reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja się zastanawiam jak podnieść moje pH, w tej chwili mam 5, myślę, że dieta mało mi w tym pomoże. Myślałam o metodzie BDM, ale ta z kolei zabrania jakichkolwiek żelów czy irygacji. Mam również wątpliwość odnośnie orzechów, z mężem lubimy podjadać wieczorem pistacje i orzechy brazylijskie, z jednej strony mają dużą zawartość potasu, a z drugiej strony wyczytałam tu na forum, że orzechy sprzyjają poczęciu dziewczynki.
Też czytałem o tych pistacjach i różnego rodzaju innych orzeszkach - dziś, będąc w takiej a nie innej sytuacji pofolgowałem sobie (wręcz zaszalałem!) i ...kupiłem pierwszą od X czasu małą, zgrabną paczuszkę pistacji do pochrupania na ten jakże stresogenny czas :yes::p obym nie musiał już rezygnować z tego przysmaku :)
 
reklama
Też czytałem o tych pistacjach i różnego rodzaju innych orzeszkach - dziś, będąc w takiej a nie innej sytuacji pofolgowałem sobie (wręcz zaszalałem!) i ...kupiłem pierwszą od X czasu małą, zgrabną paczuszkę pistacji do pochrupania na ten jakże stresogenny czas :yes::p obym nie musiał już rezygnować z tego przysmaku :)

No więc właśnie, ja nic nie rozumiem, albo po prostu jestem głupia. Orzechy są w diecie na dziewczynkę ( choć musze przyznać, że przed moją ciążą nie zjadłam ani jednego !) a teraz czytam, że np pistacje są źródłem potasu, który sprzyja poczęciu chłopca. Z racji czasu i zagłębiania się w temat diety, wiem, że przed ciążą z córką, mój organizm był mega ubogi w potas i sód ( więc nic dziwnego, że siurek nie urósł ).
 
Dlatego ja podchodzę do tego z dystansem, jedyne co planuje zrobić, to zrobić wszytko inaczej niż przy pierwszych staraniach. Może, to okaże się być czynnikiem szczęścia.
 
Dziewczyny, głupie pytanie - jak mierzycie ph? Są jakieś paski specjalne?

Są specjalne paski do mierzenia pH pochwy, moczu itp. Przy infekcjach intymnych kupowałam w aptece, tylko, że w aptece są dość drogie. Teraz kupiłam na Allegro chyba 50 szt za ok 20/30 zł. Miesiąc temu podobnymi paskami sprawdzał mi ginekolog pH. Możesz wsunąć pasek do pochy lub pobrać śluz i nanieść na ten pasek.
 
Są specjalne paski do mierzenia pH pochwy, moczu itp. Przy infekcjach intymnych kupowałam w aptece, tylko, że w aptece są dość drogie. Teraz kupiłam na Allegro chyba 50 szt za ok 20/30 zł. Miesiąc temu podobnymi paskami sprawdzał mi ginekolog pH. Możesz wsunąć pasek do pochy lub pobrać śluz i nanieść na ten pasek.
Masz może link? Bo jest tego mnóstwo i nie wiem czy wszystko się nada [emoji4]
 
reklama
Do góry