reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
@Doriis i @Natqaa pisałyście że podajecie swoim dzieciom debridat o ile dobrze pamiętam... Moja mała zaczęła mieć problemy z brzuszkiem a raczej z kupą, ma problem żeby ją zrobić a jak już zdobi to jest mała i twarda.... Czy ten debridat się nada? Czy kupię go bez recepty?
Hej ja biorę niecały tydzień. 4 dnia byla mega kupa - zielona plastelina najpierw nie za duża a potem już coraz rzadsza itd, 5 dzień fajna papkowata żółta i tego dnia tez cudowna nocka - najlepsza ze wszystkich w całym jej życiu:) ja daje jeszcze biogaie i delicol- oba kolo 1.5- 2tyg. Coś powoli zaczyna działać- chociaz nie wiem co, bo nocki coraz to lepsze, chociaż wczoraj kupki nie było i widać że ja to trochę meczylo. Planuję wprowadzić sok gruszkowy czy tam jablkowy lub przecier gruszkowy/śliwkowy- musze zobaczyć co zadziała z tego na kupke u mojej małej, żeby robiła jednak codziennie. Jak nie chcesz wprowadzić debridatu to spróbuj poic woda- lub woda z tym sokiem np gruszkowy czy śliwkowym- około.120ml w ciągu dnia . Ja póki co testuje gruszke z jablkiem 1:1 z woda :) ale coś jej smak nie podchodzi bo się kwasi hehehe 😃
 
Hej ja biorę niecały tydzień. 4 dnia byla mega kupa - zielona plastelina najpierw nie za duża a potem już coraz rzadsza itd, 5 dzień fajna papkowata żółta i tego dnia tez cudowna nocka - najlepsza ze wszystkich w całym jej życiu:) ja daje jeszcze biogaie i delicol- oba kolo 1.5- 2tyg. Coś powoli zaczyna działać- chociaz nie wiem co, bo nocki coraz to lepsze, chociaż wczoraj kupki nie było i widać że ja to trochę meczylo. Planuję wprowadzić sok gruszkowy czy tam jablkowy lub przecier gruszkowy/śliwkowy- musze zobaczyć co zadziała z tego na kupke u mojej małej, żeby robiła jednak codziennie. Jak nie chcesz wprowadzić debridatu to spróbuj poic woda- lub woda z tym sokiem np gruszkowy czy śliwkowym- około.120ml w ciągu dnia . Ja póki co testuje gruszke z jablkiem 1:1 z woda :) ale coś jej smak nie podchodzi bo się kwasi hehehe 😃
Ech... U nas jest ten problem ze mała nie chce nic pić 😔 czy woda czy soczki wszystko wypluwa, ani z butelki, ani na lyzeczce... Będę jeszcze próbować, dam jej też śliwki do zjedzenia, jak nic nie ruszy przez kilka dni to zadzwonię do lekarza 😔
 
@Mia12345 my juz bez debridatu od 3 miesiecy . Ja opisywałam jak nam pomogło . Ale debridat przepisuje tylko pediatra i wpływa na unormowanie motoryki przewodu pokarmowego. Nie jest na zatwardzenia .
 
@Natqaa mówisz ze podajesz biogaia i delicol jednocześnie. Mam nadzieje ze wiesz ze to jest to samo i wiesz co robisz :) nadmiar tych "bakterii" mize powodować bole brzuszka. Radze kochana odstawić jeden z nich i podawać tylko jeden :)
 
@Natqaa mówisz ze podajesz biogaia i delicol jednocześnie. Mam nadzieje ze wiesz ze to jest to samo i wiesz co robisz :) nadmiar tych "bakterii" mize powodować bole brzuszka. Radze kochana odstawić jeden z nich i podawać tylko jeden :)
Delikol to przecież enzym laktaza a nie bakterie. Nie jest to żaden probiotyk.. zresztą, pediatra nic nie mówił, tylko tyle ze jak minie 2 tyg na debridacie to mam powoli odstawiać delicol. Nie pomyliło Ci się z diflosem czy dicoflorem?
 
ib
Ech... U nas jest ten problem ze mała nie chce nic pić 😔 czy woda czy soczki wszystko wypluwa, ani z butelki, ani na lyzeczce... Będę jeszcze próbować, dam jej też śliwki do zjedzenia, jak nic nie ruszy przez kilka dni to zadzwonię do lekarza 😔
Wiesz.. Moja tez raczej średnio chce pic.. dlatego zawsze jej daje np na spiku albo zaraz jak się przebudzi bo w ciągu dnia to wypluwa .. czasami pożuje, czasami pociągnie- z 10 min trwa wypicie 10ml ;) ja jestes na mm lub mieszasz to woda wskazana..
 
reklama
Do góry