reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2024

A powiedzcie kiedy planujecie iść na L4 ? Ja właśnie sama nie wiem pracuje w Aptece , umowa kończy mi się w przyszłym roku w październiku.... czyli teoretycznie na macierzyńskim i też nie wiem jak to wygląda z przedłużeniem wtedy ?
Na ten moment planuje pracowac do końca lutego. Po tym bede decydowac co dalej. Jak bedzie wszystko w porzadku moze i dluzej. Pracuje w księgowości.
 
reklama
Nie będzie się liczyła do macierzyńskiego jeśli dostanę ją na L4, a tym bardziej że przez rok to będzie tylko 81,5% tego co miesięcznie zarabiam 🙈. I to niestety każdej z nas dotyczy. No prawie 😉
Ja pracuję w przedszkolu i też się zastanawiam jak to będzie jeśli dostaniemy obiecane podwyżki. Wydaje mi się niestety będziemy miały właśnie liczona średnia z 12 msc... Na macierzyńskim na pewno tak. Nie wiem jak na L4. Ja już jestem na zwolnieniu. Bałam się że coś zlapie, pracując z dziećmi to pewnie nietrudne. Plus mam dużo odpoczywać.
 
nie właśnie. Mi się osobiście wydaje że to przez heparynę i acard że jak dla mnie to za duża dawka ,ale ponoć od tego się nie krwawi... 🙈
Ja w pierwszej ciąży brałam acard parę dni przed lotem. To było dosłownie kilka dni po pozytywnym teście. Dzień przed wylotem dostałam krwawienia. Już myślałam że to koniec. Był pęcherzyk, ale jeszcze bez serduszka. Ok 5 tc. Bałam się lecieć. Odstawiłam od razu acard i poleciałam. Krwawienie ustało. Po powrocie byłam na USG 6+6 i było widoczne serduszko. Wszystko ok. Też nie wiadomo skąd to krwawienie. Moja gin twierdziła że być może przez acard właśnie...
Także trzymaj się! Być może to od acardu.
 
Ja pracuję w przedszkolu i też się zastanawiam jak to będzie jeśli dostaniemy obiecane podwyżki. Wydaje mi się niestety będziemy miały właśnie liczona średnia z 12 msc... Na macierzyńskim na pewno tak. Nie wiem jak na L4. Ja już jestem na zwolnieniu. Bałam się że coś zlapie, pracując z dziećmi to pewnie nietrudne. Plus mam dużo odpoczywać.
Na L4 niestety też 🤷 jedyny plus to to, że na ciążowym jest 100%
 
A powiedzcie kiedy planujecie iść na L4 ? Ja właśnie sama nie wiem pracuje w Aptece , umowa kończy mi się w przyszłym roku w październiku.... czyli teoretycznie na macierzyńskim i też nie wiem jak to wygląda z przedłużeniem wtedy ?
ja nie planuje, bede pracowac do poczatku maja i wtedy na obowiazkowy macierzynski (mieszkam w NL). Tutaj jest odwrotnie - malo kto na chorobowym i jak juz to tylko czasowym.
Pracuje z domu wiec latwo moge wszystko pogodzic.
 
reklama
Do góry