reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
ŻeA w jakich jednostkach masz to tsh??? To chyba faktycznie z niskie ja mam 1.6 i póki co bez leków endokrynolog najszybciej 18.11 więc zapyt gina co myśli i czy brać euthyrox
W µIU/ml. Ale wiesz co... znalazłam coś takiego w necie:
Konsekwencją wzrostu hCG jest obniżenie TSH, a szczyt przypada na koniec I trymestru - wtedy stężenie hCG jest najwyższe. W organizmie krąży dużo wyprodukowanych hormonów tarczycy, więc ogólnie taki stan przypomina nadczynność tarczycy. W kolejnych trymestrach ciąży stężenie TSH nieco wzrasta, spada natomiast ilość wolnych hormonów tarczycy. Interpretując wyniki stężenia TSH nie należy posługiwać się „widełkami” norm dostępnymi na wyniku z laboratorium tylko normami przewidzianymi dla danego trymestru ciąży w populacji polskich kobiet.
Normy te dla populacji polskich kobiet wyglądają następująco:
TSH I trymestr 0,009-3.18 mIU/l
TSH II trymestr 0,05-3,44 mIU/l
TSH III trymestr 0,11-3,52 mIU/l
Link do całego artykułu https://mamaginekolog.pl/choroby-tarczycy-w-ciazy

Więc może u Ciebie też jest dobrze.
 
Cafe1997 ajs szkoda! Tyle czasu. A nie myslalas prywatnie sie wybrac?? Kurcze moim zdaniem na nfz powinno byc usg chociazby ok 8tc dodatkowe.. to wazny czas.

Ja dziewczyny mialam niedoczynnosc, po poronieniu poszlam do endo wprowadzila leki, bylam juz nastepnego dnia jak tylko zrobilam test bo kazala tak przyjsc, wyblagalam zeby wpuscili. Zwiekszyla dawke, 2 tyg pozniej mialam kolejna wizyte, tsh i ft 4 super, dolozyla jeszcze ciut i dzisiaj mialam badanie. Czekam na wyniki wlasnie i w sobote mam konsultacje bo juz ostatnio robili problemy ze znowu bez kolejki wchodze a ona przyjmuje wszystkie ciezarne wiec sporo takich sytuscji jak moje. Wiec dla ciezarnych jest dodstepna na messengerze i jako ze wiztta wypada teraz a jej nie ma w miescie to konsultacja piatek lub sobota ma byc, kolejna znowu za 2 tyg. Wolimy dopilnowac na poczatku tej tarczycy a pozniej juz wizyty co miesiac. Ale wszystko prywatnie..
 
Dziewczyny,

a czy któraś z Was przedłuża lub przedłużała rzesy w poprzednich ciążach? Bo ja mam umówiona wizytę w tym tygodniu i nie wiem czy iść. Teoretycznie mówiono mi, ze to bezpieczne, ale w internecie znalazłam różne opinie. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?:) tak sobie myślałam, ze jeśli nie ma ryzyka, to przedluzalabym do grudnia(do Świąt), bo potem już pewnie ciężko będzie wyleżeć.
Ja przedluzałam w 2 ciąży byłam w jakim 8 tv, nie słyszałam, aby to nie wskazane było tylko się zdrzemnęlam w trakcie :-D :-D akurat szłam na wesele
 
A stosowałyście z Musteli krem na rozstępy? Ponoć jest świetny z tego co czytałam opinie.

Nie, też mi się wydawał drogi..

Ja używałam z Tołpy w takim sloiczku jest np w rossmanie. Bylam bardzo zadowolona z konsystencji i zapachu -ale to akurat zwlaszcza w naszym stanie bardzo indywidualna kwestia
:-) :)


Pod koniec miałam też Elancyl..jest drogi. Ale była jakaś promo w dermedice, albo można kupić na olx z drugiej reki
:happy:


Rozstępów nie mam praktycznie, kilka na biodrach..Ale to jak zwykle nie wiadomo czy to zasługa kremów

A no i ja zawsze używam jakiegoś balsamu do ciała, nie zależnie od ciąży..
 
reklama
Do góry