reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

A ja Wam powiem, że ostatnio marze o ponownym macierzyństwie i bardzo ale to bardzo pragnę żeby była dziewczynka. Najgorsze jest to ze jak sobie zadaje pytanie co bym zrobiła gdyby miał być na 100% syn to chyba bym się nie zdecydowała. Znów jakbym miała pewność ze będzie dziewczynka to bym się nie zastanawiała. Jestem okropna :( wolałabym już w ogóle nie marzyć, nie mieć tego pragnienia. Kocham syna i córkę tak samo. Mam wyrzuty sumienia ze nie jest mi to obojętne.
A znasz powód tego? Macierzyństwo z synem Cie tak nie uszczesliwi jak z córka?
Ja ze względów mieszkaniowych wolalabym córkę, ale jak będzie chłopiec, trudno jakoś będę musiała ich w tych 2 pokojach porozmieszczac :-) no i będzie duży problem z imieniem ale coś byśmy wymyslili :-) czasem sobie myślę że chciałabym bliźniaki chlopca i dziewczynke bo mam jednakowe pragnienie na syna jak i na kolejną corke a wiem ze to będzie ostatnia ciąża. Tylko wtedy nasze 100 metrów byloby za małe i trzeba byłoby dom 200 metrowy budować :D więc rozsądek podpowiada że najlepiej byłoby ustrzelic corke, aby dziewczyny miały razem pokój a syn jako nastarszy miałby swoje królestwo na poddaszu :-)
 
reklama
Za rada Pana ze sklepu kupiłam osobną suszarkę (nie pralko-suszarkę) i mamy Bosch. Jak będziesz chciała,to mogę sprawdzić potem model. Jest rewelacyjna. Nie wierzyłam,jak znajoma mowila,że ona wielu rzeczy nie prasuje,bo nie trzeba,ale to prawda! Myślałam,że pewnie chodzi w lekko wyniesionych i jej to zwyczajnie nie przeszkadza :) Ale naprawdę nie trzeba pracować dziecięcych koszulek,spodni dresowych itp
Tak wlasnie tez chce oddzielnie pralke i suszarke. Bo te 2w1 czytałam że są średnie. Jakbyś mogła to proszę wyślij mi model w wolnej chwili :-) no właśnie zależy mi aby zaoszczędzić czas na rozwieszaniu praniu i prasowaniu :-)
 
Tak wlasnie tez chce oddzielnie pralke i suszarke. Bo te 2w1 czytałam że są średnie. Jakbyś mogła to proszę wyślij mi model w wolnej chwili :-) no właśnie zależy mi aby zaoszczędzić czas na rozwieszaniu praniu i prasowaniu :-)
Wstyd się przyznać,ale ja nawet w upały wrzucam do suszarki,bo wizja prasowania mnie przeraża :)
 
Karinka jako mama 2 chłopców powiem Ci,że ja bym się tak nie nastawiala jeszcze na chłopca. Nie widać wg mnie jeszcze za wiele.

Lekarz powiedział ze wg niego na 100 %. Na kolejnym badaniu na USG moj prowadzący włączył tylko na chwilkę i zwisało cos miedzy nogami :(

Miałam dziś zerwaną noc, coś córka spać nie mogła i tak siedzę przy kawie w pracy i zastanawiam się czy ja jeszcze do tego się nadaję. Czuje się jakbym tydzień nie spała i najlepiej żeby do mnie nikt nic nie mówił.
Zazdroszczę klimy, my też będziemy montować ale dopiero po wakacjach, może jeszcze jakoś przeżyję. Mamy mieszkanie 2 poziomowe, w tym jeden poziom to poddasze na którym są nasze sypialnie i w upały potrafi być dosłownie sauna.

ojjj pamietam te czasy jak mieszkałam na poddaszu. W upały tragedia ! Spać sie nie dało. Az w koncu zainwestowaliśmy w klimatyzacje. I ulga

A który masz tc?
Powiem ci, że ja juz modlę sie by szybciej czas poszedł byle do 37tc i chce juz rodzic. Mam dosc chodzenia z brzuchem. [emoji849][emoji849][emoji849] cierpliwości tez coraz mniej [emoji849][emoji849][emoji849]

Wierze Ci ;) koleżanka rodziła rok temu w sierpniu, a wtedy były te upały.. ile biedna się namęczyła !

Naomi_24 ja mając chłopca i dziewczynkę w domu pewnie byłaby mi obojętna płeć trzeciego dziecka ;-)

Alex811 doskonale Cię rozumiem. Mam to samo :(

Milla jaka masz suszarke? Ja planują zakup i szukam rekomendacji :-)

Zdecydowanie polecam suszarkę ! Super sprawa. Ja mam jakaś stara ale mama chyba Bosch i jest bardzo zadowolona
 
@milla1982 my właśnie też mamy zamiar kupić suszarkę bo jak przyjdzie mi rozwieszać koszule męża i moje to, miejsca nie mam już na pozostałe rzeczy, zresztą mój mąż uwielbia czystość i sterylność i pranie które schnie denerwuje go :) co do klimatyzacji to, od dłuższego czasu się przymierzamy, a że teraz remont nam się szykuje to, jak mają mi mieszkanie rozwalać to, niech to, zrobią raz a porządnie, i pewnie też będę spała przy włączonej :) a co tam !

@Naomi_24 nic się nie martw, że masz takie myśli, bo czasami też takie miałam „chce syna i koniec”. Mąż często mi powtarza, „ten kto nie ryzykuje, nic nie ma”. I z tym stwierdzeniem ma racje, bo lepiej ryzykować nawet jeśli nie wyjdzie, niż żyć całe życie ze świadomością, że się nie spróbowało. Może nie jest to, dobry cytat jeśli chodzi o dziecko/płeć, ale nie znam kobiety która nie kocha swoich dzieci.
 
Ja jak zaczynam głębiej myśleć, to tylko mam jedną obawę, gdyby była druga córka, to czy zaspokoje swoje macierzyństwo czy podświadomie będę myślała o 3 dziecku, którego i tak nie będę miała, bo mąż nigdy w życiu się nie zgodzi. Chociaż im więcej mam problemów zdrowotnych i im bliżej sanatorium z @milla1982 to, zaczyna się to, robić dla mnie obojętne. Po prostu marze poczuć jeszcze raz kopniaki i „popaść” w szał wyprawkowy ;)
 
Ja jak zaczynam głębiej myśleć, to tylko mam jedną obawę, gdyby była druga córka, to czy zaspokoje swoje macierzyństwo czy podświadomie będę myślała o 3 dziecku, którego i tak nie będę miała, bo mąż nigdy w życiu się nie zgodzi. Chociaż im więcej mam problemów zdrowotnych i im bliżej sanatorium z @milla1982 to, zaczyna się to, robić dla mnie obojętne. Po prostu marze poczuć jeszcze raz kopniaki i „popaść” w szał wyprawkowy ;)
wiesz co ja nim urodziłam córkę, to już mówiłam, że chciałabym jeszcze jedno. Jak się urodziła to wciąż chciałam, zdania nie zmieniłam. A przed urodzeniem syna, wiedziałam że napewno chce drugie. Także chyba apetyt rośnie w trakcie jedzenia :p No dobrze że rozsądek też bierze górę, i więcej niż troje nie planujemy :)
 
reklama
@Elenaa jako dziecko i potem jako nastolatka zawsze mówiłam, że będę miała 2 dzieci, w tym jedno na pewno miało być chłopcem :) w czasie ciąży coś tam przebąkiwałam, że za jakieś 4/5 lat chce drugie. A po urodzeniu córki powiedziałam, że nigdy więcej ciąż i dzieci. Wszystkie ubrania po córce rozdałam. Nie wiem czemu zostawiłam wózek. Chyba dlatego, że jest w oryginalnym kartonie w garażu i po prostu nie przeszkadza mi, a że jest w stanie idealnym, to tym bardziej było mi się go żal pozbywać. Natomiast mój mąż jest zdania, "nowe dziecko, nowe wszystko". Chociaż powiem szczerze, że widziałam tysiące wózków i następcy nie znalazłam. Minęło właściwie 3,5 roku od porodu i włączył się znowu instynkt. Mam nadzieje, że jak już uda mi się zajść w drugą ciąże i szczęśliwie urodzić to, kolejny instynkt już się we mnie nie obudzi.
 
Do góry