reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka i inne środki lokomocji naszych maluchów ;D

Papayka, święte słowa - nie ma ideału, tym bardziej, że i potrzeby są różne :)

Nereida, niestety nikt z moich znajomych nie używał polskich wózków, ale w kwestii plastikowego zapięcia to uważam, że jest jak najbardziej ok i takie właśnie było we wszystkich modelach, które brałam pod uwagę. Uważam, że skoro tak ważne i nośne elementy jak oś kół, czy wpięcie gondoli i spacerówki sprawdzają się plastikowe, to zapięcie pasów tym bardziej :)
Nie piszesz o konkretnym modelu wózka, ale w necie znalazłam kilka opinii.
Ta jest raczej odstraszająca... (ale pochodzi z 2004 r., więc mogli dopracować swoje wózeczki)
Re: Adamex (Gutek), czy znacie ten wözek? - Zakupy - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
Tu znajdziesz opinie raczej umiarkowane...
Wózek firmy Adamex - Niemowlę - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
A tu opinia pozytywna
wozek adamex - Mamy w Stanach - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
Zauważ, że wszyscy zwracają uwagę na sporą wagę wózka.
 
reklama
W xlanderze zapięcie pasów równiez jest plastikowe, doskonale sie sprawdza, ten plastik jest mocny i taki jakby elastyczny, więc nie pęka. Poza tym to chyba tez kwestia bezpieczeństwa dla dziecka, plastik jest chyba bezpieczniejszy niz metal, np. przy kontakcie ze skórą przez lato( jak podwinie sie koszulka itp) nie uczuli maluszka, a metal może, poza tym metal jest zimny...

Ja uważam, że przy wyborze wózka 2w1 należy większa uwagę zwracać na budowę i funkcjonalnosc spacerówki. Oczywiście gondola też ważna, ale należy pamiętać, ze gondolki uzywa się kilka miesięcy, a spacerówki nawet do 3 roku zycia, więc musi byc naprawdę solidna i bezproblemowa w użytkowaniu.
 
Mła- dzięki za poświęcony czas:tak:
Uspokokoiły Mnie te wasze wypowiedzi na temat pasów.

Dziś właśnie gadałam z żoną mojego męża brata ciotecznego :-) i oni kupili x jumpera. Nie ukrywam tez patrzyłam na te wózki, ma wiele opini pozytywnych ale sa też dwie negatywne które się często powtarzają:
- napy od torby się odpinają
- wózek szybko zaczyna zdzewieć...

Czy coś Wam wiadomo w tym temacie?

I gdybyście miały wybierac między x jumerem a x landerem?
 
Nereida, X-lander przez długi czas był moim numerem 1, więc wybrałabym właśnie tę markę. Jednak wyłącznie model XQ ze względu na rozkładane i obracane siedzenie spacerówki.
Ale wiele osób chwali X-Jumpery i poczekajmy na ich opinie. Może będą bardziej miarodajne. Czy to nie Kota dopadła taki wózeczek po okazyjnej cenie?
 
U mnie podobnie jak mówi Mła, X lander był numerem 1 przez długi czas, ale teraz mam dylemat. Ostatecznie rozważam kupno wózka pomiedzy Quinny a X landerem właśnie. Muszę jeszcze przedyskutować to z moim M. jutro i pewnie jego głos przeważy w decyzji. Poczytam jeszcze trochę opinii i zobaczymy. Mam nadzieje, że wam się niedługo pochwalę zakupem, bo chyba już jako jedna z nielicznych, jak nie jedyna nie mam wózka.. :confused:
 
Nastazja, myślę że jeszcze sporo czasu zostało i nie jesteś na pewno jedyna. Nie stresuj się niepotrzebnie :)
 
no a ja wybrałam X landera i mogę go polecić, z resztą klariss też bo miała już przy Błażejku.
kwestia tylko ceny... tanio to nie wychodzi ale mam nadzieję, że żałować nie będę i że się przyda na przyszłość bo planuję w najbliższym czasie "dokompletować" sobie córeczkę :-D
 
Nastazja my się zdecydowalismy na wózek quinny i chociaż nie mam żadnego doświadczenia tak na prawdę, to jestem z niego zadowolona! Lekki, zwrotny, elementy w których jeździ dziecko bez problemu możesz "wpinać" w bazę wózka przodem lub tyłem do siebie. Do tego po złożeniu zajmuje niewiele miejsca w bagażniku czy w domu, a rozkładasz go praktycznie jedną ręką ;-) Próbowałam nim jeździć po ulicy i nie mam na co narzekać ;-) Nie wiem tylko, jak zda egzamin w mocno śnieżnych warunkach w Polsce (tutaj takich śniegów nie mamy...). Ale w razie czego przednie koło można wymienić z plastiku na pompowane, albo dokupić dodatkowo "rozdzielnik" i zamiast 3 kółek mieć 4 ;-)

Obejrzyj sobie filmik o tym wózku,tutaj w sumie babeczka tylko "szaleje" ze spacerówką, ale to też pokazuje jego możliwości ;-)

[video=youtube;-3niAfNKed8]http://www.youtube.com/watch?v=-3niAfNKed8[/video]
 
reklama
Do góry