reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ja już po wizycie. Tak jak myślałam mimo że dzisiaj mam 7+0 serduszka nie zobaczyłam. Ale to było usg przez brzuch i dokładnie taką samą sytuację miałam z córką. Z nią byłam nawet w 7+3 i nie było widać bijącego serca. Także pozostaje mi czekać do 12.11 [emoji16]
Mam nadzieję, że dziewczyny, które też dzisiaj wizytowały miały trochę więcej szczęścia [emoji7]
A na tak wczesnym etapie w ogóle powinno się robić USG przez brzuch? Ja bym się nie zgodziła. Wiadomo że nic nie zobaczy jeszcze.
 
reklama
Ja już po wizycie. Tak jak myślałam mimo że dzisiaj mam 7+0 serduszka nie zobaczyłam. Ale to było usg przez brzuch i dokładnie taką samą sytuację miałam z córką. Z nią byłam nawet w 7+3 i nie było widać bijącego serca. Także pozostaje mi czekać do 12.11 😁
Mam nadzieję, że dziewczyny, które też dzisiaj wizytowały miały trochę więcej szczęścia 😍
Dziwne ze przez brzuch robią tak wcześnie 🤔 też dzisiaj czytałam jakiś post tutaj na forum bo niby ginekolog dziewczynie która ma tylozgiecie macicy nie potrafił znaleźć pęcherzyka dopochwowo i robił przez brzuch. Zdjęcie było niewyraźne i doszukiwala się w ogóle zarodka 🤨
 
Mnie za kółko chyba nikt nigdy nie zaciągnie... No way...
W wawie komunikacja jest całkiem dobrze zorganizowana, a jak muszę podjechać samochodem to są ubery/bolty i inne takie... Ostatnio znajomy podsumował, że go samochód kosztuje średnio 8-10k rocznie (pomijając sam zakup samochodu i wcześniejszych kosztów uzyskania prawka etc)... A on ma jeszcze dom z garażem, gdzie nie płaci za postój, pod blokiem musiałabym wykupić bo nie ma miejsca gdzie parkować...

Nigdy na bolta nie wydałam więcej niż 50-100pln/mies (nie mówiąc już że ją miesiące gdy w ogóle nie korzystam z tego typu dobrodziejstwa)
No i właśnie, Ty akceptujesz ten fakt, dobrze się z tym czujesz [emoji4] i jeżeli nie bede w stanie nigdy zrobic prawa jazdy to przynajmniej chce się z tym pogodzic, tak jak Ty [emoji4]
A orientujesz sie moze jak wygląda kwestia fotelika dla dzieci w taksowkach/uberach? Bo jak trzeba bedzie z dzieckiem podjechac do lekarza to ze swoim fotelikiem mam jezdzic? uberem bym sie chyba bała jechac z dzieckiem bo wiekszosc kierowcow to ukraincy a niestety jezdza jak szaleni[emoji52]
 
Witam 🤰🏽🤰🏽

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊


@MoniaMarz - wizyta 27.10
@Jetkaa - wizyta 27.10 NFZ
@chucherko - wizyta 27.10
@mfifi04 - wizyta 27.10 priv
@Marta509 - wizyta 27.10

Powodzenia na dzisiejszych wizytach, za piękne widoki i dobre wiadomości ☀️😊

@MamaMonia - wizyta 28.10
@kamejka - wizyta 28.10
@Gondzi_a - wizyta 28.10
@Kundlica - wizyta 28.10
@Passtelova - wizyta 29.10
@Lilka92 - wizyta 29.10
@Magdalena09 - wizyta 30.10
@Bosiek - wizyta 02.11 priv
@MamaLama - wizyta 02.11
@joszka - wizyta 02.11
@mfifi04 - wizyta 02.11 NFZ
@Mamafasolki - wizyta 03.11
@Iza-09 - wizyta 03.11
@Kejjt - wizyta 03.11
@Angelr - wizyta 04.11
@Florestyna - wizyta 04.11
@Mayred91 - wizyta 08.11
@Aniaaq - wizyta 10.11
@paxi_ab - wizyta 15.11
@PsychoPatka91 - wizyta 16.11
@zaskoczONA - wizyta 17.11 prenatalne
@Paulina_N - wizyta 18.11

Za bety do nieba i za Kropki, aby zechciały z nami zostać ✊🏼✊🏼
Możesz mnie dopisać na piątkowe usg. Idę wieczorem:)
 
No i właśnie, Ty akceptujesz ten fakt, dobrze się z tym czujesz [emoji4] i jeżeli nie bede w stanie nigdy zrobic prawa jazdy to przynajmniej chce się z tym pogodzic, tak jak Ty [emoji4]
A orientujesz sie moze jak wygląda kwestia fotelika dla dzieci w taksowkach/uberach? Bo jak trzeba bedzie z dzieckiem podjechac do lekarza to ze swoim fotelikiem mam jezdzic? uberem bym sie chyba bała jechac z dzieckiem bo wiekszosc kierowcow to ukraincy a niestety jezdza jak szaleni[emoji52]
W taxi nie trzeba bo to podlega pod transport publiczny, ale w uberach już tak bo to tylko przewóz osób. My mamy takie nosidełko/fotelik montowany do wózka (tzn w planach taki zakup) to w tym planuję wozić, w przypadku młodej nam się sprawdziło.

A ja cenie sobie swoją niezależność w jeździe samochodem. Do pracy mam 15 minut a komunikacja ponad godzinę. Do tego po drodze przedszkole.
wygoda dla każdego ma inne imię :)
A pracuję zdalnie, a nawet jeśli wrócę do biura to biuro mamy przy metrze, a mieszkam też przy stacji metra (z prędkością metra żaden samochód nie wygra)

Poza tym to co dobre dla mnie nie musi być dobre dla Ciebie... Gdybym miała mieszkać w rodzinnej mieścinie gdzie bez samochodu ani rusz to pewnie myślałabym inaczej (z drugiej wszędzie blisko i na nogach od dzieciaka - przez co nie jeździłam i nie potrafiłam jeździć komunikacją miejską dopóki nie przyjechałam do Warszawy! Ani w sp nie miałam legitymacji szkolnej - bo mi potrzebna nie była)
Wyrobiłam pod koniec 8klasy w sp na pamiątkę... Wchodzę do sekretariatu i mówię, że chcę wyrobić legitymację... Ale dodatkowa jest już płatna... Ale ja chcę wyrobić pierwszą (z godzinę szukały czy aby na pewno nie miałam wcześniej)
I okazało się że się nawet przydała - tak sprawdzali tożsamość jak miałam egzaminy do LO... 🤣
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego Ci w tym czasie robi USG przez brzuch? Przecież wiadomo, że się nic szczególnego nie zobaczy... Dopiero od 12 tc
W dwóch poprzednich szczęśliwie zakończonych ciążach robił mi tylko usg przez brzuch. Dopochwowo robił mi tylko kiedy poroniłam żeby wykluczyć ciążę pozamaciczną i wszystko dokładnie sprawdzić.
USG dopochwowe jest dokładniejsze ale to nie jest tak, że przez usg przez brzuch nic nie widać. Ja sama widziałam dziś pęcherzy ciążowy, w środku którego coś się rozwija. Pęcherzyk ma 19mm to wychodzi jakoś 6+3. W ciąży z córką miałam 2 tygodnie różnicy, a potem nagle "nadrobiła". A to pewnie błędy tej dokładności.
Czy usg przez brzuch jest bardziej szkodliwe niż dopochwowe nie wiem, ale ufam swojemu lekarzowi. 😊
 
@Hmmmm w Wawie to bym nigdy nie jeździła. Moja koleżanka sprzedała samochód po roku mieszkania w stolicy. Ja jeżdżę, ale ponad 10 lat unikałam samochodu. W rodzinie brat super kierowca, a ja...;) I tak już ponad 5 lat mam swój samochód i się turlam. A prawko robiłam na studiach ;) myślę że każda z nas musi robić tak, jak jej wygodnie.

Zrób TSH jak możesz, bo ono w ciąży się zmienia.
 
reklama
Do góry