reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Czyli ze nikt nie wie nic :/ no dobra poczekam na nia ale mam nadzieje ze nie urodze wczesniej :) tylko w terminie:) a sluchajcie jade w tym tygodniu na maly szoping dla dzieciatka i nie wiem jaki mam krem kupic do pupy w ogole sie tu nie orientuje w pl to wiem ze wszystkie mamy sudokrem a tu?? wiecie cos moze ??
co do prezentu dla tej dziewuszki to moze rzeczywiscie jakies kosmetyki albo jak jush nie wiesz co to idz np do piazza italia i wykup jej karte na ciuchy taki bon napewno sie spodoba pojdzie i sama sobie wybierze rzeczy za np 50 e albo na ile tam chcesz:) jest duzo sklepow co takie bony oferuja:) wszystkie dziewczyny lubia przeca zakupy:):D
 
reklama
Sylwia, no przykro mi ze nikt nic o szpitalach nie wie. Co do kremów to wyczytalam, ze te dla maluszkow do pupy sa na bazie cynku(zinco) wiec przejdz sie do apteki i na polce z rzeczami dla maluchow cos powinnas znalezc. Poczytalam tutaj ze produktow jest wiele, ale powinnas sie sugerowac iloscia cynku w takim kremie. Dziewczyna pisala, ze tak 18-20 % tego zinco jest juz ok. Wiem, ze chyba firma Avene jest niezla, mustela(tylko w Polsce byla droga bardzo, tu nie wiem) Ja jak pojawilam sie tu pierwszy raz Maciek mial 7 miesiecy i pamietam ze chyba byla firma "babygela"( czy cuś takiego:-)) i tego uzywalam. W Polsce to of kors sudokrem jak nic. A nie masz kogos, ktoby ci podeslal z Polski pake sudokremu?Wiem, ze dziewczyny tu kiedys (Dawno temu) pisaly, ze z Polski im podsyla rodzinka. Co do innych kosmetykow to nie wiem co tam jeszcze potrzebne, pewnie jakis szamponik i plyn do kapieli ktory nie bedzie sie za bardzo pienil i taki ktory nawilzy skorke dziecka. Ja nigdy nie mialam zaufania do johnson baby, bo mi w Polsce odradzali, ale tu moze i ten by sie sprawdzil. Jak cos, to pytaj smialo, poszperamy po necie:-)
Agatka ciebie to wyslac na shoping, zamiast sobie cos sprawic, to z kurczakami wraca:-D. Ale fajniuśne są, oby rosły zdrowo!!!
A, i dziewczyny bardzo dziekuje za pomysly. :happy2:Mnie przyszlo do glowy zrobienie jakiegos obrazu z tancerką w decoupage, ale nie wiem czy zdaze, czy taki prezent by sie dziewczynce spodobal. Moze faktycznie w jakies kosmetyki zainwestuje, moze jakis maly zestaw z Pupy,oni maja zawsze takie lalkowe, albo jakies specjalne dla malych panien:-D
 
Witam!!!
Dziewczyny pomozcie mi,czy jest tu cos dobrego na kolki????
Juz brakuje mi sil...

Sylwia hm jak by ci tu pomoc,ja chodzilam do lekarza do konsultorium,do szpitala skierowanie mialam calkiem innego,poniewaz rodzilam traszke za wczesnie,ale to bylo tak ze zglosilam sie do swojego szpitala gdzie mialam rodzic na ktg,a tam co rodzilam przyjeli mnie bez problemu tylko chcieli odemnie teserino,karte identita...
wiec wszystkie analizy,badania prowadzone przez doktor nie mialy racji bytu,tylko mialam swoja teczke ze wszystkimi badaniami i usg.
sam porod mnie zaskoczyl,toczylo sie to tak szybko,ze w dniu przyjecia do szpitala szlam z temperatura,ale i ona szybko mnie opuscila z tego wrazenia...

Tobie coby tu poradzic,to jesli chodzisz do lekarza to sam doktor powinien ci powiedziec...jak to jest z tym przyjeciem do szpitala,ale nie powinno byc problemu...
Ja mam znajoma ktora tez byla w podobnej sytuacji jak ty,ale ona cos sobie zalatwiala zeby mogla chodzic do lekarza za darmo itp.a co to naprawde nie wiem,teraz z nia kontaktu nie mam...
Acha sudokrem,ja mam z Polski ale jest tu tez bepanthen tez dobry jest,i jeslli sie nie myle w Polsce dostepny jest...Zreszta i tu jest dozy wybor kosmetykow ja mam w wiekszosci z AmidoMio(EuPhidra)

kurcze nie wiem czy zrozumiale napisalam,ale dzisiejsza noc jak i te wczesniejsze nieprzespane wiec...

Ptyniu co do prezentu to moze jakis ciuch?wiesz dziewczynki lubia patalaszki,tego nigdy za wiele,lub tez moga byc kosmetyki jak juz dziewczyny pisaly...

dziewczyny jak dam rade z tymi kolkami postaram sie na bierzaco do was wpadac,ale teraz oczy na zapalki mam...
 
Ptyniu z Pupy mimo ze lalkowo wygladaja kosmetyki sa raczej dla doroslych :) dla dziewczynki 10 letniej lepiej wybrac cos specjalnie dobranego dla jej wieku co by niebylo ze jej zaraz cos powyskakoje...

Sylwiu rozmawiam z mezem tutaj i on mowi ze na porod ciebie bez tessery przyjma ale musisz miec ubespieczz pl.Bo inaczej 400 euro cie bedzie to kosztyowac...U nas we wrzesniu dziewczyna rodzila tez niemiala tessery bo im sie permesso skonczylo i zaplacila dokladnie 1000 euro bo miala cesarke.Jezeli masz ubespieczenie z pl to niema problemu.
Co do kremu to tutaj jest ich mnustwo bardzo dobrych.Wystarczy ze podejdziesz do jakiegos wiekszego supermarketu i szukaj pasta pritetiva bodajze.Ja uzywalam takiej
fissan-pasta-di-fissan-alta-protezione-L-wpKAnT.jpeg
co do kosmetykow jonsona sa tutaj dobre ale trzeba brac te niestety drozsze i napewno nie u chinczykow zeby to niebyly podruby. najlepiej isc do apteki i tam kupic cos na poczatek dla neonato.U nas sudokrem z pl sie niesprawdzil.
 
Witam serdecznie u nas dzis pieknie slonecznie choc wczoraj tak lalo ze swiata widac nie bylo,sylwiu ja uzywalam na poczatku fissan rozowy ibepenthanel a jak to nie pomagalo uzywalam sudocremu ktory mnie zawsze ratowal , kosmetyki uzywalam z musteli kupowalam w aptece a ztego wzgledu ze ola ma skore alergiczna i jak ja kapalam w zwylkych to suche placki wychodzily , moje znajome uzywaly np.chicco dla malutkich do kapieli a po kapieli olio di mandorle , albo zwykle olejki , jest teraz tego kupe ,mozesz w sklepie albo w aptece zapytac co do porodu nie wiem jakto jest wiem ze ze mna rodzily dziewczyny bez ubezpieczenia ale chyba pozniej cos sie placi jak nie jest sie wogle ubezpieczonym tak jak pisala wczesniej ania ,,,zyta ja na klolki nie poradze bo u nas bez kolek sie obylo ale moja przyjaciolka przez to przechodzila ze swojim maly to u niej najbardziej sie sprawdzal syrop homeopatyczny , ale ten syrop u mojej siostrzenic zbytnio nie dzialal takze na kazde dziecko chyba co innego dziala , mojej siostrzenicy pomagaly kropelki chyba z rumiankiem .....
 
Aniu ja te karmilam piersia ale faktycznie bylam na diecie , tez wlasnie kladlismy mala na brzuszku i obylo sie bez kolek a wlasnie jak cos zjadlam bo juz mnie korcilo to mala plakala , a znowuz moja kuzynka mleka nie mala choc bardzochciala karmici, ich mala od poczatku prawie na mleku dla maluszkow to miala straszne kolki wszysko probolwali i nic strasznie sie wycierpila a teraz moja siostrzenica urodzila sie w listopadzie i od poczatku pije mleko z apteki i nic jej nie jest , moze zalezy to do tego czy lekarz dobrze mleko dobierze niewiem....
 
karmiac piersia trzeba pamietac aby niepic mleka krowiego,bardzo czesto mamy mysla ze jak beda krowie mleko spozywac(jogurty sery i te melkoprodukyu) to ich mleko bedzie dobre.A czy krowa pije mleko?? ze tak zapytam.Co do mleka modyfikowanego niemam zielonego pojecia bo nigdy sie z nim niespotalam.Ale jest ich chyba mnustwo...
 
zyta a mala nie ma przypadkiem uczulenia na laktoze jak moja siostrzenica?to co piszesz to podchodzi mi pod alergie.wyrzuc z diety wszystko co zawiera bialko krowie i sprobuj sojowe lub kozie.powinno pomoc.trzymam kciuki mocno zacisniete:-).
ptyniu to nie kurczaczki lecz 3 dniowe kaczuszki.sa taj fajne ze by je schrupal czlowiek:-D.ciesze sie ze sie spodobaly.
 
reklama
hej dziewczynki

ostatnio nie mam czasu na internet musze was doczytac:confused:ktos tam byl chory chyba ptyniajak sie masz??
zytaco do kolek to u nas byla tragedia walczylismy do 7msc
:-(uzywalismy wszystkiego co sie da i nic samo mialo i przeszlo co Ci by tu poradzic moze sprobujcie Colinox???u nas troszke pomagalo!!!

poza tym nabawilam sie anginy i na antybiotyku jestem:sorry2:

pozdrawiam wszystkie babeczki
 
Do góry