reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja zauważyłam wśród moich znajomych że więcej dziewczynek rodzi się w terminie grudzień-kwiecień a maj-listopad więcej chłopców. I w 2017 roku w styczniu-kwietniu ja, moja kuzynka, moja najlepsza koleżanka i znajoma urodziłysmy córki a potem maj-czerwiec 4 moje koleżanki urodziny łącznie 5 chłopców bo były wśród nich bliźniaki. W tym roku wsrod znajomych jest 3 ciążę i porody sierpniowo-wrześniowe i 2 chłopców napewno i 1 dziecwyznka. Więc wydaje mi się że pora roku zajścia w ciążę może miec jakiś korzystny wplyw na dana plec, albo wiosna jemy więcej warzyw dziewczynkowych. Sama nie wiem ;-)

A ja idę dziś z moją damesą do fryzjera pierwszy raz. Ciekawe czy będzie dała sobie obciąć włosy :D

No i dziewczyny nie łudzccie się że dziewczynki są grzeczniejsze :D moja ma teraz 14 msc, uparta jak brat, a jak nie chce żeby ją wsadzić do fotelika samochodowego to odchyla głowę do tyłu i robi się kłoda :-) Widzę że każda dziecko ma ten etap niezależnie od płci :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Majorcia wiem że czas zagoi moje rany i zaświeci słońce i będę jeszcze szczęśliwa a w głowie cały czas jest to pytanie"dlaczego" i tego nigdy z głowy nie wyrzuce.
Leeleeth odezwij się, bo ja już jajo chce znieść ;)
 
leeleeth dziękuję:)
Rozumiem przekaz ale! ta teoria nie pokrywa się w 100% z rzeczywistością...niestety.
Pomyślałam że może by przeanalizować swoje drzewo genealogiczne? Ale tylko w Lini mężczyzn prawda?
A tu: Link do: Płeć zależy od genu a nie od chromosomu - Ściągi, wypracowania, lektury - Bryk.pl
ciekawy artykuł odnośnie determinacji płci na poziomie chromosonalnym. Niestety wniosek jest taki że do tej pory nie został znaleziony gen na autosomie, który wpływa na powstawanie płci. także tego
Geny kodujace białko na chromosomie X maja wpływ na to czy osobnik zostanie samica! I tu trzeba by wpłynąć na aktywację białka.

Justyna_maj2017 brawo! ważne że przyrost wzrasta. Trzymam kciuki za chłopca! Zrobiłaś coś konkretego na chłopca?
 
@marzycielka87 wszystkie Cie wspieramy :*
@Justyna_maj2017 przyrost jest prawidłowy. Gratuluję zdrowej ciąży i życzę chłopca. To pierwszy cykl starań?
@Elenaa mój złośnik jak czegoś tez nie chce robic to jest odchył głowy do tyłu, ma 16 miesięcy ;)
Tak to był pierwszy cykl ;)

Dzięki dziewczyny :) trzymajcie kciuki, żeby dzidziuś był zdrowy. Wizytę mam 27.06 :)
 
reklama
leeleeth dziękuję:)
Rozumiem przekaz ale! ta teoria nie pokrywa się w 100% z rzeczywistością...niestety.
Pomyślałam że może by przeanalizować swoje drzewo genealogiczne? Ale tylko w Lini mężczyzn prawda?
A tu: Link do: Płeć zależy od genu a nie od chromosomu - Ściągi, wypracowania, lektury - Bryk.pl
ciekawy artykuł odnośnie determinacji płci na poziomie chromosonalnym. Niestety wniosek jest taki że do tej pory nie został znaleziony gen na autosomie, który wpływa na powstawanie płci. także tego
Geny kodujace białko na chromosomie X maja wpływ na to czy osobnik zostanie samica! I tu trzeba by wpłynąć na aktywację białka.

Justyna_maj2017 brawo! ważne że przyrost wzrasta. Trzymam kciuki za chłopca! Zrobiłaś coś konkretego na chłopca?
Starania były przed owu co 2 dni. W owu starania docelowe. Materiał przytrzymalam w sobie pół nocy :D potem poprawilismy na następny dzień. I to w sumie tyle. Diety zbyt specjalnej nie było. Mój mąż w dzień owu wypił 3 kawy. Oczywiście nie naraz ;)
 
Do góry