reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
Mata bo naprawde widzę po Marysi - jakie z nią były problemy - śluz w kupie, krew, płacz o byle co, wybudzanie się szczególnie w nocy, no ale ona jeszcze miała bidulka wysypkę która strasznie swędziała. Co ona się bidulka wycierpiała. Tak mi jej żal było. Ile ja łez nad nią wylałam, ile nocy nieprzespanych. Już na rzęsach chodziłam więc rozumiem cię doskonale. U nas problemy się skonczyły jak przeszłam na Nutramigen i wyleczyłam odkrytą przeze mnie grzybicę jelit, (a robiłaś badania kału w kierunku pasożytów, lamblii i grzybów?) i znalazłam dobrego dermatologa i alergologa. Jej też dała w kośc ta grzybica bo zniszczyła jelita. Ona do tej pory ma bardzo wrażliwą skóre (ma do tego atopowe zapalenie skóry) więc naprawdę co ja z nią nie przeszłam... Także teraz widze jak zupełnie inaczej zachowuje się dziecko któremu nic nie dolega a dziecko na coś chore czy z jakimiś problemami zdrowotnymi. Ja uważam że trzeba szukać i szukać przyczyny takiego zachowania. A co do cyca to mi się wydaje że ona znajduje być moze ukojenie przy twojej piersi - i dlatego tak często woła. Marysia też nie chciała smoczka ale ją na siłę nauczyłam jak miała 3 miesiace to go załapała wreszcie i to była olbrzymia ulga. NIe poddawaj się ze smoczkiem bo to ci na pewno ulży. Pamiętaj ze kiedyś wszystkie problemy miną. A w chwilach zwątpienia możesz zawsze pisać na priva :) ja cie rozumiem jak nikt.
 
reklama
mata i Marysia też nie chciała flaszki i wiesz co zrobiłam - dawałam jej herbatkę niekapkiem z Aventu i zakumała!!!! A potem jak ją odstawiłam od cyca to nie miała wyjścia i zakumała flaszkę. A spróbuj smoczek Lovi z Canpol Baby on się zachowuje jak sutek kobiecy i jest naprawdę super - moze zakuma jak ciągnąć?
 
Dzięki Głuszku za tyle informacji. Małej nie robiłam jeszcze żadnych badań, bo nie wiem jakie (tzn. teraz juz wiem ;-)) a żaden lekarz nic nie zaproponował. Wszystko zwalają na to, że mała tak ładnie przybiera na wadze, że często je (w dzień co 2 h a w nocy co 3,5-5 h i to jest często :confused:) a ja dzisiaj wyczytałam że w ciągu pierwszego trymestru życia maluszki karmione piersią mogą przybierać od 800-1200g miesięcznie :rofl2: nie będę głodzić małej, jak chce, to niech je. Ze smokiem się nie poddam. A butlę kupił mąż dzisiaj z Aventu. ZObaczymy czy załapie :tak: nad niekapkiem też się zastanawiałam, ale ta cwaniara wszystko wypluwa jak tylko poczuje, że to nie cyc :baffled:

no i mała mogła coś podczas porodu załapać, bo pęcherz przebili mi koło 10, a urodziłam o 17.35 więc mała mogła coś wtedy złapać :dry: ja z tymi kupkami się nie poddam, bo mała ewidentnie się męczy, czyli coś jest nie tak (teraz też kwęka, stęka przez sen i nóżki podkurcza, pewnie będzie jutro problem z kupką :baffled:)
alergię raczej wykluczam, bo oprócz tych problemów kupkowych to wszystko ok, skóra ładniutka a jem już prawie wszystko, tylko cytrusów jeszcze nie jadłam :tak: więc wydaje mi się, że gdyby to była alergia, to jeszcze w jakiś iny sposób dałaby o sobie znać ;-)
 
Magdziarko a Antoś ma skazę


Tak kochanie ma. Wyszła mu w 6 tygodniu zycia. Byłam na diecie bezmlecznej, bez kurczaka bez wywarów rosołowych itp ....ale już dałam sobie na spokój bo jak pamiętacie ściągałam mleczko i to była masakra. Od pewnego czasu ściągałam buteleczkę dziennie i cmoktał cycka jak był bardzo głodny a byliśmy gdzieś tam ...ale zaspokajał pierwszy głód nie umiał cycka dojeść do końca! Tak więc jesteśmy już na Nutramigenie. Antek je 150 ml co 4 godziny. Na noc 180 ml bo spi 8 godzin nieprzerwanie.


Marta Głuszek ma rację pamiętasz poczatki Antka - zachowanie ...niepokój brak snu w ciągu dnia płacz z byle powodu..itp i wyszła alergia. Zdrowe dzieci nie beczą bez powodu. A jeśli się go szuka zmienia pieluszkę, tuli karmi a ono nadal płacze to chyba coś musi być nie tak!
 
Ostatnia edycja:
Marta Głuszek ma rację pamiętasz poczatki Antka - zachowanie ...niepokój brak snu w ciągu dnia płacz z byle powodu..itp i wyszła alergia. Zdrowe dzieci nie beczą bez powodu. A jeśli się go szuka zmienia pieluszkę, tuli karmi a ono nadal płacze to chyba coś musi być nie tak!

Ale tu dochodzi kwestia tego napięcia mięśniowego... Podobno dzieciaczki przy wzmożonym napięciu sa niespokojne, drażliwe i płaczliwe. U nas babka stwierdziła osłabione, ale zaciskanie piąstek i chowanie kciuka, albo robienie figi (tak robi mała) to jeden z objawów wzmożonego napięcia... już sama nie wiem :baffled:
 
mata ja bym zrobiła morfologie krwi + cukier, badanie moczu, IGE całkowite, ( a nóż widelec to alergia), kał na krew utajnioną, kał na resztki pokarmowe, kał na pasożyty (3x), kał na grzyby (badanie mykologiczne), kał na lamblie. Może jeszcze usg jamy brzusznej. Nie wiem jakie jeszcze badania ale te bym zrobiła na pewno. Ja je robiłam Marysi - oprócz kału na krew utajnioną i wyszła candida w jelitkach.
Ja nie chce szukać u Dobrochny choroby - ale mi sie wydaje ze dziecko powinno albo spac albo spokojnie czuwac jak jest najedzone. Widzę po Michałku że jak coś zjem co mu nie służy to kwęka i budzi się co 15 minut własnie - pręży, stęka, i boli go brzuch. Jak się wypierdzi to mu przechodzi. I widzę jak mu upały nie służą. Potrafi cały dzień marudzić i wybudzać sie co chwila. Wg mnie dziecko jak jest niespokojne to ZAWSZE jest jakas przyczyna. No ale to jest moje zdanie.
 
ciekawa jestem ile przespi Misiek na tej dwustu mililitrowej flaszce..... na cycku śpi minimum 6 godzin (raz przespał 9!!!) to moze pociągnie trochę hihi
 
Głuszku, może Misio zrobi niespodziankę i prześpi całą nockę. Życzę Ci tego oczywiście:tak::tak::-) A tak w ogole to witaj Kochana:-)

Mata mam nadzieję, że w końcu trafisz na prawdzwego lekarza, który zdiagnozuje co dolega Dobrusi. Bo tak to męczy się biedactwo, a Ty razem z nią. Trzymam kciuki:tak::tak::tak:

Jolu witaj po urlopku. mam nadzxieję, że akumulatorki podładowane:-):-). Najważniejsze, że wróciłaś do ciotecczek z BB

Aniknulka może Jasio powoli zacznie się normować. Za Was tez trzymam kciuki\

Biedroneczko nawet się nie obejrrzysz jak 100 postów wybije na Twoim liczniku. Wbrew pozorom to nie jest, aż tak dużo:tak::tak::tak: DO DZIEŁA;-);-);-)
Popieram również dziewczyny. Regulamin ustalałyśmy między sobą i powinnyśmy się go trzymać.

Mam nadzieję, że nie zapeszę, ale Kuba chyba się naprawił. Wczoraj spał po kąpaniu 6 godz. a pożniej tak po ok. 2. Zobaczę jak będzie dzisiaj. Zasnął 0 19.50 i jeszcze śpi. Obym go tylko za wcześnie nie pochwalila.
 
dziewczynki troszke fotek naszych dziekuje madzia bez ciebi nie dała bym rady
img] jeszcze w szpitalu
 
reklama
Do góry