reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Niby tak, ale moja koleżanka z nubem w 13 tc krotkim i lekko sterczacym ma podobno dziewczynke. Ja mysle ze z 1-2 ujęcia to ciężko oceniać. Ale u niej naprawdę syna obstawiałam, nub całkowicie inny niz ja mialam z córką a niby tez babeczka (bylo juz usg polowkowe). Takze ja to najbardziej ufam usg połówkowemu.
Ja tutaj widziałam "chłopca" na połówkowym (pottyshot) i wcześniej z nuba też chłop a urodziła się dziewczynka więc mnie osobiście nic nie zdziwi ;)
Z resztą u mnie chłopaki od nuba sterczącego a ostatni żartowniś, który miał być dziewczynką nuba miał płaskiego ;)
 
reklama
Pewnie nawet by nie wspominał o płci tylko ja z zaparciem wypytywałam czy już coś widać😂 ah ta ciekawość i teraz mam tysiąc myśli od dwóch dni 🙈 ogólnie 2 tygodnie temu byłam na prenatalnych u innego lekarza i według usg wychodziło 12+2 a według om 12+5 i lekarz nic nie zasugerował a zdjęcia nuba nie dostałam. Mam aplikacje w tel która mi obliczyła ze jak pójdę w ten czwartek na usg to będzie to już 14+4 według om. Stąd tez w ogóle przeszło mi przez myśl żeby zapytać o płeć bo po 14 tygodniu już czasami coś tam widać... lekarz długo nie mógł nic zobaczyć aż na końcu wyskoczyło takie coś między nóżkami 😂 powiedział ze chyba chłopiec ale zobaczymy na kolejnej wizycie. Dobrze ze dał mi zdjęcie bo dopiero na nim zobaczyłam ze według wielkości dziecka to jest dopiero 13+3. Dziecko jest o tydzień mniejsze niż według om ale owulacje miałam tak w 20-21 dniu cyklu. Myśle ze za miesiąc 1 czerwca już to wszystko będzie bardziej miarodajne. Ale do tego czasu to chyba jajo zniosę 😂
Szkoda, że z przekroju foty nie dał :) Taki nub jest dość oczywisty :)
 
Cos jednak nie halo z tymi pomiarami dziecia. Dziwne żeby w 2 tyg uroslo o jeden tydz. Wydaje mi się, ze ten ostatni lekarz cos nie bardzo sobie poradził. Poszłabym do innego za tydz np
Te tygodnie w dużej mierze zależą od sprzętu, im lepszy tym dokładniejsze. Nie ma co się sugerować :) Gdyby na tym samym wyszły jakieś nieścisłości to można zacząć się martwić.
 
Szkoda, że z przekroju foty nie dał :) Taki nub jest dość oczywisty :)
Tak zakuje właśnie ze obaj lekarze nie dali zdjęcia nuba... i tak myśle czy jeśli się umowie na kolejny tydzień do kogoś innego to czy będzie jeszcze szansa na zrobienie zdjęcia dziecka z profila żeby ocenić nub? Czy lepiej poczekać już do tej wizyty 1 czerwca?
 
Tak zakuje właśnie ze obaj lekarze nie dali zdjęcia nuba... i tak myśle czy jeśli się umowie na kolejny tydzień do kogoś innego to czy będzie jeszcze szansa na zrobienie zdjęcia dziecka z profila żeby ocenić nub? Czy lepiej poczekać już do tej wizyty 1 czerwca?
Poczekaj :) Chyba, że nie masz co z pieniędzmi robić to idź prywatnie :D Tylko jak się uparciuch kiepsko ułoży to i tak nie podejrzycie dobrze ;)
 
Poczekaj :) Chyba, że nie masz co z pieniędzmi robić to idź prywatnie :D Tylko jak się uparciuch kiepsko ułoży to i tak nie podejrzycie dobrze ;)
Masz racje te dobre 3 tygodnie mnie już nie zbawia. A w tym 17 to powinno już być ładnie widać jeśli dziecko będzie miało ochotę oczywiście pokazac 😂
 
Czesc dziewczyny.

Podczytuję Was od mojej pierwszej ciąży w 2016, ale nigdy nie pisałam. Mogę się podzielić moimi staraniami z trzecią ciążą.
Pierwszy był syn, druga córka i teraz też chciałam chłopca.

Postanowiłam przyjrzeć się mocniej babydust method i przez 3 miesiące sprawdzałam owu paskami. Ja mam idealne cykle po 28 dni więc nie było to trudne, pozytywny LH zawsze w 13dc a owu w 14dc.

Akurat tak się stało, że w owocnym cyklu stosunek był tylko raz 25h po pozytywnym teście. Wg Babydust method idealne kołysanie na chłopca to dwa stosunki (24 i 48h po pozytywnym teście)

Ja suplwmwntowałam potas i sód, dieta mało mleczna, bardzo słona, ale nie wiem na ile to pomogło. Do tego jadłam dha i olej z wiesiołka od 1 do 14dc.

Udało się zajść z tego złotego strzału po prawie 25 dniowej abstynencji (covid, stres, zmiana pracy=brak okazji/możliwości/ chęci) właściwie to był jedyny seks przez 6 tygodni🙈

Pozytywny test 10dpo
Przyrost bety ponad 350%
Serce dziecka =160 ud/min w 12 tc i 150ud/min w 14 tc.
Wg ramziego na zagranicznej stronie dziewczynka/ wg chińskiego dziewczynka.

Przeczycie na chłopca (w każdej ciąży przeczycie mnie nie myliło) wszystkie 3 ciąże identyczne i bezobjawowe.

Aktualnie 16tc i ma być chłopiec:)
 
Czesc dziewczyny.

Podczytuję Was od mojej pierwszej ciąży w 2016, ale nigdy nie pisałam. Mogę się podzielić moimi staraniami z trzecią ciążą.
Pierwszy był syn, druga córka i teraz też chciałam chłopca.

Postanowiłam przyjrzeć się mocniej babydust method i przez 3 miesiące sprawdzałam owu paskami. Ja mam idealne cykle po 28 dni więc nie było to trudne, pozytywny LH zawsze w 13dc a owu w 14dc.

Akurat tak się stało, że w owocnym cyklu stosunek był tylko raz 25h po pozytywnym teście. Wg Babydust method idealne kołysanie na chłopca to dwa stosunki (24 i 48h po pozytywnym teście)

Ja suplwmwntowałam potas i sód, dieta mało mleczna, bardzo słona, ale nie wiem na ile to pomogło. Do tego jadłam dha i olej z wiesiołka od 1 do 14dc.

Udało się zajść z tego złotego strzału po prawie 25 dniowej abstynencji (covid, stres, zmiana pracy=brak okazji/możliwości/ chęci) właściwie to był jedyny seks przez 6 tygodni🙈

Pozytywny test 10dpo
Przyrost bety ponad 350%
Serce dziecka =160 ud/min w 12 tc i 150ud/min w 14 tc.
Wg ramziego na zagranicznej stronie dziewczynka/ wg chińskiego dziewczynka.

Przeczycie na chłopca (w każdej ciąży przeczycie mnie nie myliło) wszystkie 3 ciąże identyczne i bezobjawowe.

Aktualnie 16tc i ma być chłopiec:)
Gratulacje 😍 czyli tym razem BDM dziewczynkowe a chłopiec wyszedł 😁 ramzi coś mało do mnie przemawia bo jak widać często się nie sprawdza. A czy sprawdzalas jonasa? I czy w 12-13 tygodniu lekarz już widział ze to może być chłopiec na podstawie nuba?
 
Gratulacje 😍 czyli tym razem BDM dziewczynkowe a chłopiec wyszedł 😁 ramzi coś mało do mnie przemawia bo jak widać często się nie sprawdza. A czy sprawdzalas jonasa? I czy w 12-13 tygodniu lekarz już widział ze to może być chłopiec na podstawie nuba?
wg BDM chyba ważniejszy jest ten odstęp od owulacji i oni chcą żeby seks był tylko raz +-3/2 dni przed owu.
Więc u mnie jakby stosunek o odpowiednym czasie na chłopca tylko nie powtórzony...

Na prenatalnych nuba mi nie pokazał lekarz, ale byłam 10 dni później (14.1tc) i już było widać i z potty shot bardzo wyrośnięte „cos” i z profilu wyraźnie odstające do góry już wg mnie nawet nie wyrostek, a siurek i jajka
 
reklama
Rzut z boku. Siedzi ba pupce, noga odstaje i siurek wystaje
 

Załączniki

  • IMG_2871.jpg
    IMG_2871.jpg
    138 KB · Wyświetleń: 88
Do góry