reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

Hej dziewuszki :) My sie wyspacerowałyśmy. Milo było poznać kolejne forumowe Mamy :)

Julka mnie zaszokowała bo generalnie była grzeczna (chyba?) jak na to co ona potrafi w wózku wyprawiać to nie narzekam ;p

AgatkaT ja kąpałam Jule w Balneum Hermal kupuje się to w aptece, mi położna poleciła i po tym nie musisz już używać nic do nawilżania skórki.
A teraz to myję ja kostką Nivea, odkąd myje się w brodziku a nie w wanience dzieciecej

Na-tuśka ale mi smaka zrobiłaś na 3bita... :)
 
reklama
śmialismy sie z b przez całą droge ze teraz to jak takie babcinki i dziadziusie bedziemy latc po wszytskich marketach i tu kupowac chleb tu pomidora itd :-D

ej no mój Tomek dosłownie to samo powiedział jak niedawno z zakupów wrócił:confused2:

Zostały mi takie pierdułki typu: mydło, krem na odparzenia, spirytus do pępka, nożyczki, gruszka, patyczki, waciki, szczotka do włosów, ręcznik, pieluchy tetrowe i flanelowe.

to i ja dorzucę swoje trzy grosze...
mydło - nie używam, nie lubię bo wysusza, dla nas mamy w płynie, a młody był kąpny w nivea 2w1, jest bardzo delikatny i nawilża skórkę
krem na odparzenia - nam od poczatku doradzały koleżanki i położne - najlepiej nic! jak się nic nie dzieje, to niczym nie smarować bo dzisiejsze pampersy mają swoje wkładki, struktury miodu i inne sraty taty i potem to się wszystko zapycha, kisi i odparzenie gotowe. Dopiero jak się coś zaczyna dziać to linomag, sudokrem i wietrzenie, wietrzenie oraz wietrzenie. I powiem Ci że nie wiem czy to przypadek czy efekt takiego stosowania ale mały przez 13mies życia raz, jeden dzień miał lekko zaczerwienioną dupkę :-) Wiele koleżanek chwaliło sobie krem na odparzenia nivea.
spirytus - także polecam spray octanisept! my dostaliśmy po koleżance a jeszcze masę tego zostało, więc spokojnie bierz od Skrzata910:tak:
nożyczki, szczotka do włosów - ja kupowałam w zestawach z obcinaczką i grzebykiem i akurat te rzeczy leżą nieużywane:-D
gruszka - nosefrida o wiele lepsza! bezpieczniejsza i wygodniejsza mimo że ja na poczatku miałam opory do jej stosowania:-D
patyczki - w rossmnie mają te dzieciowe, z większymi końcówkami
waciki - też się nam lepiej sprawdzały te duże dzieciowe:tak:
ręcznik, pieluchy tetrowe i flanelowe - tetry nakupowaliśmy calymi paczkami, przydają się super do wszystkiego - jak małe ulewa, uczy się jeść, itp. A flanele i ręcznik mamy z motherhood - są extra! mielutkie i mięciutkie, chociaż ręcznik ok 8 mies zaczął być za mały żeby okryć całego (z tym kapturkiem na głowę), ale i tak nim wycieramy, bo potem tupta w szlafroczku (babyono, ręczniki też mają fajne, w ogóle ze dwa Ci się przydadzą:tak:)
no. to się rozpisałam:-D

Skrzat ja to mam oko a jak byłam u Was to jesczez mowiłam ze Basia to tak 8500 kg ma :-D ale Filipa nie wyczułam ze 10 przekroczył :-D aaa od wczoraj Emilka dostaje Nasze obiady i nic jej nie jest wiec banan jest winowajaca na bank :p ale za kilka dni sprobuje jeszcze raz zeby sie upewnic :p

masz oko, masz! nam wykryłaś ząbka:-D super, bardzo się cieszę, że Filpek przekroczył 10, a Emilce nic nie było!! oby tak dalej:tak:

Julka mnie zaszokowała bo generalnie była grzeczna (chyba?) jak na to co ona potrafi w wózku wyprawiać to nie narzekam ;p

bardzo grzeczna była! fajną masz córeczkę:tak:

Brzoskwinka Tygrynka co z jutrem??? bo Brzoskwinka cos mówiła ze może wpadniecie. muszę wiedzieć:p

no Brzoskwinka nic się nie odzywa, ale ostatnie co gadałyśmy to że jedziemy do Ciebie tym busem o 9.20, może być? czy zmieniły się plany u Ciebie? jakby co to mów od razu:tak:
 
hej dziewczynki:)
Skrzat910 zdrowka dla Anielki:)
Rikapa tez zdrowka dla Ritki:)

u nas jakos powoli,zmeczona jestem okrotnie,myslam ze odpoczne tutaj ale jednak nie... a poza tym mala ma dzisiaj na mnie mega focha,ani niechce sie usmiechac do mnie ani nic nawet cyca za duzo nie jadla dzisiaj:-:)-:)-( i strasxnie mi smutno bo nie wiem co jej jest:-:)-:)-(

dziewczyny z tymi cena,mi to maskara my dzisiaj tankowaliasmy za 5.09zl rope:-(

co od kosmertykow dla dzidzi to ja kompie mydlem bambino a potem smaruej mala emolium, patyczki dzieciece z rossmana,waciki zwykle kosmetyczne,oktanisept jak najbardziej,super sprawa,bo mialam te waciki nasaczane spirytusem i jak dla mnie badziewie:-(,a jak mala miala problemy ze skora to w balneum hermal kompalam...

oki bede moze potem,trzeba Gabi kapac,i uspiac:-)

jak u was z pogoda dzisiaj bo tu mega cieplo dziisaj bylo,caluy dzien sloncve i ponad 14 stopni na plusie:)
 
hej dziewczyny:)
AgatkaT tak jak Tygrynka napisala, ręczniki co najmniej dwa, ale ten co mamy z Na-tuską nadal starcza jej Filipowi bo jest duzy:D:D:D No i ja pupe tez smaruje od czasu do czasu czytaj rzadko i nie mamy problemow z odparzeniami puki co!
Mój pojechał znowu do radia merkury na nagranie;P A ja zamówiłam sobie coś z Maca na kolację;)
W sobote jadę na szkolenie do Warszawy, zbiorka o 4:45 masakra!!!
 
AgatkaT tak jak Tygrynka napisala, ręczniki co najmniej dwa, ale ten co mamy z Na-tuską nadal starcza jej Filipowi bo jest duzy:D:D:D No i ja pupe tez smaruje od czasu do czasu czytaj rzadko i nie mamy problemow z odparzeniami puki co!

no to chyba faktycznie jest prawdą z tym oszczędnym smarowaniem... a jaki macie ręcznik? a co za szkolenie będziesz miała? z pracy? smacznej kolacji :p

MamaGabi może mała miała jakiś gorszy dzień dzisiaj? odpoczywajcie tam sobie!!

ja niedługo zmykam do spania, bo wymęczona jestem... w sumie pogoda dzisiaj dziwna...
 
hej ja tak na szybko..

od kilku godzin zdycham.. głowa mi pęka, kręci mi się w głowie i osłabiona jestem.. nawet ciężko mi się chodzi.. jakbym naćpana była :/

Ilonka - 9.20 jest bus z ogrodów. ok.10 w kaź jesteśmy, parę minut po 10 u Ciebie :p powrotny niestety dopiero 16.50 :p
wytrzymacie tyle z nami?:-D

ja jeszcze zobaczę, jak rano będe się czuła :-( mam nadzieję, że mi przejdzie cholerka...


do zaś.. idę małego uśpić... nie lituje się dzisiaj nade mną..

dał niezły popis na cytadeli... ;/
 
Brzoskwinka chyba ciśnienie.. ja wzięłam tabletkę i mi pomogło.

Seba zrobił dzisiaj po raz pierwszy awanturę że chce na dwór (a tyle godzin chodziłyśmy, potem zakupy, potem plac zabaw pod domem -tam w ogóle szał bo dzieci i psy były- a on nadal chciał wyjść :/) - siedział pod drzwiami z butami w rękach i płakał :/
 
Tygrynka ja mam tak za każdym razem... kiedy wchodzimy do domu.. Adaś na klatce wrzeszczy i wyrywa się bo on chce na dwór... jakby był tam 5min.. a przecież ja godzinami z nim na tym dworze jestem! a co do tabletek... wzięłam już trzy i dalej boli, choć mniej.. a tabletki dobre mam bo zawsze mi pomagały, ale dzisiaj ból nie do zniesienia... najgorsze jest to osłabienie.. ledwo małego wniosłam na górę do domu...
 
reklama
hej muszę się pochwalić, że Werka wczoraj zrobiła kilka kroczków i to parę razy chciałoby się powiedzieć NARESZCIE może wreszcie muj leniuszek zacznie chodzić :)

agataT nic nowego niż dziewczyny nie dopowiem, jedynie co to , że tanie rzeczy takie drobiazgi i ciuszki są w Auchan można się zaopatrzyć. Ja kąpałam małą w emolium bo ładnie nawilża skore, a na odparzenia sudocrem :)

Pięknie rano było na spacerku cieplutko mała usnęła i siedziałyśmy sobie w parku, a potem tak się pogoda popsuła. Co myślicie o spacerku w środę? Jeśli będzie ładnie to nad Maltę a jeśli będzie padać to na kawę w Malcie?
 
Do góry