reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Dziewczyny mam pytanie. Jestem w 27 tyg do tej pory nie wiedziałam co to wymioty ciążowe. Natomiast od wczoraj wieczora cały czas mnie mdli wymiotuję świdruje mi w brzuchu na jedzenie wgl nie mogę patrzeć. W dodatku maluch zrobił się bardziej aktywny. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Próbowałam już delikatnej herbatki z plastrami imbiru, jem sucharki nie wiem co mogę jeszcze robić zmuszam się do picia wody. [emoji17]
Dziewczyny mam pytanie. Jestem w 27 tyg do tej pory nie wiedziałam co to wymioty ciążowe. Natomiast od wczoraj wieczora cały czas mnie mdli wymiotuję świdruje mi w brzuchu na jedzenie wgl nie mogę patrzeć. W dodatku maluch zrobił się bardziej aktywny. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Próbowałam już delikatnej herbatki z plastrami imbiru, jem sucharki nie wiem co mogę jeszcze robić zmuszam się do picia wody. [emoji17]

Miałam takie akcje żołądkowe 2 tygodnie temu, pomogła lekkostrawna dieta. Sucharki, pieczone jabłko, ryż na sypko albo kleik ryżowy, marchwianka, banan, kisiel. Unikaj tłuszczów i nabiałów. Poprawa powinna być dość szybko. Pij dużo wody, herbatki owocowe, może być mięta. Jeśli bardzo boli Cię brzuch to możesz wziąć nospę (max 3 tabletki dziennie), a na wzdęcia espumisan- konsultowałam z 2 lekarzami.Staraj się też dużo wypoczywać.
 
reklama
Leze sobie w szpitalu. Robią mi ten głupi profili glikemii. Ale to co mi dają do jedzenia to bez komentarza. To ja się nie dziwię jeśli moje wyniki wychodzą pewnie nie za ciekawe. A mówiła jedna położna że ja z cukrzycą. Bo niby wychodzi że mam. Dziś Pani diabetolog ma być u mnie . Na śniadanie dostałam dżem i jasny chleb między innymi więc no bez komentarza. W tym szpitalu realizowany jest program dla ciężarnych że 5 posiłków dziennie . Szkoda tylko, że osoby z cukrzycą ciążowa takie jak ja dostaja 3 posiłki ... A potem ja jestem głodna :( wykoncze się tutaj... raz aż dostałam podwieczorek a to była starta pietruszka 😏😏 poza tym no bakterie w moczu więc poszedł mocz na posiew. Też białko mi wyszło ale ciśnienie mam ok i nie puchne. Porażka przez to jedzenie na bank wyszło mi że mam tą cukrzycę jak mi krew pobierają do badania... czuje się dobrze A nawet bardzo dobrze . Ktg wychodzą dobrze, nic mnie nie boli tylko no psychicznie źle mi że jestem w szpitalu ale wiem że to dla mojego dobra i że tu mi pomaga. Szkoda tylko że jedzenie pozostawia wiele do życzenia tutaj :(
Nie martw się. Będzie db. Ja jak byłam w szpitalu z drugim synem też, dostawałam 3 posiłki i uwaga ostatni o 16! Śniadanie o 10. Obiad 13. A smakowało tak jak było syte. Co do chleba jasnego. Słyszałam że w cukrzycy ciążowej nie wolno ciemnego chleba.
 
Miałam takie akcje żołądkowe 2 tygodnie temu, pomogła lekkostrawna dieta. Sucharki, pieczone jabłko, ryż na sypko albo kleik ryżowy, marchwianka, banan, kisiel. Unikaj tłuszczów i nabiałów. Poprawa powinna być dość szybko. Pij dużo wody, herbatki owocowe, może być mięta. Jeśli bardzo boli Cię brzuch to możesz wziąć nospę (max 3 tabletki dziennie), a na wzdęcia espumisan- konsultowałam z 2 lekarzami.Staraj się też dużo wypoczywać.
Może spróbuj probiotyk jakiś? Ja miałam biegunkę i to biegunkę 3 tyg. Dopiero gin wpadł na pomysł że to od luteiny dopochwowe. Biorę probiotyk i o 2 dniach nie było śladu po biegunce. A tak musiałam 3 smecty zużyć na dzień.
 
Może spróbuj probiotyk jakiś? Ja miałam biegunkę i to biegunkę 3 tyg. Dopiero gin wpadł na pomysł że to od luteiny dopochwowe. Biorę probiotyk i o 2 dniach nie było śladu po biegunce. A tak musiałam 3 smecty zużyć na dzień.
Bez uzgodnienia z lekarzem nic nie biorę ale biorę pod uwagę wizytę u lekarza także jak coś to zapytam o probiotyk. Przez cały dzień zjadłam trochę kleiku i dziękuję dziewczynom za jego polecenie bo tylko to przez cały dzień udało mi się przełknąć w śladowych ilościach ale zawsze coś. Mi się wydaje że to nie dolegliwości związane z ciąża bo się źle czuje tak ogólnie.
 
Dziewczyny mam pytanie. Jestem w 27 tyg do tej pory nie wiedziałam co to wymioty ciążowe. Natomiast od wczoraj wieczora cały czas mnie mdli wymiotuję świdruje mi w brzuchu na jedzenie wgl nie mogę patrzeć. W dodatku maluch zrobił się bardziej aktywny. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Próbowałam już delikatnej herbatki z plastrami imbiru, jem sucharki nie wiem co mogę jeszcze robić zmuszam się do picia wody. [emoji17]
Lucy prawdopodobnie złapałaś rota teraz panuje wirus... Jeśli świdruje Cię brzuch , mdli i jeszcze wymioty i brak apetytu. Najważniejsze byś się nie odwodniła więc elektrolity pij. Trzymam kciuki byś szybko z siebie to wyrzuciła.

Martyna , a dlaczego jesteś w szpitalu bo chyba nie doczytałam. No widzę, że dieta cukrzycowa w pełni , ani Ci dżemu nie wolno, ani białego. Zaopatrz się w jogurt, nawet ten chleb deski żytni i jak minie 4 H to sobie zjedz. A ostatni koło 22- 23 jogurt naturalny. A jaki cukier Ci z badań wyszedł?
 
Nie martw się. Będzie db. Ja jak byłam w szpitalu z drugim synem też, dostawałam 3 posiłki i uwaga ostatni o 16! Śniadanie o 10. Obiad 13. A smakowało tak jak było syte. Co do chleba jasnego. Słyszałam że w cukrzycy ciążowej nie wolno ciemnego chleba.
Można ciemny , chodzi o taki chleb w którym nie ma cukru ani karmelu...A prawda jest taka, że teraz to żadnego chleba nie można być pewnym... Ja jem graham(Ale max 2 kromki w posiłku) i on tak podnosi cukier .. zresztą w cukrzycy trzeba też uważać na warzywa z wysokim , bo to ugotowane mają dużo cukru i też podnoszą. Ale wszystko da się ogarnąć :).
 
Można ciemny , chodzi o taki chleb w którym nie ma cukru ani karmelu...A prawda jest taka, że teraz to żadnego chleba nie można być pewnym... Ja jem graham(Ale max 2 kromki w posiłku) i on tak podnosi cukier .. zresztą w cukrzycy trzeba też uważać na warzywa z wysokim , bo to ugotowane mają dużo cukru i też podnoszą. Ale wszystko da się ogarnąć :).
Dokładnie. W warzywach i owocach to chyba fruktoza.. A i chyba też węglowodanów dużo nie wolno? Z resztą jakby nie patrzeć najlepszej udać się po pomoc do specjalisty.. Niech on zrobi jadlospis.
 
Dokładnie. W warzywach i owocach to chyba fruktoza.. A i chyba też węglowodanów dużo nie wolno? Z resztą jakby nie patrzeć najlepszej udać się po pomoc do specjalisty.. Niech on zrobi jadlospis.
Specjaliści owszem,ale chyba tylko prywatnie;). Jak się dowiedziałam, że muszę być na diecie to od razu w tej samej przychodni zapisałam się do dietetyka. Bo mimo , że razem z glukometrem dostałam pomoce odnośnie diety , czego unikać co jeść, nie czułam się na tyle pewnie, że jem wystarczająco zdrowo. No i co wizyta u dietetytka to porażka;), diety mi nie dała, a na moją niepewność czy z posiłków mam wystarczająco dużo witamin powiedziała, przecież witaminy Pani bierze .... także tragedia... zastanawiam się jak ona leczy tych ludzi poważnie chorych na cukrzycę;).
 
reklama
Specjaliści owszem,ale chyba tylko prywatnie;). Jak się dowiedziałam, że muszę być na diecie to od razu w tej samej przychodni zapisałam się do dietetyka. Bo mimo , że razem z glukometrem dostałam pomoce odnośnie diety , czego unikać co jeść, nie czułam się na tyle pewnie, że jem wystarczająco zdrowo. No i co wizyta u dietetytka to porażka;), diety mi nie dała, a na moją niepewność czy z posiłków mam wystarczająco dużo witamin powiedziała, przecież witaminy Pani bierze .... także tragedia... zastanawiam się jak ona leczy tych ludzi poważnie chorych na cukrzycę;).
Ja od 2 miesięcy mam wykrytą cc i niestety to taka dziwna choroba że trzeba samemu dojść do tego co naszemu organizmowi służy a co nie:)
 
Do góry