reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Kiedyś widziałam jeszcze dokładniejsze porównanie od początku życia płodowego do końca ale nie mogę znaleźć w internetach ;)
Screenshot_20191214-222956_Chrome.jpg
Screenshot_20191214-223002_Chrome.jpg
 
Tak to mniej więcej wygląda na tym etapie
No właśnie i to nie są takie same wyrostki. Dziewczynki jest chudszy i dłuższy - myśle ze taki jest u Eli. Mojego synka był grubszy z mocna gruba podstawa, jak na pierwszym zdjęciu. Ale faktycznie ciężko jest laikowi z potty shot oceniać na tym etapie. 1 czerwca się wyjaśni ;)
 
No właśnie i to nie są takie same wyrostki. Dziewczynki jest chudszy i dłuższy - myśle ze taki jest u Eli. Mojego synka był grubszy z mocna gruba podstawa, jak na pierwszym zdjęciu. Ale faktycznie ciężko jest laikowi z potty shot oceniać na tym etapie. 1 czerwca się wyjaśni ;)
Niby tak, ale moja koleżanka z nubem w 13 tc krotkim i lekko sterczacym ma podobno dziewczynke. Ja mysle ze z 1-2 ujęcia to ciężko oceniać. Ale u niej naprawdę syna obstawiałam, nub całkowicie inny niz ja mialam z córką a niby tez babeczka (bylo juz usg polowkowe). Takze ja to najbardziej ufam usg połówkowemu.
 
Wg mnie na tym etapie to może być jedno i drugie :) mało profesjonalnie mówić o płci na podstawie pottyshot .. Dopiero ok.17tc to ma sens :)
Pewnie nawet by nie wspominał o płci tylko ja z zaparciem wypytywałam czy już coś widać😂 ah ta ciekawość i teraz mam tysiąc myśli od dwóch dni 🙈 ogólnie 2 tygodnie temu byłam na prenatalnych u innego lekarza i według usg wychodziło 12+2 a według om 12+5 i lekarz nic nie zasugerował a zdjęcia nuba nie dostałam. Mam aplikacje w tel która mi obliczyła ze jak pójdę w ten czwartek na usg to będzie to już 14+4 według om. Stąd tez w ogóle przeszło mi przez myśl żeby zapytać o płeć bo po 14 tygodniu już czasami coś tam widać... lekarz długo nie mógł nic zobaczyć aż na końcu wyskoczyło takie coś między nóżkami 😂 powiedział ze chyba chłopiec ale zobaczymy na kolejnej wizycie. Dobrze ze dał mi zdjęcie bo dopiero na nim zobaczyłam ze według wielkości dziecka to jest dopiero 13+3. Dziecko jest o tydzień mniejsze niż według om ale owulacje miałam tak w 20-21 dniu cyklu. Myśle ze za miesiąc 1 czerwca już to wszystko będzie bardziej miarodajne. Ale do tego czasu to chyba jajo zniosę 😂
 
No właśnie i to nie są takie same wyrostki. Dziewczynki jest chudszy i dłuższy - myśle ze taki jest u Eli. Mojego synka był grubszy z mocna gruba podstawa, jak na pierwszym zdjęciu. Ale faktycznie ciężko jest laikowi z potty shot oceniać na tym etapie. 1 czerwca się wyjaśni ;)
Ja to jeszcze pomyślałam ze to może być pępowina bo jakiś dziwny ten wyrostek na końcu zawinięty. Wszędzie jak oglądam to trochę inaczej wygląda właśnie tak jak u Ciebie i zazwyczaj po takim wyrostku jest to chłopczyk.
 
Cos jednak nie halo z tymi pomiarami dziecia. Dziwne żeby w 2 tyg uroslo o jeden tydz. Wydaje mi się, ze ten ostatni lekarz cos nie bardzo sobie poradził. Poszłabym do innego za tydz np
 
Cos jednak nie halo z tymi pomiarami dziecia. Dziwne żeby w 2 tyg uroslo o jeden tydz. Wydaje mi się, ze ten ostatni lekarz cos nie bardzo sobie poradził. Poszłabym do innego za tydz np
Tez mi się tak wydawało... 2 tygodnie temu dziecko miało 53mm czyli wiek ciąży 12+2 a teraz jak byłam i zmierzył dziecko to wyszło ze ma 7,36cm czyli 13+3. Mówisz żeby zapisać się do innego lekarza prywatnie tak na przyszły tydzień? Mój prowadzący jest na NFZ a dodatkowe badania tzn prenatalne i połówkowe prywatnie
 

Załączniki

  • BC28E090-A2DF-4257-94F7-79F4B2D8388D.jpeg
    BC28E090-A2DF-4257-94F7-79F4B2D8388D.jpeg
    374,9 KB · Wyświetleń: 50
  • D3060724-AE71-4CF8-A6D0-0B7880D6E5B7.jpeg
    D3060724-AE71-4CF8-A6D0-0B7880D6E5B7.jpeg
    350,1 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Tez mi się tak wydawało... 2 tygodnie temu dziecko miało 53mm czyli wiek ciąży 12+2 a teraz jak byłam i zmierzył dziecko to wyszło ze ma 7,36cm czyli 13+3. Mówisz żeby zapisać się do innego lekarza prywatnie tak na przyszły tydzień? Mój prowadzący jest na NFZ a dodatkowe badania tzn prenatalne i połówkowe prywatnie
no zdecydowanie poszlabym gdzie indziej. widaje mi sie to malo kompetentne. zreszta tak jak dziewczyny mowia za wczesnie ocenianie plci na podstawie potty shot. No to czemu juz tak ocenia... srednio to wyglada
 
Do góry