reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Cześć dziewczyny, nie piszę często bo nudności i wszystkie wątpliwe uroki początków ciąży nadal mi doskwierają i jakoś tak brak ochoty do niczego ale potrzebuję Waszej rady, zdania, doświadczenia otóż w piątek byłam na pierwszej wizycie u lekarza wg OM to był 7 tydzień +5 dzień na wizycie lekarz zrobił USG pogratulował ciąży, maluch ma 18 milimetrów co wg niego wskazuje na 9 tydzień i to tyle dobrego z wizyty bo specjalnie czekałam na taki etap ciąży by usłyszeć serduszko i się troszkę uspokoić na co lekarz kiedy spytałam o serduszko poirytowal się wyraźnie, powiedział jest, bije o tu, ale że nie będziemy słuchać bo za wcześnie, ale potem od niechcenia umożliwi mi posłuchanie bicia serduszka sprawdził jak bicie i orzekł że jest ok, karty ciąży nie założył, wypisał listę badań i dał skierowanie na badania genetyczne dla kobiet po 35 roku życia i tyle, kiedy spytałam na kiedy kolejna wizyta pomachał głowa z czego nic nie wywnioskowałam i sama spytałam że czyli jak będę miała te wszystkie wyniki? A lekarz powiedział no tak. I tak do dziś myślę czy może coś jest jednak nie tak że nie założył karty ciąży no ale to powinien mi powiedzieć, poprzednio lekarz zawsze rygorystyczne wyznaczał mi kolejną wizytę a ten no to tak jak będzie to będzie. Na badanie jestem zapisana na 12 grudnia ale nie jestem przekonana do pappa może skończę na USG jeszcze to obmyślam. Ale widzę że chyba muszę zmienić lekarza bo ten zawiódł moje zaufanie chociaż wcześniej niczego nie mogłam mu zarzucić. Aj mętlik mam w głowie przez niego. A powiedzcie jeszcze dziewczyny czy do wyznaczenia daty porodu bierze się daty wynikające z ostatniej miesiączki czy z pomiarów wielkość maleństwa bo właściwie wg OM to w poniedziałek zacznę 8 tydzień a wg pomiarów to dziś jest 9 tydzień 2 dzień więc różnica jest znaczna.
Kochana , mnie 1 lekarz potraktował podobnie wręcz olewawczo i zmieniłam na nowa Panią Doktor która jest cudowna wszystko mi tłumaczy uspokaja i dla mnie to jest mega kojące i ważne . Co do terminu porodu to moja Pani Doktor sugeruje się głównie wielkością dzidziusia czyli po usg bo jak patrzyć od miesiączki to u mnie wychodzi około 2 tyg różnicy .
 
reklama
Dziewczynki ponawiam pytanie czy któraś z czerwcowych mam jest z Warszawy ? Bo mam pytania odnośnie szpitala , położnej .,pliz piszczcie ;) buziaki
 
Hej mamusie :) pozwalam sobie do Was dołączyć - od wczoraj zdążyłam sobie troszkę Waszych postów poczytać :) również jestem w ciąży OM 7.09 czyli aktualnie 10+3. To jest moja 4 ciąża, ale mam tylko 1 synka. 2 poprzednie to poronienia. Mam nadzieję że tym razem będzie w porządku bo biorę zastrzyki z heparyny + Acard i wierzę bardzo w moc tego zestawu :) w pracy jestem na zwolnieniu, ponieważ mam jakiegoś małego krwiaka na macicy i muszę się oszczędzać
 
Nonkatoja - super ;)
A możesz napisać czy już myślisz o w szpitalu w którym będziesz rodzic ? Gdzie chodzisz do lekarza ja do gabinetów krasinskiego a wcześniej do debski clinic .
Ja rodziłam 2 razy na Zelaznej w Domu Narodzin i był to moj swiadomy wybor i nie bylo dyktowane brakiem miejsc na zwyklej porodowce. Minusem tam jest czesto przepełnienie i szansa, ze we wczesnej fazie porodu moga Cie odesłac do innego szpitala. Ja generalnie nie moge narzekac na opieke w szpitalu, ale tez oba moje porody były bez komplikacji i moje ciaze tez. Musisz tez zadac sobie tez pytanie na jakim porodzie Ci zalezy i na jakiej opiece okołoporodowej. Dobre opinie slyszałam tez o Karowej, Inflanckiej, Starynkiewiczu. Wiesz jak to jest, jesli ktos nie mial zlych doswiadczen z danym szpitalem to bedzie go polecal[emoji6]
 
reklama
Do góry