reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Tez miałam 2 cc.
Pierwszego próbowałam naturalnie ale po 40 godzinach zapadła decyzja o cc. I dobrze. A drugi już planowana cesarka.
I podobnie jak Megi-Meg tez wole mieć dół w całości nieruszony

Mi po 13 godz zrobili cesarke, moge powiedzieć, że przeżyłam 2 porody, ale podczas próby rodzenia naturalnie poczułam się jakby mi ktoś zabrał całą kobiecość. Moja druga ciąża na 100% skończy się cesarką na termin.
 
To ja bardzo pozytywnie wspominam porody sn, bez nacinan i bez pęknięć. Drugi poród to jeszcze mega szybki bo po podaniu znieczulenia dosłownie z 4 cm zrobiło się 10 cm, a druga faza 15 minut. Naprawdę duza w tym zasługa mojej położnej, a najlepsze potem to 2 h kangurowanie maluszka. No uwielbiam :-)
 
Młodszy to jeszcze luzik, ale starszak [emoji33] tylko cc!
Chyba wszystko zależy od budowy ciała kobiety i od dziecka. Wcześniej też wydawało mi się urodzić dziecko sn 4 kg to jakoś niemożliwe. Ja nie wiedziałam dokładnie ile syn będzie ważył, córka wogole miała progonozowana waga 3.6 kg.
Przy pierwszym porodzie moja położna zmierzyła mi brzuch i wiedziała że będzie duże dziecko ale nic mi nie mówiła. I udało sie urodzic bez nacięcia ( w tym szpitalu bardzo patrzą na ochronę krocza) i bez pęknięcia i to na dodatek perwsze dziecko więc moja babcia była w szoku :-) pewnie za jej czasow nacinali wszystkie po kolei.
Ale też dzieci moje były długie i mialy mimo wszystko standardowe obwody glowy to ich waga 4100 jakoś się rozłożyła i wcale nie wydawali się jacyś duzi.
 
Dziewczyny jestem w szoku przeprowadziłam własny eksperyment na paseczkach do pH i zbadałam cytrynian wapnia rozpuszczony we wodzie filtrowanej(która nie zmieni wyniku) i magnez i wyszło że ma 8 pH! Są zasadowe! Tatoalnie podnoszą pH moczu. Do tego zbadałam mocz i pH 7'5! A przed brakiem miałam 6!Szok! Więc dlaczego wszędzie każą to łykać przy diecie dziewczynkowej?
 

Załączniki

  • IMG_20190904_223837.jpg
    IMG_20190904_223837.jpg
    2,6 MB · Wyświetleń: 52
reklama
Do góry