reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

zgadzam się z Wami. Dla mnie świat dziewczynek, świat kobiety jest zupełnie innym światem. Zawsze miałam pragnienie w nim uczestniczyć jako mama córeczki. Dziewczynki są chyba bardziej takie delikatne, subtelniejsze (choć oczywiście są wyjątki). U mnie z otoczenia, to dziewczynki wychodzą częściej z częstych staranek lub z tzw. niespodzianki. Chociaż mam jednych znajomych, którzy chcieli córki i mają dwie, a potem mieli niespodziankę i wyszedł synek:) inni znajomi mają 4 dzieci, rok po roku i są: córka, córka, syn, córka. Ogólnie u wszystkich moich znajomych, jakby tak policzyć, to jednak częściej rodzą się synowie.
 
reklama
dziewczynki chyba łatwiej "ustawić", znaczy, że bardziej się słuchają, łatwiej nad nimi zapanować. Chłopiec to taki mały samiec Alfa od początku. Dziewczynki z natury spokojniejsze mi się wydaję. W kościółkach np. jeśli dzieci szaleją, to zazwyczaj są to mali panowie.
 
Miciurka, pamietam ze ostatnio zakwaszalas się przy drugim synku. Czego używałaś i czy dużo? [emoji51]
Ja podobnie jak Ty tez myślałam ze będę miała same cirki z racji przewagi dziewczyn w mojej rodzinie. A tu taka niespodzianka [emoji4]
Gorligor, z tym słuchaniem się to chyba kwestia indywidualna, mój starszy syn jest bardziej grzeczny niż nie jedna dziewczynka;) ale za to młodszy nadrabia i jest łobuziakiem ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tez zwróciłam uwagę na to ze mali chłopcy bardziej broją od dziewczynek ;) mój to ciagle w biegu, idziemy na zakupy to on kursuje sam po całym sklepie udając ze jedzie motorem lub samochodem hehe zazdroszczę mamom które spacerują spokojnie z córkami za rękę :D
 
Dziewczyny a u mnie jest tak. Ja mam 3 siostry, nie wszystkie rodzone bo jestem z rodziny mieszanej. Czyli w sumie jesteśmy 4, a wszystkie mamy synów: ja mam dwóch, druga siostra też dwóch synów, trzecia jednego i najmłodsza siostra jednego. No i teraz ta najmłodsza jest teraz w ciąży. Wszyscy liczyliśmy że w końcu będzie dziewczynka, a tu okazuje się że znowu chłopak kolejny:) Już siódmy!:-D Nie ma sprawiedliwości na świecie;) Rodzice kiedyś marzyli o synu i nie doczekali się, za to teraz będą mieli aż siedmiu. Mówię Wam jak się wszyscy spotkają na święta to wyobraźcie sobie co się dzieje;)
 
Ostatnia edycja:
U nas znow w rodzinie chlopcy sa grzczni a dziewczynki lobuzuja.

Ale pod wzgledem plci to raczej u nas po rowno brat ma parke my mamy parke najblizszy kuzyn parke siotra poki co synka a najblizsza kuzynka corke wiec u nikogo nie ma przewagi danej plci.


Moj R ma dwie siostry 10 lat starsza i druga 12 lat starsza a ona wpadka i to po tylu latach .

Ja mam siostre 1.5 roku mlodsza i brata 2 lata starszego.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie ze strony taty same synki (jedna córka u brata 9 wnuków) u mamy mojej mieszane a zaś u męża sami synowie.
Ta jedna bratanica to cała chłopczyca. A u mnie syn bardzo grzeczny, poukładany i mega się słucha. Zawsze wszystkie dzieci biegały same uciekały a on z mamusia za rączkę [emoji7] do teraz bardzo dobry jest. Taki charakter. Aż jestem ciekawa jak ten drugi.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja po wizycie i nic się w kwestii plci nie zmieniło :D Wstawiam zdjecie, podobne do fotki Waszych synkow?
Jejku dziewczyny jak bym chciała żebyście wszystkie miały zdrowe, piekne dzieci wymarzonej płci :D
20171026_154810.jpg
 

Załączniki

  • 20171026_154810.jpg
    20171026_154810.jpg
    776,6 KB · Wyświetleń: 72
Gosia a jak sprawdzasz ph? Są testy do kupienia w aptece? Podeślij link jeśli zamawiasz przez Internet.

Nie ma reguły na grzeczność chłopców czy dziewczynek. I tak samo na bliskość relacji z mamą. Mój mąż faktycznie ma kontakt ze swoją mamą ale taki o bez przesady, ale za to mój szwagier to typowy synek mamusi nie do zniesienia. Moja siostra mimo związku z nim nie ma zdania na żaden temat on zawsze radzi się swojej mamy i uwierzcie ze dla mnie to chore jest facet 37 lat a mamusia mu tort na urodziny piecze i co roku 1 stycznia muszą sylwestra w domu spędzać żeby potem na kacu nie wracać na tort od mamy. Uwierzcie że gdybym miała syna to takiej relacji jednak bym nie chciała bo to naprawdę absurd.

Moja mama ma siostrę, która ma dwie córki. Moja mama ma nas 3 córki i każda z nas ma po córce. Mąż ma 3 siostry i każda ma po córce lub dwie. Nie dziwicie się chyba ze pierwiastek męski by sie w końcu przydał[emoji6] tylko ze ja już w to nie wierzę, wczoraj zlapalam jakiegoś doła bo kolejna moja bliska znajoma jest w ciąży i ma mieć synka. Wszyscy mogą mieć bez starań itp a ja znając życie znowu po staraniach kilkumiesiecznych nie zaznam uczucia bycia mamą chłopczyka.... trochę mnie to dołuje i nie wiem czy w ogóle próbować bo mimo że mowie ze będzie co ma być to wiem już dziś ze bardzo przeżyje inną płeć niż pragnę.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry