reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

A moja Wiki jak się dostanie do przedszkola, to bedzie chodziła do tego
icon_arrow.gif
http://www.pp5.czeladz.pl/
 
reklama
Eviczku, u Was 02.04???????U nas dzis zanioslam wypleniona karte zgloszenia dziecka do przedszkola ( bo wczoraj ja odebralam), a wyniki rekrutacji dopiero 12.05 :szok::baffled: Super sobie rozmawiasz z Hania, Mikolaj czy ,,czyta,, czy liczy to uzywa tych samych samoglosek: i,o,a,e,u;-) Ucze go, ucze, mam nadzieje,ze w koncu zalapie;-)
Czarnulko, ciesze sie, ze taka radosc w Tobie z okazji przeprowadzki, to gdzie teraz bedziesz mieszkac, jakie miasto?, bo nie pamietam:zawstydzona/y: Zaraz sobie poogladam przedszkole:tak:
 
jeszcze w sprawie rekrutacji do przedszkoli - pytanko mam:

gdzie można znaleźć tę punktację, zgodnie z którą rozpatrywane będą nasze aplikacje?? chciałabym sobie małą symulację naszych szans zrobić, a na tych oficjalnych stronach warszawskich nigdzie tego nie widzę...
 
Hej :)

Ja na chwilę, czasem podczytuję ale zabiegana jestem okropnie.

Mad, to dla Ciebie, znalazłam w sieci:

Ściągniete z systemu

Dziecko samotnie wychowywane przez matkę lub ojca 512

Dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub
umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do
pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji 526

Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej 128

Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do przedszkola prowadzącego
oddział wskazany na 1. miejscu listy preferencji 64

Dziecko, którego oboje rodzice/prawni opiekunowie pracują (w
wymiarze pełnego etatu) lub studiują w trybie dziennym 32

dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i
ubiega się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego liczącego 25
dzieci 16

Dziecko, którego rodzeństwo ma orzeczony znaczny lub umiarkowany
stopień niepełnosprawności 8

Dziecko posiada dwoje lub więcej rodzeństwa poniżej 14 roku życia 4
Dziecko, którego rodzeństwo zgłoszone jest jednocześnie po raz
pierwszy do tego samego przedszkola 2

Dziecko uczęszczało wcześniej do żłobka 1

Dziecko w dniu 01.09.2008r. będzie miało ukończone 3 lata 1024

Dotyczy zdaje się tylko Warszawy więc reszta może się nie załamywać. Ma jakieś szanse - u nas na Kabatach szanse mają dzieci samotnych (czytaj: niezamężnych) matek urodzone w styczniu. Paranoja.

Pozdrowienia.
 
hej,
sorki (jak mówi Iguś) ale ja tylko o nas, bo nie doczytałam, za dużo roboty. Chciałam się pochwalić tylko, bo UDAŁO nam się zapisać do przedszkola. Straszny zamęt jest też w Gdańsku z uwagi na nabór drogą elektroniczną. Władze miasta powiadomiły zaledwie na 2 tygodnie przed naborem o zmianie. I zamieszanie okropne, bo zapisy dopiero od 5 maja, nic nie wiadomo. Obdzwoniłam i obeszłam przedszkola, które by nam odpowiadały. Nie wiem jak nasze szanse, ponieważ jesteśmy z poza gminy więc poza wszystkimi kryteriami jest jeszcze kwestia gminy właśnie, wiec my podobno na szarym końcu. Zupełnie przypadkowo jedna z mam w poniedziałek zapytała czy nie chcemy do sióstr, bo już można zapisywać. Trochę bez przekonania poszłam i siostra nas zapisała, dostaliśmy się od razu na listę. Tak po prostu. Zapisywała w kolejności "wchodzenia" do sekretariatu nie biorąc pod uwagę żadnych kryteriów. A więc przedszkole zaklepane mamy. Wyglądało przyjemnie, grupa malutka zaledwie 15 dzieci, siostry miłe. Pozostaje tylko kwestia czy próbujemy dalej czy zostajemy. I chyba zostaniemy. Przy okazji dowiedziałam się, ze Igo chodzi do złobka, które ma bardzo dobrą opinię. A tak przy okazji - Igorek chodzi juz 3 tydzień z rzędu. taki rekord to mieliśmy w maju, a tak max 2. Czasami kicha czy zakaszle ale nie rozchorował się. Cały czas daję mu te leki homeopatyczne. Za tydzień wizyta, apetyt zmniejszył sie ale jest jak dla mnie na zadowalającym poziomie.
A teraz teksty:
Ostatnio jadąc samochodem rozmawiał z Igusiem o żłobku i Igo pytam mnie czy ja sie bawiłam z dziećmi. Mówię, ze tak, I pytam się a Ty sie bawisz - Tak, odpowiada Igo, bawię sie z koleżankami, one są cuuudowne. :)
Innym razem przymierzając sie do zakupu chomika dla Dawidka,w sklepie zoologicznym oglądamy króliki. Obok stoi chłopczyk i mówi do swojej babci - jakie one słodkie. Na co Igo wzburzony - one nie są słodkie, one są sliczne. Króliki nie są słodkie:)
Uciekam do pracy. Pozdrawiam
 
hej hej;-)

Beatusku:tak:,super że te homeopatyczne środki trafiły w dziesiątkę....gratki ze tak udało się z przedszkolem(!) no i usmiałam się pod koniec Twojej wypowiedzi...Ma rację ten Igo;-)...Króliki są śliczne a dziewczęta cudowne:-D:-D:-D:-D

Evik,śliczne foteczki wkleiłaś :happy2:,też uważam że są do siebie podobni...tzn Jaś do Hani:tak:,a liczenie zębów boskie!

jestem zszokowana kryteriami tych punktacji przy naborze do przedszkola....

U nas nudy.Karola jeszcze siedzi w domu,do Klubu Malucha jej w tym tyg.nie puściłam.Kaszel poszedł w zapomnienie w weekend(odpukac),siniak nadal spory jest(obecnie żółty)i jeszcze strupki.Karola teraz własnie maluje farbami....
I tak na zmianę:ciastolina,farbki,rysowanie i kolorowanie(coraz bardziej dokładne),trochę się pobawi Noddim,trochę misiami,jakoś lalkami rzadko,troche poukłada puzzle,troche posiedzi przy laptopie ,troche poczytamy ...i wciąz mi sie ostatnio pyta kiedy bedzie lato?????? bo przeciez obiecałam ze bedzie lato!!!
a za oknem pada wieje...
 
Frotko paranoja do kwadratu rzekłabym, z tymi kryteriami:wściekła/y:
Beatusku - Cieszę się, że takim optymizmem powiało z Twojego posta i że Igo coraz zdrowszy.suuper!

ja już żyję wakacjami. dzisiaj zarezerwowałam pokój w Kątach Rybackich...ech już czuję się jak na plaży;-)
 
dzięki serdeczne, frotko. :tak::-) naprawdę nie mogłam tego znaleźć.
paranoja to chyba najdelikatniejszy epitet, jaki się tu nasuwa. a jak wojtek czuje się w swoim przedszkolu? planujecie go przenosić?
no i fotek żadnych dawno nie było - skoro już wiadomo, że nas podczytujesz...;-)

co do całej tej rekrutacji, coraz wyraźniej widzę, że każdy ma tu coś do ugrania, kierownictwa przedszkoli również... osłabił mnie kolejny dzień gadki-szmatki z paniami dyrektorkami. generalnie zawsze powiedzą to co indagująca mamcia chciałaby usłyszeć. najczystszej wody koniunkturalizm. brrrr...
 
reklama
Mad, ale u Was chyba z przedszkolami powinno być stosunkowo dobrze - nie napiszę, że po prostu dobrze, bo miejsca pewnie nie dla wszystkich się znajdą, ale na Mokotowie często zostają wolne miejsca, szczególnie na Dolnym. Także nie załamuj się, możesz wybrać sporo placówek, tę pierwszą, priorytetową, i pozostałe, w dalszej kolejności. Myślę, że nie będzie katastrofy. Najgorzej jest na nowych osiedlach - Tarchomin, Włochy, Wilanów, Kabaty, część Pragi. Ale ogólnie w Warszawie paranoja, bo polikwidowali przedszkola i wszędzie ciężko się dostać. Ale Ola z pierwszej połowy roku - to Jej daje dość duże szanse.Podobno, to wszystko takie "zasłuchane" od różnych dyrektorek.

U nas ok, czasu mało a fotek - też mało, bo nie mam kiedy robić :( Wojtek chodzi do przedszkola ale myślę nad przeniesieniem do państwowego, bo nie wyrobimy na prywatne plus niania, która go będzie odbierać w okolicach 14:00 - 15:00 i będzie z nim w razie ewentualnej choroby. Ale to nic pewnego, bo przedszkole fajne i Wojtuś lubi tam chodzić więc się trochę waham, czy narażać go na taki stres...
 
Do góry