reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży po seksie przerywanym?

Dołączył(a)
17 Marzec 2024
Postów
5
Z chłopakiem uprawialiśmy seks przerywany, powiedział że nie skończył w środku ale od razu po wyjęciu członka miał wytrysk więc możliwe, że coś mu się ulało do środka. Cykle mam średnio co 23 dni. Ostatnie były 21, 24, 23 i 26. Kochaliśmy się w 24 dzień cyklu czyli w dni nie płodne. Dzisiaj już jest 30 dzień i nadal żadnych oznak okresu. Nie byłam ostatnio chora , nie podróżowałam. Zrobiłam test , wyszedł negatywny ale wiem że jeszcze za wcześnie żeby coś wykryło. Co sądzicie?
 
reklama
reklama
Leży obok mnie córeczka ze stosunku przerywanego, więc tak, możesz być w ciąży po takim stosunku 😅. Skąd w ogóle pomysł, że nie, skoro to nie jest metoda antykoncepcji, a skoro nie stosujesz antykoncepcji to jak najbardziej możesz być w ciąży, to proste 🤷🏻‍♀️
 
Od 10 do 40 par tak plus minus w zależności od badań, spośród 100 skończy z pociechą, stosując stosunek przerywany. 🙂
Nie chcesz dziecka, używaj chociaż gumki. Ta daje zabezpieczenie w okolicach ok. 80% zakładając, że partner umie prawidłowo ją założyć, nie jest przeterminowana ani nie była w miejscu nagrzanym i nie została nałożona już w trakcie stosunku tylko przed wprowadzeniem penisa do pochwy.
 
Wystarczy nawet dużo stresu 😉 Przy cyklach bezowulacyjnych potrafi się też wszystko wydłużyć - na ogół czujesz kiedy masz owulację (kłujący ból jajnika itp)? Zakładam, że tego za bardzo nie monitorujesz?
A co do tego ja muszę się nie zgodzić niestety, kłucie jajnika osobiście czuję już w trakcie miesiączki i wydaje mi się to zależne od ilości pęcherzyków - niekoniecznie zwiastuje to "ten moment", a jest jakimś zwykłym przepowiadającym na dobre parę dni przed bólem. Gdybym miała brać to za wyznacznik to hoho.

Autorko posta, poleca się zapoznać z cyklem miesiaczkowym na przyszłość, a w szczególności:

A) zorganizowanie sobie lepszej formy zabezpieczenia
B) testy owulacyjne, monitoring w celu określenia peaku - jeśli nie starasz się o dziecko to również może się przydać, bo zawsze wiesz czy miesiaczka naprawde się spóźnia czy owulacja się przesunęła i jesteś w stanie określić swoje zdolności reprodukcyjne - czy owulacja zachodzi, jak wygląda dojrzewanie pęcherzyków etc, a czy być może potrzebne jest naturze jakieś lekkie wsparcie.

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
A co do tego ja muszę się nie zgodzić niestety, kłucie jajnika osobiście czuję już w trakcie miesiączki i wydaje mi się to zależne od ilości pęcherzyków - niekoniecznie zwiastuje to "ten moment", a jest jakimś zwykłym przepowiadającym na dobre parę dni przed bólem. Gdybym miała brać to za wyznacznik to hoho.

Autorko posta, poleca się zapoznać z cyklem miesiaczkowym na przyszłość, a w szczególności:

A) zorganizowanie sobie lepszej formy zabezpieczenia
B) testy owulacyjne, monitoring w celu określenia peaku - jeśli nie starasz się o dziecko to również może się przydać, bo zawsze wiesz czy miesiaczka naprawde się spóźnia czy owulacja się przesunęła i jesteś w stanie określić swoje zdolności reprodukcyjne - czy owulacja zachodzi, jak wygląda dojrzewanie pęcherzyków etc, a czy być może potrzebne jest naturze jakieś lekkie wsparcie.

Powodzenia.

Tez sie zgodze. Bol w okolicach jajnika nie jest wyznacznikiem owulacji.
 
Jeżeli sex bym krótko przed okresem to raczej ciąże można wykluczyć 😏 a po drugie test wyszedł negatywny.

Ale niewiadomo, kiedy byla owulacja. Zawsze mogla sie przesunac. Dziewczyna nie monitoruje swojego cyklu u ginekologa.
Test byl zrobiony 6 dni po stosunku. Nie jest wiarygodny tak szybko.


Autorko, zycze ci, abys w ciazy nie byla. Wszystko jest mozliwe, bo kobiecy organizm to nie zegarek i zawsze moze sie cos przesunac. Nastepnym razem zabezpieczajcie sie, jesli nie chcecie dziecka.
 
Tez sie zgodze. Bol w okolicach jajnika nie jest wyznacznikiem owulacji.
Nie no, jasne. Nie twierdzę, że to jest typowy wyznacznik owulacji. Mimo wszystko
wiele kobiet tak to odczuwa i pokrywa się to z monitoringiem i testami. Założyłam, że autorka postu nie monitoruje swojego cyklu, dlatego rzuciłam jeden taki objaw (z tych bardzo częstych), żeby ją jakoś nakierować.
Ale żeby nie było, zgadzam się z Wami że to nie jest jednoznaczny wyznacznik, chociaż często taki objaw występuje 😉
 
reklama
Do góry