reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Jak jest z u Was mamy z poświęcaniem czasu dla maluchów? Bo ja od jakiegoś tygodnia nie jestem w stanie zrobić dosłownie NIC... Mała cigale chce żeby poświęcać jej uwagę a jak nie to płacz... Matami, grzechotkami, leżeniem w bujaczku zajmie się 5 min i dość... Mogę cokolwiek zrobić wyłącznie jak śpi, ale zasypia tylko w wózku na spacerze... Nie wiem czy robię coś nie tak... Moje straszę dziecko płakało tylko jak chciało jeść w jej wieku i mogłam cały dom sprzątać i obiad gotować na raz, a przy małej nic a nic... Jak jest u Was? Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby maluch zajął się czymś dłużej niż kilka minut?
Hm.. ja klade na mate edukacyjna, nakarmię, odbije, trochę z nią pogadam i klade na mate gdzie jest blisko okno bo lubi patrzeć na światło. I jakos 10-20min ma zajęcie, raz nawet jej sie zdarzyło troche kimnąć, wiec byla zajęta sama sobą z 40min. Czasami z 10min popatrzy na karuzele z lozeczku, jak marudzi ci za dnia- to znaczy moim zdaniem ze jest zmeczona- powinna z 4-5h w ciagu dnia podrzemać - a wątpię ze tyle czasu z nią spacerujesz, wiec nie dziw się ze jest marudna i płaczliwa jak tak mało spi. Wymysl sposób zeby ja uspic, moja zawsze jak chce się jej spac i ja lulam to w trakcie pare razy zaplacze- raz troche raz duzo, ale jak to się przetrzyma i dalej lula bez zmian to wkoncu zasypia- nasza lubi majtac rękami i ja to troche wybudza i nie pozwala za bardzo zasnax, wiec raczki wkladam jej w rozek i ciasno owijam i tak klade do łóżeczka.. dzisiaj jej drzemka trwała od 11 do 1, potem od 14-15, potem od 15:30-17:30. Teraz jest akurat kapana, zaraz będę karmić i będzie szła spac.. mialam kryzys jak nje wiedziałam jak ja uspic za dnia i bylo tak samo- u mnie działa spowijanie (zaczelam.dosc późno bo w 6tyg) smoczek i lulanie na boki, a także czesto (nie zawsze) pielucha na glowce ktora lekko zahacza chociaz o 1 oczko- sprobuj różnych sposobów usypiania bo nie będziesz mieć życia za dnia.. rozumiem jak się zdarzy taki dzień raz na jakiś czas, ale cały dzień..
 
reklama
Halo
karmiłam młodego i postanowiłam zajrzeć ;), bo póki co czasu malusieńko(już mi zamowienia przychodzą i czas zacząć moje uszytki ;)).
@Doriis ja jak nerwicówka pifko bez alko z dużą zawartością słodu pije ;)), wodę gazowana też sie zdarzy i kolek u nas brak. Niestety do mnie już ta okropność @ wróciła.. ale z dziewczynkami też kokładnie po 8 tyg miałam.
@Natqaa ja ważę 7 kg mniej niż przed ciażą ;), ale od wyjścia ze szpitala mam tylko 2 kg mniej. Ja w ciąży przytyłam 4 kg.
Mały mój śpi w pajacu, a przykrywam go kocykiem bambus z waflem bawełnianym. Ale jak piszesz o tych móżkach córwczkj yo bym obstawiała gazy... mój też tak nóżki czasem unosi, a zaraz potem idą boki
@Nerwicówka35 mój kaszle i kicha ;)... i ja nadal się trzymam zasady nie ma temp, nie charczy w płuckach i jeśli odciagnięty nosek to woda to omijam przychodnie i lekarzy szerokim łukiem.
@Emxka ja mam smoczka z lovi... ale u nas raczej smoczkowy nie jest bo czesto ma odruch wymiotny i w sumie zassysa smoka tylko czasem..mam bibsa nowego i miałam go wypróbować, ale ciąle nam nie wychodzi.
Chyba faktycznie brzuszek... raz jej dałam, wydawalo mi się za duzo kropli na gazy i tego dnia spala w nocy jak susel.. musze chyba co karmienie dawac krople, teraz raz po raz mi się zapomni i w sumie dostanie z 2-3 razy dziennie tylko. W sumie to zauwazylam ze czymkolwiek ja przykryje czy tez nje przykryje to raczej spi i jej to obojętne.. także czekam aż brzusio sie unormuje i będzie- mam nadzieję- baaajka 🤩
 
Jeju będę bardzo bardzo wdzięczna [emoji3590]
Powiedziała żeby poprawiac, żeby maluszek zapamiętywał prawidłowa pozycję. Jeśli nagminnie 'przegina' w bok to albo na motylka kłaść, tylko musi mieć dobrze dobranego albo na poduszkę tego typu (zdjęcie), ewentualnie z tetry zrobić taki wianuszek, który ustabilizuje trochę główkę. choć slyszlam że odchodzi się od tych poduszek korygujących (od jakiejś znajomej) to bardziej ufam pani doktor u której byliśmy, pracuje w CZD i jest jedną z ważniejszych osób tam więc raczej wiedzę ma aktualna
Screenshot_2020-09-02-20-14-03-634_com.android.chrome.jpeg
 
Jak jest z u Was mamy z poświęcaniem czasu dla maluchów? Bo ja od jakiegoś tygodnia nie jestem w stanie zrobić dosłownie NIC... Mała cigale chce żeby poświęcać jej uwagę a jak nie to płacz... Matami, grzechotkami, leżeniem w bujaczku zajmie się 5 min i dość... Mogę cokolwiek zrobić wyłącznie jak śpi, ale zasypia tylko w wózku na spacerze... Nie wiem czy robię coś nie tak... Moje straszę dziecko płakało tylko jak chciało jeść w jej wieku i mogłam cały dom sprzątać i obiad gotować na raz, a przy małej nic a nic... Jak jest u Was? Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby maluch zajął się czymś dłużej niż kilka minut?
 
U nas dokładnie to samo od kilku dni. Chyba wyjątkowo potrzebuje bliskości. Mała jest nieodkładalna. Sposób mam taki, że albo robię wszystko jedną ręką, albo noszę ją w chuście... :/ ... albo po prostu nie robię nic poza zajmowaniem się nią, cóż taki lajf 😂 najgorzej u mnie jak muszę ściągnąć pokarm, bo to trwa koło 40 min i nie mam jak mieć jej wtedy na rękach... Jest ciężko
 
@Nerwicówka35 oby im to przeszło 😀 a jak nie to musimy się uzbroić w anielską cierpliwość 😇
@Lil12 tak, ja miałam na początku i to kilka razy. Można się w miarę szybko tego pozbyć, ja szłam pod ciepły prysznic i polewałam pierś, następnie po umyciu masowałam pierś parafina lub oliwką czymś co będzie tłuste przez ok 20 min i z całych sił uciskalam na to zgrubienie po czym przykładam dziecko do karmienia a po karmieniu najlepszy wybawca- okład z zimnej kapusty i po kłopocie było 🙂
 
@Nerwicówka35 oby im to przeszło 😀 a jak nie to musimy się uzbroić w anielską cierpliwość 😇
@Lil12 tak, ja miałam na początku i to kilka razy. Można się w miarę szybko tego pozbyć, ja szłam pod ciepły prysznic i polewałam pierś, następnie po umyciu masowałam pierś parafina lub oliwką czymś co będzie tłuste przez ok 20 min i z całych sił uciskalam na to zgrubienie po czym przykładam dziecko do karmienia a po karmieniu najlepszy wybawca- okład z zimnej kapusty i po kłopocie było 🙂
Ale miałaś zatkany kanalik czy samo ujście? Bo kanalik juz przechodzilam, ale taką białą kropeczke mam pierwszy raz
 
Gruby ten otulacz bawełniany paulinka93? Ja się po prostu zastanawiam czy tej mojej malej nie za zimno.. bo ja już spie pod koldra, fakt ze w lekkiej sukience do karmienia wiec tylek i ramiona praktycznie na wierzchu 🤣 ona ubrana zazwyxzaj w ciepłego pajaca typu grubsza bawełna czy welurek, owijana sredniociasno na "tortille"(inaczej budzi się co chwile) .. i nie wiem czy ja dodatkowo przykrywać kocykiem, jak myślicie? Dzisiaj moze sprawdzę bez przykrywania czy się będzie czesciej budzic czy rzadziej, generalnie widze ze ma potrzebe jedzenia kolo 24 i potem kolo 4/5- ale w międzyczasie sie wybudza.. i nie wiem dlaczego, czy przez otulacz bo jej ciasno, czy wręcz przeciwnie- ze za luzno spowinieta, czy może budzi się bo za cieplo/zimno. Zawsze jak się obudzi to kopie tak jakby nogami- zgina obie i obie wykopuje (tak jakby chciala sie odkryć? 🤔) raczej chyba nie będą to juz kolki czy problemy z jelitkami (chociaz kto wie) - zresztą, nie wiem czy moja wogole je miala xzy mi się wydawało bo spowijam ja dopiero od 3tyg i od tego czasu problem jakby znikł.. a wcześniej myslalam ze to kolki i provlemy z jelitkami. No i bez spowijania budziala mi się co 2h, a teraz zdarzy się jej spac miedzy pobudkami po 3-5h.
otulacz mam 1 tog czyli nie jest gruby ale mój mały nie lubi jak jest za ciepło bo wtedy zle śpi i mu potowki wychodzą.
@Mia12345 u mnie niestety to samo Leon uwielbia moje towarzystwo i rzadko zajmuje się czymś dłużej niż 15 min.
Najdłużej w dzień to śpi w chuście wtedy mam czas żeby coś zrobić ale muszę spróbować go motać tez w dzień.
@xkasienka ja korzystałam z poduszki ortopedycznej i ładnie się główka ułożyła bo była bardzo spłaszczona po bokach.

@Lil12 ja miałam i niestety musiałam przebić ta kropeczke (lekarz mi tak zalecił po konsultacji przez telefon) bo powodowała straszny ból piersi, potem smarowałam lanolina i po 2 dniach ból minął.
 
reklama
Dziewczynki jak się macie? Dajecie radę?
Ja chyba mam gorszy czas ☹.
@Mia12345 @Nerwicówka35 dziewczynki możliwe, że to skok. Albo Wasze kruszynki potrzebują tak dużo czułości. Mój malutki leży tfu tfu nawet ok. Ja zawsze go mam przy sobie i albo jest w koło mnie w kołysce albo leży (póki jeszcze może) koło mnie na sofie. Jak wiem że nie mogę go samego to albo w łóżeczku i karuzelka albk mata, i tam poleży ok 20 minut i sobie gada. Jak marudzi to albk chce jeść albo pójdzie spać. Spróbujcie je odkładać na matę lub na kocyk i jakiś szumiś do tego? Bo możliwe, że to pomoże.
@Lil12 a ta biała kropka to strupek? Bo może faktycznie pod prysznicem zejdzie.
 
Do góry