reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

reklama
Witam :)
Ja rowniez dolaczam do czerwcowych przyszlych mam :) Termin - 7/06 takze za chwilke drugi trymestr wskoczy.
Bede pierwszy raz mama wiec jest troche obaw. Dodatkowo jeszcze nie zyje w Polsce a w UK wiec dochodza dodatkowe 'stresy' zwiazane z troche inna rutyna niz ta, ktora znam z doswiadczen moich znajomych z Polski.
Pare postow przeczytalam i juz dostalam troche otuchy - np. ze bole bioder, odcinka ledzwiowego to nie tylko domena pozniejszej ciazy, a takze wczesnej.
Dodam jeszcze tylko, ze niestety dwa poronienia za mna (ostatnie w sierpniu 23).
Skąd jesteś ? Ile masz lat ? :) te poronienia na wczesnym etapie ? Bierzesz leki ? :)
 
Witam. Ja również czerwiec 22. I właśnie piszę z konta które założył, aby nie było nieporozumień. No i mam 22lat pierwsze dziecko 🥰 rozstałam się z chłopakiem 8tyg ciąży 😒 potrzebuje przestrzeni i spokoju 😪
 
Część i czołem.

Termin mam w zależności czy USG czy OM pierwszy tydzień czerwca. Ciąża 7, dzieci na stanie 2 córki. Więc wiecie stres ogromny przed każdą wizyta u gina, tak duży że ciśnienie u położnej świruje, w domu okej.
 
Skąd jesteś ? Ile masz lat ? :) te poronienia na wczesnym etapie ? Bierzesz leki ? :)
Hej:)
Mieszkam w Oxfordshire. Mam (jeszcze 28lat).
Poronienia w dosc wczesnym etapie (przed 8 tygodniem). Nie biore leków bo w sumie bylam umowiona do klinik wczsnych poronien ale w trakcie oczekiwania zaszlam w ciaze.
W sumie wszystko jest ksiazkowo poki co, poza faktem, ze dzisiaj (13,5tyg) mam bole podbrzusza - troche okresowe i bardziej stale (nie porownalabym do skurczy). I sie martwie. Czy to normalne? Czytam i z opisu wynika, ze to bole spowodowane rozciaganiem sie macicy. Czy ktoras z Was tak miala?
 
Choruje się raz i dlatego ma przeciwciała igg czyli długa pamięć immunologiczną po starym zakażeniu. Igm pojawia się kiedy jest Świerże zakażenie lub ponowny kontakt z patogenem. Ja mam podobną historię z ciążą teraz tylko z cytomegalia.
W poprzedniej ciąży (poroniłam ja) miałam tylko igg cytomegalii czyli już ja przechorowalam, teraz miałam igg i igm, ponieważ na wiosnę miałam ponowny kontakt z cytomegalia i trochę przygód z oddziałem zakaźnym.
To ciekawe, bo ponoć tylko raz się na to choruje. A dawno temu byłaś w pierwszej ciąży?
 
Hej:)
Mieszkam w Oxfordshire. Mam (jeszcze 28lat).
Poronienia w dosc wczesnym etapie (przed 8 tygodniem). Nie biore leków bo w sumie bylam umowiona do klinik wczsnych poronien ale w trakcie oczekiwania zaszlam w ciaze.
W sumie wszystko jest ksiazkowo poki co, poza faktem, ze dzisiaj (13,5tyg) mam bole podbrzusza - troche okresowe i bardziej stale (nie porownalabym do skurczy). I sie martwie. Czy to normalne? Czytam i z opisu wynika, ze to bole spowodowane rozciaganiem sie macicy. Czy ktoras z Was tak miala?
Ja do teraz mam takie dni gdzie boli mnie brzuch (10+3)
 
reklama
To ciekawe, bo ponoć tylko raz się na to choruje. A dawno temu byłaś w pierwszej ciąży?
Ja nie jestem chora po raz kolejny. Mam trwale delikatnie podniesione IgM, przy jednoczesnych mocno dodatnich IgG, ale nie jest to aktywna infekcja ;) Mam potwierdzone, że infekcję przeszłam przed 1 ciążą. U niektórych tak wychodzi, taki urok albo po prostu są to wyniki tzw. fałszywie dodatnie. Podwyższone IgM mam już co najmniej 3,5 roku ;) Natomiast jest to bardzo niewiele ponad normę, np. norma jest do 0,6 a ja mam 0,8 coś takiego. Jestem już po konsultacji z lekarzem zakaźnym.
 
Do góry