reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

zytka nie obrażaj się nie obrażaj bo zaraz pewnie sie na noże słowne rzucim, hihi:-D
cucciola juz od dawna nie pracuje, praktycznie od wakacji z ubieglego roku. Teraz tez watpię zebym znalazla czas, bo w tym nowym domku ogród jest ogromny i orto tez mam w planie zrobic(wszystkie materialy i sadzonki finansuja wlasciciele, my mamy je dogladac, podlewac, itp), wiec nie wiem czy gdzies wcisne pare godzin pracy. Ale jak sie cos trafi to napewno nie zrezygnuje.
Co do 7/30 to jest cos w rodzaju rozliczenia podatkowego, cos jak polskie Pit-y, tak ja to sobie tlumacze. Mozna rozliczyc oplaty złobka(asilo nido), paragony za leki, jakies remonty chyba tez, tzn materialy, affitto zaplaty za prad gaz, itp. Niesie sie te wszystkie swistki to biura(Agatka pytalas gdzie to robie, otóż w CGIL, tu w miescie), wraz z Cud-em z ubieglego roku(w naszym wypadku Cud meza bo ja jestem sotto suo carico razem z Mackiem) i tam pani podlicza, przeglada, itp. Ja zbieralam przez caly rok paragony za leki, ale sie okazalo ze jakikolwiek zwrot jest dopiero od 129 Euro w gore, a ja mialam paragony na sume109 euro, wiec za to zadnych groszy nie bedzie. A zwrot jest jakos koncem lipca chyba, ja to teraz pierwszy raz robilam wiec tylko ze slyszenia znam. A ISEE tak jak minii pisala, na podstawie redito-dochodu z roku poprzedniego ustalaja stawke na przyklad na mesne w szkole. Za pierwszym razem placilam chyba 4 euro za jeden obiad, potem zrobilam ISEE i w tym roku place polowe tego, chyba na 2,30 mi zmniejszyli, nie pamietam.
Ja stalam sie malarką...pokojową. Dziś pobiankowałam kolejną ścianę, po czym strzyknelo mi cos w plecach i... myslalam ze z drabiny nie zejdę. Musialam wziac tabletke i na chwilke sie położyć. Na szczescie do wyjscia Maćka ze szkoły trochę odpuściło. Kermitka biedulo u ciebie jak nie urok to...gardło. Moze uczulona jestes na cos, teraz zaczynaja trawy pylic, kwiatnac drzewa, moze ujawnila sie jakas alergia u ciebie?
 
reklama
PTynia rachunki za oplaty i leki tez?a ja glupia pelno swistkow a mi kazali przyniesc tylko za affitto.oj przydalby sie chociaz maly zwrot w tym roki za rachunki:D Sorki ,ze tak bezposrednie ,ale jak ogrodeczek zrobisz swoj to moze bys epadla iu mnie zrobila;)
Nie wiem jak wy ,ale ja mam dwie lewe rece.co posadze to mi umiera. Moze wy mi cos doradzivie.mam kawalek ogrodka ,ale prawie sama glina i slonce latem swieci prawie non stop.moze polecicie mi jakies kwiaty ,ktore nie zwiedna jak raz ich nie podleje ,bo w sezonie mam pelno na glowie i roznie to bywa.
 
ptyniu rachunki za prad i gaz nie odlicza sie od 730.zlobek,szkola,podreczniki dzieci,affito,leki a nawet jak macie kredyt to tez.jesli moge wam cos doradzic,ale sie nie obraazcie.spytajcie u was w comunie o dofinansowanie do rachunkow domowych,typu gaz,swiatlo i affito.u mnie w comunie daja bez problemow.popytajcie i was,a noz sie uda i dostaniecie dodatek.
 
AGATKA slyszalam o czyms takim i raz bylam sie pytac ,ale akurat tego roku zmienili przepisy ze trzeba bylo miec 5-letni meldunek w toscanii lub 10- letni we Wloszrch.u nas minelo wlasnie 5 lat i nawet chcialam isc sie zapytac tylko nie wiem jak to sie nazywa i jak zaczac.
 
Oj to sorki za wprowadzenie w błąd z tymi rachunkami, serio myślałam, że sie odlicza, Dzieki Agatka za sprostowanie. Jednak ja nie taka biegła w tych sprawach jak mi sie wydawało:-) Z tym dodatkiem to ja tez slyszalam ze mozna sie ubiegac ale tak jak napisała minii po 5 latach dopiero pobytu tutaj(toskania), my ciagiem dopiero poltora roku jestesmy wiec na razie nici z tego.
A tak w ogole dzien dobry dziewczeta, pogoda piekna dzien zapowiada sie uroczy, nic tylko jechac na "nasze ranczo" jak to mawia moja mama i kontunuowac remont i ogrodu porzadkowanie. Intensywny dzien dzis przed nami, mam nadzieje ze w koncu pojawi sie hydraulik i zacznie lazienke robic.
Minii co do ogrodu to ja na razie kwiatow tam nie mam, tym zajme sie dopiero jak rodzina wlasicieli domu zjedzie sie od czerwca na dluzej(teraz tylko na soboty przyjezdzaja) i wtedy bedziemy zalatwiac kwiatki i rabatki. A u ciebie w Campigli widzialam kiedys cudne rozwiazanie, bardzo mi sie podobal pomysl zawieszenia na scianie palety takiej zwyklej drewnianej i poprzeplatane to bylo wlasnie doniczkami niewielkiemi z roslinkami, zaraz fotke postaram sie znalezc


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Moze to takie haotyczne się wydaje ale mnie sie ogromnie spodobala taka kompozycja.
A i jeszcze cos takiego mi sie kiedys spodobalo:


Uploaded with ImageShack.us
 
Minii znalazlam jeszcze taką stronkę o kwiatkach rocznych, poczytaj moze cos wynajdziesz ciekawego. Piante Annuali Poza tym nawet jak masz ziemie gline jak napisalas , to moze nie sadz bezposrednio do ziemi tylko w donicach rozsadz kwiatki, latwiej chyba wtedy zapanowac nad chwastami i podlewac tez latwo, a zawsze cos kolorowego w ogrodku bedzie
 
witajcie z rana.ja tez zaraz wybywam na dzialke coss pogrzebac bo moj ma zamiar przeorac ziemie.pinky ja tez mam bardzo gliniasta ziemie i musze powiedziec ze doskonale w niej rosna kwiaty.ja na nrazie mam posadzone w donicach ale w tej wlasnie ziemi i nie trzeba tak czesto podlewac bo glina doskonale trzyma wilgoc.a o chwasty sie nie martw,sa nawewt potrzebne dla prawidlowego rozwoju bakterii w ziemi.ja nawet srodka na plew nie urzywam,tylko jak widze ze naprawde duzo sie tego zrobilo to dziabie.jedyne co mi sie nie przyjelo to sadzonki czarnej i czerwonej porzeczki.uschly sobie.
 
reklama
Wam chodzi o to ,zeby doniczki w ziemie zakopac?:o cos bede musiala wymyslic ,ale na razie szczerze nawet nie mam czasu , bo mam w tym mcu troche na glowie ,ale tak pod koniec m-ca sie wezme.najpierw tylko moj slubny musi trawe skosic:mad: moze do konca wakacji sie wyrobi;) szkoda tylko ,ze jak zawsze fundusze ograniczone ,bo i za Maji pokoj sie bierzemy.
 
Do góry