reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

CZERWCÓWKOLAND ;D - Wątek Główny

Dziewczyny mam do Was pytanie czy bierzecie jakieś witaminki? Ja cały czas biorę Centrum Materna i oczywiście kwas foliowy 5 mg 2 razy dziennie...
Kotek07-Ja biore witaminki ale z tego co wiem nie kazdy bierze i tez jest okey (jak juz wczesniej chyba Dorotka napisala odpowiednia dieta powinna wystrczyc). Witaminki lykamy juz teraz tylko dla siebie zeby nam wlosy i zeby nie wypadly:-) A co do kwasu foliowego przez pierwsze 3 miesiace zaleca sie standardowo 800 mikrogramow (obowiazkowo), a potem juz tylko 400 mikrog (kto chce, jest to ilosc potrzebna do prawidlowego funkcjonowania organizmu doroslego). Ale niektorzy nie biora tabletek w II i III trymestrze bo wola zjesc kwas foliowy razem z obiadem:tak: Nie bardzo rozumiem Twojej dawki 5 mg razy 2=10 mg (nie za duzo)? Nie jest to przypadkiem 0.5 mg na dzien?:confused:
 
reklama
skoro byla o zebach i dziaslach mowa to mam pytanie do naszej dentystki Dorotki. czy mozna stosowac w ciazy paste do zebow KIN? przywiozlam ja z Polski bo mialam po poprzedniej ciazy problemy z dziaslami. tylko ze opakowania i ulotki nie targalam ze soba buuu.

witaminki biore Elevit i tam juz jest kwas foliowy.a przez pierwsze 3 miesiace bralam tylko kwas foliowy.

u nas dzisiaj strasznie duszno i parno. w sobote bylismy u znajomych na roczku i troche posiedzielismy w chlodnym domu wow!!! a wiecie jakie ludzie tu maja sposoby na spedzenie upalnego dnia? ida do centrum handlowego na caly dzien hehe.
 
Asylan zabij mnie ale takiej pasty na oczy nie widzialam,ja przy zapaleniu dziąsel swego czasu stosowalam meridol,to pasta wyprodukowana przez firme,która robi elmex,zresztą co do pasty do zebów to tylko elmex uzywam i swoim pacjentom to polecam,jezeli powodem zapalenia dziąsel jest kamien nazębny,to musisz najpierw sciągnąc sobie u dentysty kamien,a potem mozesz poplukac troszkę j.ustną letnim naparem szalwi,jezeli to ciązowe zapalenie dziąsel,to wina hormonów i zalkowicie nie zlikwidujesz zapalenia dziąsel,poza tym osobiscie nie slyszalam zeby jakas pasta do zębów byla p-wskazana w ciązy,mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam:-)
 
Dziewczyny, skoro o zebach to mam nie lada pytanie majac nadzieje, ze moze macie jakies sugestie (?). Jestem troche w limbo bo bylam u 2 specjalistow i oboje maja inna opinie - wiec, chyba poprostu pojde do 3-ciego. A chodzi o korzen pozostawiony w dziasle, wiec sprawa nie mala...bo i kosc trzeba troszku przycinac ;-)
wg. jednego lekarza mam leczyc na gwaltu rety w.g drugiego poczekac i po ciazy skoro nic sie nie dzieje i lepiej nie dziubac (poza tym mam uczulenie na penicyline i penicylino pochodne...ejj ). Wprawdzie nie boli ale zrodlo bakterii. Mialam juz taka sytuacje kilka lat temu z korzeniem i doszlo do zakarzenia - horror. Wiec panicznie sie boje... CO myslicie (??)...

Dzieki ;-)
 
Apropos witamin,
Wydaje mi sie ze jezeli jestescie dziewczyny w PL szczegolnie teraz bo tutaj strasznie malo warzyw i owocow w zime ....(porownuje do US i nie ma porownania - niestety! - poza tym sa tragicznie drogie, ale to tak na marginesie)to warto wziasc cos dodatkowego, ale moze nie co dziennie (ponoc na dluzsza mete witamimy w tabletkach nie dzialaja dobrze na nasz system trawienny- bo sa latwiej przyswajalne i jezeli organizm sie do nich przyzwyczai...i takie tam... poza tym coz sie oklamywac - jest to w jakis sposob sztuczne)..W,g mnie...

Jesli chodzi o Zelazo to bedziemy go coraz wiecej potrzebowac a jego niedobor prowadzi do anemii, wiec Dorotka slusznie bierze tabletki z zelazem.
Choc polecam tez szpinak, ponc czerowne miecho - no ja akurat jestem jaroszka ;-(, brokuly, salata zielona...zoltka jaj i ... wielo zbozowe produkty.

Aaaa.. potas tez wazny -ponoc pomidory sa jego duzym zrodlem....i banany.

No I nie zapomnijcie o wapnie!!! ponoc pod koniec 2 i w 3 trymestrze JEST BARDZO WAZNE... wiec serki, sereczki, mleczko itp., Polecam ser bialy! ;-)

Wiem tez ze warto uwazac na nadmiar witaminy A, i magnezu bo niestety co za duzo to nie zdrowo.

Aaa nie zaszkodza ponoc orzechy, slonecznik, rodzynki itp... W ciazy bardzo zdrowe ponoc i pomagaja przy problemach z pojsciem do ubkacji..


jak cos mi sie przypomni to jeszcze napisze ;-)

Zdrowia ZYCZE! ;-)
 
Anni ja dlugo w zawodzie nie pracuje,powiem Ci TAK 2 trymestr jest w sumie najbezpieczniejszy do jakichkolwiek zabiegow stomatologicznych,korzen jest zrodlem bakterii,a i owszem,ale skoro nic sie narazie nie dzieje ja bym poczekala z ekstrakcją,wskazaniem do usuniecia zeba w ciązy są ropne stany zapalne,u Ciebie narazie nic sie nie dzieje,taki zabieg moze skonczyc sie dlutowaniem,a i moze potrzebny bedzie antybiotyk,z dwojga zlego najbezpieczniej o ile o jakims bezpieczenstwie mozna mówic jest podawac penicyliny i jej pochodne-u Ciebie nie da rady,alergia,skonsultuj to jeszcze,ja bez oglądania Ciebie niewiele pomoge,ale to moja sugestia,buziaczki:-)
 
Dorotka! Kochana jestes dziekuje... Wiesz powiem ci, ze wlasnie tak mysle. Na swoj chlopski rozum bo lekarzem nie jestem. Przy ostatnim usowaniem korzenia jakies 4 lata temu przeszlam przez pieklo normalnie i boje sie ze jak to "rozgrzebia" to moze byc podobnie. Wiec, bede trzymac kciuki by nic sie z tym nie dzialo - jak na razie dzieki Bogu cisza i nic nie puchnie ani nie boli. Przemysle to jeszcze... moze poszukam jeszcze jakiegos "fachowca", ale z tymi czasem ciezko ;-) hehehe

Dzieki,
 
witam, ja juz w domku, całą nocke przespałam sobie wygodnie(w miare możliwości) w pociągu i juz w domku jestem,pomyslałam sobie że zajżę do was przed kąpielą:)
odnośnie witaminek i kwasu foliowego- kwas brałam jeszcze przed ciążą, od razu jak zobaczyl mni egin dał mi witaminki i prenatal i kazał ostawic folik bo w foliku mamy chyba 0,4 dawke a w prenatalu 0,6 i to wystarczyc ma podobno. Nie odważyłabym się odstawić witamin i pewnie ich nie odstawie do konca karmienia bo jem strasznie chaotycznie i nie jestem pewna czy tak zdrowo jak byc powinno- mimo to że sie staram.
Jem duuużo warzyw i owoców ale niewystarczajaco miesa, bo za nim nie przepadam itd.
Tydzien temy prenatal zmieniłam na feminatal i nie odczulam specjalnej róznicy a do tego magnezium 500 biore 2xdziennie od 3 miesiąca- kiedy to zaczeły sie problemy z moja szyjką. Perzyznam szczeze ze bez tego magnezu niejedna noc mialabym nieprzespana przz skurcze bo tak mocno ten moj osobisty wampirek ciagnie magnez:)
 
Sorga!
Ciesze sie ze dotarlas do domku ok...

Widzisz wydaje mi sie ze witaminy to tez troche indywidualna rzecz. Kazdy ma chyba inne potrzey. Ale lepiej wiecej niz mniej moim zdaniem szczegolnie teraz.

A jesli chodzi o magnez to nie wiedzialam ze to ma wplyw...
Mozesz mi powiedziec jakie to symptomy mialas?
 
reklama
mi sie po prostu skróciła szyjka i powstał 0,5 cm rozwarcie w środkowej części szyjki... stało sie tak bo troszkę przesadziałam z wysiłkiem, praca i stresem... w każdym razie magnez podawany jest w okresach zwiększonego wysiłku fizycznego i przy wyczerpaniu organizmu... tak było na ulotce.
A zauważyłam jak ma wpływ na skurcze gdy pojechawszy do siostry do Poznania zapomniałam tabletek... no i miałam nie przespana noc, wróciłam do domku zjadłam jedną i zostało mi "gilgotanie w łydkach" poleciałam zjadłam druga i w końcu się wyspałam :))
więc to raczej tak empirycznie niż naukowo ... :-D
 
Do góry