reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Gdyby którejś z Was zdarzyło się, że nagle piersi przestaną boleć to nie panikujcie tak jak ja dziś w nocy :D obudziłam się o 3.00 i zero bólu... bardzo się zestresowałam, od razu zimne poty i panika, ale na szczęście koło 7 ból wrócił, a na usg (na dziś miałam zaplanowane) wszystko ok. To moje 6 usg w ciągu ostatnich 3 tygodni ze względu na ciągłe plamienia i w końcu takie... uspokajające :) CRL 1 cm, tętno 150 [emoji170]Zobacz załącznik 1039192
O rany :) jak ja lubię zdjęcia usg. Takie maleństwa a potrafią tyle zamieszania wprowadzić a co dopiero gdy się urodzą :) świat stanie na głowie
 
reklama
Tak, są to dokładne badania obrazowe usg. Ważne by wykonać je w wyznaczonym terminie bo choć wszystko dziecko ma jeszcze bardzo małe bardzo dokładnie można określić prawidłowość organów wewnętrznych jak i i policzyć kończyny. Poprzez przeziernosc karkowa na podstawie mniej więcej której określa się ryzyko wad genetycznych.
Jeśli usg wychodzi prawidłowo i tak trzeba zrobić badanie krwi by mieć 95% pewności , samo usg daje około 80%z
Jeśli z usg wydają nieprawidłowości nie ma potrzeby robić już pappa wtedy warto rozważyć amniopunkcje

Ale USG prenatalne wykrywa tylko niektóre wady genetyczne płodu, tak samo jak papa. Najwiecej nieprawidłowości wykrywają te niestety dodatkowo, sporo płatne testy z krwi i oczywiście nierefundowane jak Nifty Pro, czy Sanco. Dają ok 99% prawdopodobieństwa.
 
Ja jestem umówiona na Pappa z NFZ. Co dalej, zobaczymy. Ostatnio znajomi robili i też wyszła im nieprawidłowości. Stres ogromny, dodatkowe badania i okazało się, że dzidziuś zdrowy. Też się trochę obawiam tego pappa, bo komputer podobno bierze pod uwagę najbardziej wiek mamy. Pewnie stąd złe wyniki.

Nie wiem czy tak do końca jest bo moja koleżanka miała 38 lat jak zaszła w ciąże, a miała idealne badania pappa, też się naczytałam, że test pappa to statystyka, sama się będę też stresować jak będę przed
 
reklama
Nasze "babcie " nie robiły żadnych badań i rodziły się zdrowe dzieci. Selekcja "słabych " zarodków - poronienia. Najważniejsze aby się nie nakręcić bo i tak po wszystkich badaniach nie będziemy pewne w 100%.Ja robie badania prenatalne usg - HD LIVE + pappa . Termin na 13 tydzień i pozytywne nastawienie :)
 
Do góry