reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Tak Ptyniu to golden.ma 5 latek i zwie sie bass jak bas astral :) wiesz co nasza psina ma wygurowane mniemanie co do jedzenia.Bo jest alergikiem.Ma alergie na drub.Kupowalismy duzo drogie karmy z puriny ksoztoqalo nas to majatek.Ale potem kupilsmy w lidlu karme 3 kg kurde niepamietam ile ona kosztoje okolo chyba 4 euro jakos tak i starcza nam na tydzien.Wlanie mylne jest to ze duzy pies je za 3.U duzych psow trzeba trzymac diete zeby nieutyly.Nasz Golden jest jedyny taki w itali bo to grubokoscisty.A wloskie goldeny sa od niego ciut mniejsze.Tak nam wterynarz tlumaczyla i nawet pokazywala.Ze wloskie goldeny malutkie w porownaniu do naszego.Nasz wazy 50 kilo i jak stanie na lapy to jest prawie rowny ze mna ja mam 174 cm. wiec kawal cielska...

Ja tam lubie owczarki bo to bardzo madre psiska,ale ja chcialam buldoga angielskiego,
http://i2.pinger.pl/pgr63/33f54929000b72164d4e69fe

ale gdy wybieralam psinke niestety byl strasznie drogi kosztowal grubo ponad 1000 bez rodowodu,a nasz bez rodowodu 600. wiec ruznica byla ;) ale kocha sie to co sie ma bo to kochany psaik.Nawet sasiadom buongiorno mowi ;) po swojemu...
DSCF0461.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ania ja tutaj goldenow nie widzialam wiec nie mam porownania, tylko w Polsce widywałam, i mi sie niezmiernie podobaly, bo to madre psiska i bardzo rodzinne ponoc, szczegolnie gdy sa dzieci. To jeszcze podobaja mi sie border collie, ale to psy pasterskie wymagajace olbrzymiej ilosci ruchu, biegania itp, ale tez sa piekne i madre. Wilczury, fakt, zalet maja niemalo i moze i by sie do nich jakos przekonala z czasem, moze zalezy od pierwszego spotkania z potencjalnym pieskiem. Napewno nie zalezy mi na rodowodzie, ja go wystawiac nie bede na pokazy, chcialabym tylko coby dobrze sie czul, bronil, strozowal i nie robil krzywdy Mackowi. Duzo zalezy od wychowania takiego psiaka. Moja tesciowa miala kieds w domu rotwailera, ale glupiutki to byl pies bo nie wychowany na obronce. Wrecz przeciwnie, kiedys wlamali sie do nich dali suce kielbase i opustoszyli caly dom ze sprzetu i co im tam w rece wpadlo. A pies nic. Ja majac kiedys swojego chcialabym raczej tego uniknac.
 
Ja gdy jeszcze bylam sama i mieszkalam w polsce mialam dwa rotwailery.J<eden grubo koscisty potezny taki a drugo zwykly.Byly bardzo mile i madre ale potrafily bronic.Reagowaly na slowo biez i atak i pilnowaly chaupy obcego niewuscily tylko w moim towarzystwie.Gdy zaszlam w ciaze i wyjechalam do wloch,niemoglam ich zabrac ze soba wiec poprosilam brata o opieke.Jeden Omar umardl dwa tygodnie po moim wyjezdzi niewytrzymal rozlaki.Myslalam ze mi serce peknie.A drugi umarl w zeszym roku z strasznych meczarniach.Tez przezylam to niesamowicie.Gezbej mial 13 latek u brata byl 6 lat.Brat ma dwoje dzieci i ten tych dzieci pilnowal i dbal o nie i wogole byl ekstra.Rotwailery to kochane i dobre psy tylko trzeba sie umiec obchodzic.Niewolno ich bic bo sa bardo pamietliwe.
Zreszta jak kazdy pies.Moj ma uraz do Maksa (ale nierobi mu krzywdy) nielubi dzieci ktore z nim biegaja.Wina mojego synka.Bo jak kupilam psa max mial dwa latka i strasznie go meczyl mimo ze ja krzyczalam izolowalam ich od siebie max pokazywal jak bardzo go kocha i no i taki efekt.Wybralam zly moent na kupno psa,moja wina niestety.Ale jendo co moge powiedziec na dworze Bass pilnoje Maksa co by krzywda sie niestala.Jak sie wywali na hulajnodze czy cos podomne biegnie do niego ile sil i sprawdza czy wszytko ok...
 
Aniu musze przyznac ze masz cudownego psiaka.mnie rownierz bardzo ta rasa sie podoba,zreszta i border coli rownierz.juz sie z moim przymierzlismy do wziecia border ale za daleko trzeba bylo jechac po niego.no wiec wzielismy nasza lajze:-D-mieszanka owczarka niemieckiego i haskiego.ma takie futro grube ze szok,zimna nie czuje wcalebo obydwie rasy przyzwyczajone do zimnego,wiec snieg i mroz jej nie straszne.a teraz to zostawiamy ja otwarta i jest bardzo zadowolona bo uwielbia biegac.
jedno zdjecie jest z ubieglej zimy a reszta wiosenna:-)..



 
Witam serdecznie piekne te wasze psiaki ja tez postaram sie wstawic zdjecie mojego , my mamy amstaffa prawie 11 letniego ale wyglada i zachowuje sie jakby mial gora 2 lata , wiem ze duzo osob mow ze to agresywne psy ale nasz nikdy nikomu ani psu ani zadnej osobie nie zrobil krzywdy tak jak aniu wspominasz wazne jest podejscie do zwierzecia ,nasz psiak tez byl troche meczony przez mojego siostrzeca , maly mial 2 lata i tak okazywal milosc ale na szczescie naszemu psiakowi w pamieci jakos to nie zostalo i zyja z Olcia dobrze , ja jak mieszkalam w polsce z rodzicami mialam wiczura ,wielki to byl pies , alei bardzo kochany i madry , biedaczek umarl po14 latach ,a wdomu wszyscy to strasznie przezylismy:no: .... cucciola mam nadzieje ze znajdziecie swojego psiaka , nasz tez jest zaczipowanyi tak jak wspominala wczesnie Agatkatez go ubezpieczylismy ....
 
kochane ale macie ladne te psiaki :-)
aniatwoj to jak Lord w domku traktowany ten to ma dobrze;-)
agatkaa to kto tam tak sie wyleguje Twoj mezus???
nasze to zwykle kundlaki zaraz wrzuce foto ta czarna toGemma mama Chicco(zaginionego )bialego
P2031608.jpg.


DZiewczynki a tak z innej beczki co do karnawalu macie juz kostiumy dla Waszych maluchow??Ja wlasnie tak sie zastanawiam w zeszlym roku mala byla krowka hmm..a w Tym??sama nie wiem:eek:

 
kochane ale macie ladne te psiaki :-)
aniatwoj to jak Lord w domku traktowany ten to ma dobrze;-)
agatkaa to kto tam tak sie wyleguje Twoj mezus???
nasze to zwykle kundlaki zaraz wrzuce foto ta czarna toGemma mama Chicco(zaginionego )bialego
Zobacz załącznik 533971.


DZiewczynki a tak z innej beczki co do karnawalu macie juz kostiumy dla Waszych maluchow??Ja wlasnie tak sie zastanawiam w zeszlym roku mala byla krowka hmm..a w Tym??sama nie wiem:eek:

cucciolafajne pieski szkoda tego co sie zgubil ,biedaczysko :-(...
Ja tez zastaawiam co tu wymyslic na karnawal Ola byla w tamtym roku pszczolka , ale naprawde fajnie wygladala a teraz ona by chciala hello kitty albo myszke minni bo ona uwielbia te dwie bajeczki ale u nas to nie ma takich kostiumow sama nie wiem co wymyslc:-( ...
 
reklama
Agatka super ten twoj psiak, wtedy chyba jeszcze byl mlody, teraz pewnie inaczej wyglada, ale ta mieszanka owczarka i haskiego sliczna. Cucciola faktycznie szkoda strasznie tej bialej kulki, cudny psiaczek, mama czarnulka tez ladniuka, wiadomo po kim bialasek urode odziedziczyl. Oby sie znalazl!!
Ja wam w kostiumach nie pomoge niestety, (Kermitka pszczolka cudniasta:tak:)u nas nic sie takiego nie organizuje jesli o karnawal chodzi, niby w niedziele jest jakies spotkanie takie ze szkoly, niby zabawy maja byc i tance, jedzenie, ale generalnie to nie wiem jaki ta impreza ma miec charakter. W ogole mnie jakos ostatnio te szkolne spotkania nie wiem, draznia. Moze dlatego ze za duzo tych urodzin teraz. I w niedziele ta impreza plus urodziny dzieciaka, zien pozniej w ponidzialek tez urodziny. Jakby czlowiek spal na pieniadzach to moze by sie nie przejmowal, a tak? Ide tylko ze wzgledu na Macka, zeby potem jakis wyobcowany sie nie czul jak wszyscy beda opowiadac o spotkaniach, urodzinach itd. Ja niby drugi rok a nadal czuje sie dziwnie w towarzystwie wszystkich tych rodzicow. Niby sie rozmawia, ale tak naprawde nikogo nie znam, rozmowy ograniczaja sie do pogod i dzieci, nic wiecej. Moze to ja jakas dzika jestem i nie umiem sie zsocjalizowac z ludzmi??Ech, ulzylo mi jak tak sie do was "wypisalam".
 
Do góry