reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2020

Powiem Wam, że mam dzisiaj złe przeczucia, do wczoraj miałam mega bolesne piersi, ze ciężko było się przekręcić w lozku jak leżałam, a dzisiaj rano niebolesne i miękkie, masakra po 10 zrobiłam betę i progesteron i czekam
 
reklama
Ja w poprzedniej ciąży na badania prenatalne szlam prywatnie bez skierowania. Skierowanie dostaje się chyba tylko w przypadkach ciężkich chorób genetycznych w rodzinie czy poprzedniej ciąży i jeśli kobieta ma powyżej 35 lat. Jeśli się nie mylę oczywiście

Prenatalne badania to są te 3 obowiązkowe badania o których wcześniej pisałam. Są to jedyne obowiązkowe badania usg w Polsce ( za granica chyba tez) różnią się tym od innych badań, ze wykombinuje się na nich dokładne sprawdzenie dzieciaka. Wszystko w środku czy rozwija się prawidłowo, liczy się kończyny a także paluszki i oblicza przeziernosc karkowa ( na jej podstawie wylicza się czy jest szansa na wady genetyczne czy nie ) na NFZ to badanie jest również. Wykonują je ginekolodzy którzy maja specjalne certyfikaty.
Zeby to badanie było bardziej dokładne wykonuje się do tego ( dla kobiet powyżej 35 rż bezpłatnie ) test podwójny z krwi tzw pappa by określić ryzyko wad genetyczny w tym zespołu downa. Zespołu Edwardsa)

Następnym badaniem ważnym będzie badanie połówkowe, 20-22 tc. Tutaj szczególnie się skupia na narządach wewnętrznych I najczęściej wtedy dowiadujemy się o płci

Pierwsze badanie prenatalne to jedyne badanie gdzie uda się zobaczyć a nawet sfotografować całe dzieciątko bo potem będzie już za duże.
Wyglada mniej więcej tak

IMG_1555.JPG
 
Prenatalne badania to są te 3 obowiązkowe badania o których wcześniej pisałam. Są to jedyne obowiązkowe badania usg w Polsce ( za granica chyba tez) różnią się tym od innych badań, ze wykombinuje się na nich dokładne sprawdzenie dzieciaka. Wszystko w środku czy rozwija się prawidłowo, liczy się kończyny a także paluszki i oblicza przeziernosc karkowa ( na jej podstawie wylicza się czy jest szansa na wady genetyczne czy nie ) na NFZ to badanie jest również. Wykonują je ginekolodzy którzy maja specjalne certyfikaty.
Zeby to badanie było bardziej dokładne wykonuje się do tego ( dla kobiet powyżej 35 rż bezpłatnie ) test podwójny z krwi tzw pappa by określić ryzyko wad genetyczny w tym zespołu downa. Zespołu Edwardsa)

Następnym badaniem ważnym będzie badanie połówkowe, 20-22 tc. Tutaj szczególnie się skupia na narządach wewnętrznych I najczęściej wtedy dowiadujemy się o płci

Pierwsze badanie prenatalne to jedyne badanie gdzie uda się zobaczyć a nawet sfotografować całe dzieciątko bo potem będzie już za duże.
Wyglada mniej więcej tak

Zobacz załącznik 1034428

No tak, za takie usg płaciłam 250 zł
 
Dziewczyny, u mnie zaczął się dopiero 5 tc i z objawow to mam nudności, ból piersi no i właśnie ból brzucha, który mnie martwi, mialyscie tak?????? Panikuje

Ja miałam jeden dzień bolesny, gdzie również panikowalam, dziewczyny doradzily wziąć nospe, lekarz później potwierdził, że lepiej jak boli wziąć nospe, niż trwać w tym bolu. Obecnie co jakiś czas czuje ten brzuszek, nie jest to jakiś silny bol, ale coś tam czuje.
 
5+5
Laski jak to jest, czy wasi partnerzy/mężowie towarzyszą wam na wizytach u gin ?
Z córeczka mąż był na każdej wizycie. Teraz był na trzech, ale nie zawsze może, bo jak mam na popołudnie to ktoś musi z córcia zostać, a jak mam na rano to jeżeli nie ma urwania głowy w pracy to idzie, a jak jest zajęty to idę sama. Na prenatalne na pewno pojdzie
 
Prenatalne badania to są te 3 obowiązkowe badania o których wcześniej pisałam. Są to jedyne obowiązkowe badania usg w Polsce ( za granica chyba tez) różnią się tym od innych badań, ze wykombinuje się na nich dokładne sprawdzenie dzieciaka. Wszystko w środku czy rozwija się prawidłowo, liczy się kończyny a także paluszki i oblicza przeziernosc karkowa ( na jej podstawie wylicza się czy jest szansa na wady genetyczne czy nie ) na NFZ to badanie jest również. Wykonują je ginekolodzy którzy maja specjalne certyfikaty.
Zeby to badanie było bardziej dokładne wykonuje się do tego ( dla kobiet powyżej 35 rż bezpłatnie ) test podwójny z krwi tzw pappa by określić ryzyko wad genetyczny w tym zespołu downa. Zespołu Edwardsa)

Następnym badaniem ważnym będzie badanie połówkowe, 20-22 tc. Tutaj szczególnie się skupia na narządach wewnętrznych I najczęściej wtedy dowiadujemy się o płci

Pierwsze badanie prenatalne to jedyne badanie gdzie uda się zobaczyć a nawet sfotografować całe dzieciątko bo potem będzie już za duże.
Wyglada mniej więcej tak

Zobacz załącznik 1034428
Ja już na pierwszych prenatalnych poznałam płeć. Nawet mam zdjęcie pipi. Niezapomniane przeżycie zobaczyć maleństwo w 4D
 
Ja już na pierwszych prenatalnych poznałam płeć. Nawet mam zdjęcie pipi. Niezapomniane przeżycie zobaczyć maleństwo w 4D

Mi na prenatalnych powiedzieli, ze chyba córka i tak się nastawiłam a potem w 17tc przez przypadek wyszło ze syn.
Dlatego tak napisałam, ze na na połówkowych płeć bo jak tylko się uda zobaczyć to wtedy najpewniej widać
 
reklama
Byłam na USG :) mała kropeczka, pęcherzyk o wielkości 0.97cm. ale za tydzień w piątek idę do swojego sprawdzonego lekarza, bo dziś to byłam w takim miejscu, gdzie aparatura do USG pozostawia wiele do życzenia. Przynajmniej mam dokładnie wyliczone 4t5d i termin na 20.06.2020. Ladna data by byla :) mimo wszystko się uspokoiłam że jest ok.
 

Załączniki

  • IMG_20191016_090719.jpg
    IMG_20191016_090719.jpg
    902,5 KB · Wyświetleń: 84
Do góry