reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
Tak się stresowalam tą wizytą.. W piątek zrobiłam progesteron I wyszedł mi 18.5 czytając forum i Google myslalam ze to niski wynik- moj dr nie rozumie robienia tego badania bez np plamien Itd Ponadto glukoza podwyższona 🙈 mam zacząć dietę z niskim ig i za dobry tydzień glukoza ogtt 75 g
Mnie pewnie też czeka obciążenie glukoza bo miałam cukrzycę ciążową.
A dzisiaj chyba za intensywny dzień bo byłam właśnie w WC i lekko różowy śluz na wkładce. Podobno nie ma czym się niepokoić i to się zdarza na początku
U mnie lekarz wymagał bety na NFZ nie robią usg na wizycie .
To zależy od przychodni. W pierwszej ciąży lekarz na NFZ, aparat miał w gabinecie i robił USG na każdej wizycie. Teraz też lekarz z aparatem w gabinecie więc liczę na USG przy każdej wizycie
 
U mnie lekarz niczego nie wymagał na 1 wizycie prywatnej, a na NFZ tez nie. Ale miałam zrobione dla siebie: morfologie, glukoze, bete, tsh, ft3, ft4 I jeszcze inne. MI lekarz mowil ze w ramach NFZ sa 3 usg: miedzy 11 a 14 tc , 18 A 22 tc I między 27 a 32 A wizyt 10 o ile dobrze pamiętam to w 1 trymestrze dwie , w 2 trzy A w 3 cztery. Ale nie wiem
 
U mnie lekarz wymagał bety na NFZ nie robią usg na wizycie .
Dla mnie jest to tak niezrozumiałe, ze lekarze mogą nie robić usg na wizycie, szczególnie na pierwszej, bo sama beta nic nie powie.
Kiedyś lezałam w szpitalu z dziewczyną, która miała idealne wyniki bety, doszła do kilku tysięcy ( 4 tys czy jakoś tak ), a tu dupa, ciąża pozamaciczna i to wiadomo tylko dlatego, że nie było pęcherzyka w macicy, kiedy już powinien być.
Także dla mnie usg powinno być ;/
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które już były w ciaży:
Czy we wcześniejszej ciąży robiłyście co miesiąc badania krwi i badania moczu ?
Ja robiłam prywatnie, ale z tego, co pamiętam to babeczka z NFZ w ogóle nie zlecała mi ŻADNYCH badań.

Jak to było u Was?
 
Do góry