reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

Czy wyrywalyscie zęby w ciąży ? - pytanie do mamusiek :) mam jednego w opłakanym stanie, ostatnio zaczął boleć. Zastanawiam się czy poczekać do 2 trymestru i wziąć czasem paracetamol jak mocno boli, czy zaryzykować i wyrwać .. ale znieczulenie trzeba wziąć. Czytam , że można wywołać poronienie też. Macie jakieś doświadczenie ?
 
reklama
Ja dzisiaj wymarzyłam sobie pierogi, wiec na drzemce córki lepiłam pierogi z serem, których ostatecznie później nie zjadłam, bo na myśl o nich zrobiło mi się niedobrze 🥲Wiec zostałam z kupą pierogów czekających na lepszy czas, bo mąż nie lubi z serem. I mam tak ciagle ostatnio, ze przychodzi mi ochota na coś do zjedzenia, robię to i nagle wykręca mnie w drugą stronę 🙈
Też tak czasem mam. Z najgorzej jest w pracy, pomyślę o pysznej zapiekance , przejdę przez piekarnie a tam zapach pieczarek i sosów i prawie wymiotuje wracając 🤣🤣
 
Czy wyrywalyscie zęby w ciąży ? - pytanie do mamusiek :) mam jednego w opłakanym stanie, ostatnio zaczął boleć. Zastanawiam się czy poczekać do 2 trymestru i wziąć czasem paracetamol jak mocno boli, czy zaryzykować i wyrwać .. ale znieczulenie trzeba wziąć. Czytam , że można wywołać poronienie też. Macie jakieś doświadczenie ?
Ja właśnie idę wyrwać za miesiąc. Gadałam wczoraj o tym z lekarzem, nie zdążyłam przed ciążą. Mówi, że mam skończyć neoparin i po 10 dniach od odstawienia spokojnie mogę iść wyrywać ze znieczuleniem
 
Ja niestety dobrych wiadomości nie mam. Pęcherzyk żółtkowy 5mm zarodek 3mm. Bez akcji serca. Niby widać było jakieś "pikanie" ale tak wolne że aparat tego nie interpretował jako bicie serca. Więc albo zarodek obumiera albo dopiero powstało serduszko co jest nierealne bo 11 dni temu beta już była prawie 9 tys.
Mam zrobić betę i przyjść 2 listopada, bo lekarz niby ciąży jeszcze nie skreśla, ale ryzykować późniejszej wizyty nie chce bo mogę zacząć już plamić. M się szykować na każdą ewentualność 😔
nie trać jeszcze nadziei ! Ja wiem ,że to będzie najdłuższy tydzień w Twoim życiu ... Trzymam kciuki za Twoją kruszynke🙏✊
 
Czy wyrywalyscie zęby w ciąży ? - pytanie do mamusiek :) mam jednego w opłakanym stanie, ostatnio zaczął boleć. Zastanawiam się czy poczekać do 2 trymestru i wziąć czasem paracetamol jak mocno boli, czy zaryzykować i wyrwać .. ale znieczulenie trzeba wziąć. Czytam , że można wywołać poronienie też. Macie jakieś doświadczen
 
reklama
Czy wyrywalyscie zęby w ciąży ? - pytanie do mamusiek :) mam jednego w opłakanym stanie, ostatnio zaczął boleć. Zastanawiam się czy poczekać do 2 trymestru i wziąć czasem paracetamol jak mocno boli, czy zaryzykować i wyrwać .. ale znieczulenie trzeba wziąć. Czytam , że można wywołać poronienie też. Macie jakieś doświadczenie ?
Mnie parę dni po pozytywnym teście zaczął boleć ząb. To był ząb po leczeniu kanałowym, więc się trochę przestraszylam. Byłam u dentysty, okazało się że prawdopodobnie mam pęknięty ząb, ale dopiero po pantomogramie się okaże jak bardzo. Ja panicznie boje się dentysty (nawet odkamienianie robię że znieczuleniem 🙈). Dostałam znieczulenie jakieś bezpieczne, powiedziałam o swoim stanie. Narazie mam założony opatrunek... Mam przyjść w 2 semestrze na kontrolę, a dalej leczenie po porodzie.
 
Do góry