reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witajcie. :)
Nieco za późno znalazłam wąteczek. 12 607 stron nie dam rady nadrobić, nawet do rozwiązania.

Widzę, że są tu mądre i doświadczone dziewczyny, dlatego poproszę o pomoc.
Nieco szczegółów:
Nasze starania były w 7 d.c. i potem miesiąc nic. Hmmmm. Jestem starszawa, więc kolejny punkt dla mnie. :) Długie cykle po 30 dni, więc nawet jakby O było wcześniej, to i tak na 100% nie utrafiłam w punkt. Śluz bardzo gesty, lepki, bez oznak i konsystencji płodnego. Byłam przekonana, że nic z tego w tym miesiącu i jeszcze raz czy dwa cykle popróbujemy... ;)
Mając córeczkę i synka zdecydowanie celowałam w dziewczynkę. Po usg prenatalnym w 12 tyg. Doktor, specjalista fmf potwierdził moje przypuszczenia, będzie córeczka. :) Jak ja się ucieszyłam. Tak, będzie ONA. I tak cieszyłam się kupując śliczne, maleńkie, różowe ciuszki, aż w 18 tyg.moja ginekolog (nie od fmf) pokazała mi wdzięczną pozycję od "tyłu i od dołu" demonstrując... jąderka i siusiaczka! :O Byłam w ciężkim szoku, nie mogłam jej uwierzyć. JAK to? Przecież miała być dziewczynka!!! Drogą dedukcji uznałam, że moja pani dr.się nie zna, nie jest specjalistką od fmf, więc na pewno pępowinkę bierze za siusiaka, bywa. W 22 tyg. Pan ginekolog (musiałam dojeżdżać na badanie połówkowe do specjalisty z certyfikatem) ponownie potwierdził dziewczynkę, co nawet opisał w badaniu. :) Ulżyło mi ogromnie, aż do 26 tygodnia, kiedy to mój zaufany dr.przyjmujący tylko prywatnie robiąc usg namierzył.... synka! :( Ja tam nic nie widziałam, jak już to chwilowo śmigneły mi wargi i tyle. Pan druknął mi foto. I teraz zagwozdka: czy mam wesołą córeczkę z wydatnymi wargami, która od czasu do czasu upycha pępowinkę między nogami robiąc doktorów (i matkę) w konia, czy to nieśmiały chłopiec zaciskający nóżki i czasem chowający "sprzęt". Jestem w 29 tygodniu, mam diagnozy pół na pół. :( Dalej nic nie wiem. A Wy jak myślicie?
Załączę zdjęcia oraz opis, to co mam. Ciąża prowadzona głównie na nfz, więc z wizyt państwowych nie chcą dawać fotek.

Acha, mam koleżankę stosującą npr.
Pierwszą córeczkę ma z 5 d.c. "bo wtedy jeszcze można", a synka też ma z 5 d.c. "bo ostatnim razem to był przypadek i jeszcze można bez konsekwencji".
U innej, po in vitro jest córeczka.
U jeszcze innej (45 lat) też dziewczynka... I bądź człowieku mądry.

Wezmę, kto będzie, w końcu moje dzieciątko, ale 21 wiek, 7 m-c ciąży i nadal nie wiadomo kto zacz?

Mogłybyście podzielić się doświadczeniami w diagnozowaniu płci? Jak myślicie, kogo noszę pod sercem?
Pozdrawiam :)
Ja jestem w 32 tc, ale jak byłam na usg w 29 to ginekolog pięknie na usg 3d pokazał mi wargi i łechtaczkę, naprawdę było wszystko widać, gdzie pempowina a gdzie narządy płciowe ;)
 
reklama
Qrde faktycznie, na pierwszym zdjeciu powiedziałabym, ze chłopiec, ale na drugim widzę małą linie jakby wargi sromowe hmmm. Wstaw zdjecia na grupe na fb, tam są specjalistki od potty shot, na pewno rozwikłają zagadkę ;)
Dziękuję. :)
Jaki jest link do grupy, albo jej nazwa?

Dzisiaj mam kolejne usg, ostatnie. Mam nadzieję, że ginekolog będzie dość zdeterminowany by odkryć ktosia. :)
 
Dziękuję. :)
Jaki jest link do grupy, albo jej nazwa?

Dzisiaj mam kolejne usg, ostatnie. Mam nadzieję, że ginekolog będzie dość zdeterminowany by odkryć ktosia. :)
Koniecznie daj znać ;) Powiedz, ze nie wyjdziesz z gabinetu jak nie dostaniesz ostatecznej odpowiedzi ;) Grup na fb jest duzo, ja napisałam do kilku, najszybciej odpisały. Daj znać co Ci lekarz i dziewczyny z grupy napisały, bo jestem strasznie ciekawa ;)
Screenshot_2018-12-11-08-31-29.jpeg
Screenshot_2018-12-11-08-31-47.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-12-11-08-31-29.jpeg
    Screenshot_2018-12-11-08-31-29.jpeg
    59,9 KB · Wyświetleń: 324
  • Screenshot_2018-12-11-08-31-47.jpeg
    Screenshot_2018-12-11-08-31-47.jpeg
    75 KB · Wyświetleń: 319
Witajcie. :)
Nieco za późno znalazłam wąteczek. 12 607 stron nie dam rady nadrobić, nawet do rozwiązania.

Widzę, że są tu mądre i doświadczone dziewczyny, dlatego poproszę o pomoc.
Nieco szczegółów:
Nasze starania były w 7 d.c. i potem miesiąc nic. Hmmmm. Jestem starszawa, więc kolejny punkt dla mnie. :) Długie cykle po 30 dni, więc nawet jakby O było wcześniej, to i tak na 100% nie utrafiłam w punkt. Śluz bardzo gesty, lepki, bez oznak i konsystencji płodnego. Byłam przekonana, że nic z tego w tym miesiącu i jeszcze raz czy dwa cykle popróbujemy... ;)
Mając córeczkę i synka zdecydowanie celowałam w dziewczynkę. Po usg prenatalnym w 12 tyg. Doktor, specjalista fmf potwierdził moje przypuszczenia, będzie córeczka. :) Jak ja się ucieszyłam. Tak, będzie ONA. I tak cieszyłam się kupując śliczne, maleńkie, różowe ciuszki, aż w 18 tyg.moja ginekolog (nie od fmf) pokazała mi wdzięczną pozycję od "tyłu i od dołu" demonstrując... jąderka i siusiaczka! :O Byłam w ciężkim szoku, nie mogłam jej uwierzyć. JAK to? Przecież miała być dziewczynka!!! Drogą dedukcji uznałam, że moja pani dr.się nie zna, nie jest specjalistką od fmf, więc na pewno pępowinkę bierze za siusiaka, bywa. W 22 tyg. Pan ginekolog (musiałam dojeżdżać na badanie połówkowe do specjalisty z certyfikatem) ponownie potwierdził dziewczynkę, co nawet opisał w badaniu. :) Ulżyło mi ogromnie, aż do 26 tygodnia, kiedy to mój zaufany dr.przyjmujący tylko prywatnie robiąc usg namierzył.... synka! :( Ja tam nic nie widziałam, jak już to chwilowo śmigneły mi wargi i tyle. Pan druknął mi foto. I teraz zagwozdka: czy mam wesołą córeczkę z wydatnymi wargami, która od czasu do czasu upycha pępowinkę między nogami robiąc doktorów (i matkę) w konia, czy to nieśmiały chłopiec zaciskający nóżki i czasem chowający "sprzęt". Jestem w 29 tygodniu, mam diagnozy pół na pół. :( Dalej nic nie wiem. A Wy jak myślicie?
Załączę zdjęcia oraz opis, to co mam. Ciąża prowadzona głównie na nfz, więc z wizyt państwowych nie chcą dawać fotek.

Acha, mam koleżankę stosującą npr.
Pierwszą córeczkę ma z 5 d.c. "bo wtedy jeszcze można", a synka też ma z 5 d.c. "bo ostatnim razem to był przypadek i jeszcze można bez konsekwencji".
U innej, po in vitro jest córeczka.
U jeszcze innej (45 lat) też dziewczynka... I bądź człowieku mądry.

Wezmę, kto będzie, w końcu moje dzieciątko, ale 21 wiek, 7 m-c ciąży i nadal nie wiadomo kto zacz?

Mogłybyście podzielić się doświadczeniami w diagnozowaniu płci? Jak myślicie, kogo noszę pod sercem?
Pozdrawiam :)


Szok!
Ze zdjęć
÷chłopiec
no widać kultową jak nic
Ale faktycznie masz wpisana plec żeńska w 22 tyg i to.specjalista z certyfikatem @@@@@
 
Ach.... Dziewczyny... Jutro pogrzeb, nie daje rady nie ograniam już tej tragedii. Codzienne ta droga jeździe mój mąż do pracy... Już na niego nakrzyczalam że Ma po nic nie sięgać, nie szukać niczego podczas jazdy... Ponieważ podobno Jakub[*] albo zaslab albo po cos sięgał i skręcił prosto na tira... Nie mogę 'tego przerobić'
Gorligorligor Hey : ) ale masz duuuzego bobaska [emoji847]
Biedronko! Super kropka [emoji7]
Martusia! Teraz to musi musi się udać [emoji1307][emoji1307][emoji1307]
Patipaula gratuluję synka [emoji322]
Witaj papillonek1980 mnie się wydaje że to jednak chłopczyk, super widać u ciebie tzw żółwika [emoji2] [emoji322]gratuluję
 
Ostatnia edycja:
Ach.... Dziewczyny... Jutro pogrzeb, nie daje rady nie ograniam już tej tragedii. Codzienne ta droga jeździe mój mąż do pracy... Już na niego nakrzyczalam że Ma po nic nie sięgać, nie szukać niczego podczas jazdy... Ponieważ podobno Jakub[*] albo zaslab albo po cos sięgał i skręcił prosto na tira... Nie mogę 'tego przerobić'
Gorligorligor Hey : ) ale masz duuuzego bobaska [emoji847]
Biedronko! Super kropka [emoji7]
Martusia! Teraz to musi musi się udać [emoji1307][emoji1307][emoji1307]
Patipaula gratuluję synka [emoji322]
Witaj papillonek1980 mnie się wydaje że to jednak chłopczyk, super widać u ciebie tzw żółwika [emoji2] [emoji322]gratuluję
Życie jest strasznie niesprawiedliwe[emoji22] co do fotki to mam nową ale jeszcze nie wstawiłam tutaj [emoji846]
 
reklama
Do góry