reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
A w ogóle co wiecie na temat jazdy na rowerze w ciąży? Słyszałam, że w pierwszym trymestrze jeśli nic się złego nie dzieje to można jeździć jeśli oczywiście lekarz pozwoli. W piątek zapytam o to, ale kurcze dojeżdżam na rowerze do pracy i każdy inny sposób jest dość kłopotliwy (na piechotę długo, autobusem muszę się przesiadać mimo że mam blisko, a do tego wracając jeździ rzadko :/ a samochodem i w jedną i w drugą stoję w korku...)
 
A w ogóle co wiecie na temat jazdy na rowerze w ciąży? Słyszałam, że w pierwszym trymestrze jeśli nic się złego nie dzieje to można jeździć jeśli oczywiście lekarz pozwoli. W piątek zapytam o to, ale kurcze dojeżdżam na rowerze do pracy i każdy inny sposób jest dość kłopotliwy (na piechotę długo, autobusem muszę się przesiadać mimo że mam blisko, a do tego wracając jeździ rzadko :/ a samochodem i w jedną i w drugą stoję w korku...)

Tu chodzi tylko o to, ze mozna się wywrócić i coś sobie zrobić, dlatego nie zalecają jazdy na rowerze. Moja ciocia np.cala ciążę jezdzila 😄
 
Tu chodzi tylko o to, ze mozna się wywrócić i coś sobie zrobić, dlatego nie zalecają jazdy na rowerze. Moja ciocia np.cala ciążę jezdzila 😄

Ja słyszałam, że ogólnie pod tym względem pierwszy trymestr jest bezpieczny bo głównie chodzi o wstrząsy i w pierwszym dziecko jest na tyle małe i wszystko dookoła je chroni przed tymi wstrząsami, a w kolejnych dwóch jazda na rowerze jest nie wskazana...
 
Co myślicie na temat pójścia na cmentarz będąc w ciąży? Wierzycie w zabobony itp.? Konkretnie zapytałam o cmentarz, bo niedługo święto, ale ogólnie jestem ciekawa waszego podejścia do różnych zabobonów 😉
 
Co myślicie na temat pójścia na cmentarz będąc w ciąży? Wierzycie w zabobony itp.? Konkretnie zapytałam o cmentarz, bo niedługo święto, ale ogólnie jestem ciekawa waszego podejścia do różnych zabobonów 😉
Ja się wybieram 🙂
Niby są te zabobony ale jakoś w nie wierzę :) lepiej się wystrzegać ale nie zwracam aż tak bardzo uwagę na to.
 
Jaki to zabobon? Pierwsze słyszę 😳
bardzo dużo tego jest... Np. kobieta ciężarna nie powinna uczestniczyć w pogrzebie, a tym bardziej oglądać ciała zmarłego w trumnie, bo może to doprowadzić do śmierci dziecka. Kiedyś słyszałam, że samo pójście na cmentarz ciężarnej doprowadzi do śmierci dziecka.. to są takie najgorsze zabobony.. ale są też inne, typu nie farbować i nie ścinać włosów w ciąży, nie nosić łańcuszków bo dziecko okręci się pępowiną. Jak wpiszesz sobie w neta to jest tego tyle, że najlepiej leżeć w łóżku i się nie ruszać, choć pewnie też w konkretnej pozycji żeby czasem dziecku nie zaszkodzić 🙈
 
reklama
Do góry