reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
A jak wyglądają badania prenatalne bo jestem zielona w temacie ? To po prostu usg na jakimś lepszym sprzęcie i dłużej trwa tak ?

Tak, są to dokładne badania obrazowe usg. Ważne by wykonać je w wyznaczonym terminie bo choć wszystko dziecko ma jeszcze bardzo małe bardzo dokładnie można określić prawidłowość organów wewnętrznych jak i i policzyć kończyny. Poprzez przeziernosc karkowa na podstawie mniej więcej której określa się ryzyko wad genetycznych.
Jeśli usg wychodzi prawidłowo i tak trzeba zrobić badanie krwi by mieć 95% pewności , samo usg daje około 80%z
Jeśli z usg wydają nieprawidłowości nie ma potrzeby robić już pappa wtedy warto rozważyć amniopunkcje
 
Chyba, że bierze się progesteron dodatkowo - to on jest odpowiedzialny za podwyższenie temp. - wtedy utrzymujące się podwyższona temperatura nic nie znaczy. I ważne jest że chodzi o tę po przebudzeniu, ale przed wstaniem, bo później to już nie ma reguły.
Podobno utrzymujaca sie podwyzszona temperature swiadczy o tym ze wszystko jest w porzadku
 
Gdyby którejś z Was zdarzyło się, że nagle piersi przestaną boleć to nie panikujcie tak jak ja dziś w nocy :D obudziłam się o 3.00 i zero bólu... bardzo się zestresowałam, od razu zimne poty i panika, ale na szczęście koło 7 ból wrócił, a na usg (na dziś miałam zaplanowane) wszystko ok. To moje 6 usg w ciągu ostatnich 3 tygodni ze względu na ciągłe plamienia i w końcu takie... uspokajające :) CRL 1 cm, tętno 150 [emoji170]
20191029_150906.jpeg
 
Cudne [emoji7]
Gdyby którejś z Was zdarzyło się, że nagle piersi przestaną boleć to nie panikujcie tak jak ja dziś w nocy :D obudziłam się o 3.00 i zero bólu... bardzo się zestresowałam, od razu zimne poty i panika, ale na szczęście koło 7 ból wrócił, a na usg (na dziś miałam zaplanowane) wszystko ok. To moje 6 usg w ciągu ostatnich 3 tygodni ze względu na ciągłe plamienia i w końcu takie... uspokajające :) CRL 1 cm, tętno 150 [emoji170]Zobacz załącznik 1039192
 
Ja aktualnie mam 29 i też mam mdłości i do tego zgage.
W pierwszej ciąży miałam 20 lat i wymiotowalam dalej niż widziałam, w drugiej trochę mniej. Także chyba nie ma reguły.

Przed chwilą zjadlam ptasie mleczko, zagryzlam tuńczykiem, popiłam sokiem pomarańczowym i a teraz jem zupę brokulowa. Chyba jestem w ciąży

Ja z bliźniakami chyba częściej będę miała wizyty..
Haha, na to wygląda ;)
Mój facet też podejrzliwie patrzy na moje jedzeniowe mieszanki :D
 
reklama
Do góry