle!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Powolutku drobnymi kroczkami i synuś tez kupkę będzie robić. Ja kupkę uczyłam już do kibelka, kupowałam jakies małe gadżety zeby umilić mu czas posiedzenia :-D i nagradzałam za każdą kupusię :) Teraz mam cudowny widok jak młody idzie do toalety, sam wyciąga sisiorka jak tatuś :-D sika, spłukuje, zamyka toalete i myje rączki.
 
Ostatnia edycja:
(...)chciałam aby juz na nocnik siadał jak dzidzia się urodzi bo nie chcemy a z tyle pampersów kupować bo jednak drogo to wyjdzie no ale chyba się tak nie da:sorry2:
Patrysiu, do czasu narodzin malenstwa dacie rade!!! To jeszcze kilka miesiecy!:tak:Bedzie dobrze! Ja tez myslalam, ze nie uda nam sie w zeszle wakacjie, a jaednak:-D
A sa i dzieci 3-4letnie biegajace w dzien w pampersach:szok:
 
Teraz mam cudowny widok jak młody idzie do toalety, sam wyciąga sisiorka jak tatuś :-D sika, spłukuje, zamyka toalete i myje rączki.
Moj Macio narazie sika na nocnik i do wc jak dziewczyna...Czy ja zle robie, ze jeszcze nie ucze go na chlopaka:confused:. Moze bedzie mu glupio w przedszkolu? Chyba zaczne niedlugo to zmieniac.
 
ooo widze wrocil temat pieluch!:-)
Royanka gratulacje!!ja tez niedluga chce oduczac Maje od pieluch na noc zobaczymy jak pojdzie??

Patrysia nie przejmuj sie tym ze maly nie chce robic jeszcze na nocnik...moze jeszcze nie dorosl..moja Majka zaczela sama zalatwiac sie na nocnik jak miala 2 lata i 2 mce wiec pozno ale za nic nie chciala pieluchy oddac dopiero jak jej kupilam mega lipne pieluchy co przepuszczaly i miala mokro to wtedy zrozumiala ze pielucha jest be:-)teraz nawet jak na noc mowie zeby dala pieluche do ubrania to ona mowi ze ona nie chce pieluchy bo ma "gacie":-)

Tez sie zgadzam z Royanka ze 4-5latki chodza w dzien w pieluchach spotkalam sie z tym w stanach ze dziecko 6lat idzie do szkoly w pieluchach masakra jakas:szok::szok::szok:

Bershka no szkoda ze nie bedzie synek sie gabrys nazywal...ale Kuba tez ladnie:-)

Royanka ja jak juz bede po padniau polowkowym i jak sie dowiem plec to tez chyba zaczne powoli kupowac pampersy zawsze to sie nie odczuje jak po trochu sie bedzie kupowac:-)Royanka ja tez nie mialam tego badania cytomegalii robione bo ginka nie widziala takiej potrzeby!!

Bershka a Ty mialas to badanie robione??

Patrysia tobie w ogole ta cytomegalie kazal gin zrobic czy sama z siebie chcaialas??
 
Royanka nie wiem jak Ci doradzić.
Ja robiłam tak jak Ty na początku z tym, że mój synek nauczył się sikać jak skończył 2 latka i wyglądało to tak, ze dawałam go najpierw na nocnik tak ja Ty teraz a później jak już zbliżał się okres przedszkolny to uczyłam go na stojaka żeby w przedszkolu nie przesikiwał na zewnątrz. Oliś zawsze na nocniku tak jakoś podkręcał siusiaka do g góry, ze wysikiwał więszośc na zewnątrz. Ale zamiar miał dobry :-D:-D:-D

Teraz jak robi kupkę na kibelku to uczę go żeby głebiej usiadł na toalete bo inaczej wszystko by wysikał przy okazji na podłogę :-):-):-):-)
 
Poza tym są takie pieluszki z Pampersa że jak dziecko zrobi siku to od razu przemakają i dziecko czuje sie nie komfortowo i chce na nocniczek :tak::-)
 
reklama
Do góry