reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
@Emxka polecam również kulic gryzak dziąsełko ,jest świetny . Masuje wszystkie partie dziąseł . No i można posmarować żelem
 

Załączniki

  • Screenshot_20200905-095215_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200905-095215_Samsung Internet.jpg
    212,5 KB · Wyświetleń: 69
@Nerwicówka35 @Mia12345 moj syn jest taki sam ! 🤦‍♀️ To dziecko ciagke tylko chciałoby aby je zabawiać 😂 Na rekach naklepiej widać świat i to przodem. W wózku tez mi nagle leżeć mie chce ,nawet po uniesieniu lekko oparcia...
Dodatkowo Oli nie chce smoczka, z mojej piersi sobie smoka zrobil . I teraz ... szukamy smoka tego jedynego którego bedzie chciał. Testujemy,testujemy .

Jesli chodzi o przedszkole ,to ja swoją puściłam do zerowki ,ma 6 lat . Maluchy nie noszą maseczek. Szkoła jest fajnie przygotowana na tą śmieszna pandemie ... dzieci mają zajęcia tylko w jednej klasie (teraz mówię o podstawówce) bo klasy zero to wiadomo że mają wszystko w jednej sali.
Dzieci nie maja obowiązku nosic masek w szkole ew. na przerwach ,ale to tylko od klas trzecich .
Z moją w wózku jest to samo 🤦‍♀️ ale się drze jak ją wkładam a jak mówisz na spacer trzeba iść, więc czasem w końcu zaśnie a czasem wracam pędem do domu 😀 co do smoczka u mnie od urodzenia nie chce i wypluwa, mam w domu chyba 20 różnych bo każdy testowałam i nic🤦‍♀️ już się pogodziłam że tak musi być u liczę na to że jak zacznie siedzieć i bawić się to będę miała ciut wytchnienia 🙏😀
 
@Nerwicówka35 chyba znam odpowiedź dlaczego nasze dzieci tule uwagi wymagają [emoji3] byłam dzisiaj na szczepieniu i lekarz powiedział że jak na 13 tygodni to mała jest bardzo do przodu pod kątem wagi i wzrostu ale też rozwoju, stwierdził za zachowuje się jak dziecko starsze o kilka tygodni i to że ciągle wymaga uwagi to właśnie przez to, bo nudzi się sama, chce się bawić ale jeszcze nie potrafi dobrze trzymać zabawek w rączkach czy też leżeć długo na brzuszku wiec oczekuje kogoś kto jej w tym pomoże. Może Twoje dziecko też tak ma i teraz pozostaje nam czekać jak się nauczą pewnych rzeczy [emoji2368]
Kurcze, to mój mały też musi być do przodu w takim razie. Kończymy dzisiaj 10 tygodni, waga - już prawie 3 kilo więcej od najniższej wagi (w dniu wypisu 3400, a wczoraj ważył 6300), chce być noszonym albo zabawianym cały czas. I jak go noszę to nie na leżąco "na fasolkę", tylko tak, aby mógł się rozglądać i obserwować. Co do wózka to w ogóle jest na nie - czekam, aż zacznie siadać i przesiądziemy się na spacerówkę. A póki co czekam na doradcę chustonoszenia - ostatnią wizytę anulowała, ale mam nadzieję, że na dniach przyjdzie i będę mogła małego nosić w chuście.
Dzisiaj coś małego brzuszek boli i ma problemy z wypróżnianiem. Dostał krople i mam nadzieję, że mu przejdzie. Aż się stał bardzo marudny i nie chce spać w łóżeczku, tylko na rękach.

@Martyna Kołodziejczyk - wielki szacun dla Ciebie. A malutka śliczna [emoji3531] Wydaje mi się, że jednak do Ciebie bardziej podobna.
 
Halo :)
moje małe dziś skończyło 11 tyg waga 5510 g, także @prusaczek Twój maluch duży :). Ciemieniucha nam wyszła, ale zakupiłam pliwke na nią, zaaplikowałam wyczesałam grzebyczkiem i dziś główka śliczna. Mój malutki gada jak najęty, czasami marudzi czytaj " płakusia". Dziś zaczął chwytać i dotykać, wcześniej juz to robił, ale dziś widać że to świadome. Tfu tfu na szczęście w wózku lubi jeździć i jak marudzi w domu to idziemy na spacer.
@Lil12 nie martw się laktacją, wiem, że karmienie to fajna sprawa, ale czasem wychodzi tak a nie inaczej. A jak się zacznie mm to będziesz mogła sobie gdzieś wyskoczyć samej :). Jak ta krostka biała??
@Martyna Kołodziejczyk brawo kochana. Dzielna z Ciebie mamusia, malutka śliczna i cudowna z Was rodzinka. Mój syncio też ma prababciè 86 lat w tym roku :).
@Doriis uśmiałam się z Twojego posta :).. wiem, że do śmiechu nie jest.. ale tak fajnie to napisałaś :).
@prusaczek daj znać jak po wizycie Pani od chusty ;) czy dawała Ci cenne rady . My się chustujemy i fajnie jest.
 
Ostatnia edycja:
Kurcze, to mój mały też musi być do przodu w takim razie. Kończymy dzisiaj 10 tygodni, waga - już prawie 3 kilo więcej od najniższej wagi (w dniu wypisu 3400, a wczoraj ważył 6300), chce być noszonym albo zabawianym cały czas. I jak go noszę to nie na leżąco "na fasolkę", tylko tak, aby mógł się rozglądać i obserwować. Co do wózka to w ogóle jest na nie - czekam, aż zacznie siadać i przesiądziemy się na spacerówkę. A póki co czekam na doradcę chustonoszenia - ostatnią wizytę anulowała, ale mam nadzieję, że na dniach przyjdzie i będę mogła małego nosić w chuście.
Dzisiaj coś małego brzuszek boli i ma problemy z wypróżnianiem. Dostał krople i mam nadzieję, że mu przejdzie. Aż się stał bardzo marudny i nie chce spać w łóżeczku, tylko na rękach.

@Martyna Kołodziejczyk - wielki szacun dla Ciebie. A malutka śliczna [emoji3531] Wydaje mi się, że jednak do Ciebie bardziej podobna.
Jakie krople dajesz ?
 
Dziewczyny a jak u Was wygląda sen nocny waszych pociech? Ja mam wrażenie ze u nas gorzej - przynajmniej od jakis 2tygodni.. juz sobie robilam nadzieje bo mala z dnia na dzień spala coraz to dluzej- najpier 3h, potem 3,5, nawet 4h.. az tu nagle pobudki co 2h, i raczej nie na jedzenie. Wierci sie - nogami dwiema jakby kopie. Cały czas ja spowijam, bo bez tego to czuje ze juz wogole byłaby maniana bo macha tymi raczkami na prawo i lewo i sie bardziej wybudza. Czasami wtedy sobie popierduje- ale to chyba normalne ze niemowlaki czasem to robią, czy to za dnia czy w nocy- w lepsze nocki tez sobie lubiła pruknac i nie wpływało to jakos na jej sen. Nie wiem sama czy powodem jest spowijanie i juz nie chce byc owijana (aczkolwiek jak ja odwijam to wydaje mi się ze jest jeszcze gorzej) czy to wzdecia jednak czy o co kamam 😬 jak jej daje cycka to zawsze bierze i je.. może być to jeszcze glod ? I zeby tak co 2h ?🤔 na glod to zawsze raczej chyba placz a ona nie zawsze nawet chce smoka podc,as tych pobudek
 
reklama
Dziewczyny a jak u Was wygląda sen nocny waszych pociech? Ja mam wrażenie ze u nas gorzej - przynajmniej od jakis 2tygodni.. juz sobie robilam nadzieje bo mala z dnia na dzień spala coraz to dluzej- najpier 3h, potem 3,5, nawet 4h.. az tu nagle pobudki co 2h, i raczej nie na jedzenie. Wierci sie - nogami dwiema jakby kopie. Cały czas ja spowijam, bo bez tego to czuje ze juz wogole byłaby maniana bo macha tymi raczkami na prawo i lewo i sie bardziej wybudza. Czasami wtedy sobie popierduje- ale to chyba normalne ze niemowlaki czasem to robią, czy to za dnia czy w nocy- w lepsze nocki tez sobie lubiła pruknac i nie wpływało to jakos na jej sen. Nie wiem sama czy powodem jest spowijanie i juz nie chce byc owijana (aczkolwiek jak ja odwijam to wydaje mi się ze jest jeszcze gorzej) czy to wzdecia jednak czy o co kamam 😬 jak jej daje cycka to zawsze bierze i je.. może być to jeszcze glod ? I zeby tak co 2h ?🤔 na glod to zawsze raczej chyba placz a ona nie zawsze nawet chce smoka podc,as tych pobudek
Może ma skok rozwojowy? Wtedy maluszki często mają problem ze snem między innymi... Moja mała też tak miała chyba z 3 tygodnie ale dokuczał jej brzuszek wtedy bo nóżki podkurczala, puszczała bąki i miała twardy brzuch i biegunkę całe 3 tygodnie... Obecnie śpi jak aniołek w nocy i budzi się tylko raz lub dwa na karmienie i śpi dalej, za to w dzień ciężko... Jak pośpi 2 razy po godzince to jest max i to jeszcze muszę ją bujać w wózku bo się wybudza, ale nie narzekam bo najgorzej jak jednak w nocy źle sypia.
 
Do góry