reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@AgaRS90 a co planujesz ze sobą zabrać do szpitala ze w sportową się nie zmieścisz? Ja się pakuję w małą torbę też sportową. W razie czego mąż mi dowiezie rzeczy. Z zakupami brakujących rzeczy na pewno zdążysz masz jeszcze ponad miesiąc:)

@emer185 dobre podejście:) ze wszystkim zdążymy:) zupełnie inne niż spotykam się na co dzień co mnie strasznie stresuje jak mi liczą czas do narodzin dziecka...jakoś tak stosuję spychologię i wmawiam sobie że mam dużo czasu a jak nie zdążę to pojedziemy na zakupy po szpitalu bo wszystko jest na miejscu dostępne:D
Szybkiego powrotu do zdrowia:)

@Ewa.se kuźwa jak ja nie lubię takich określeń... Najważniejsze że dobrze się bawiłaś:) a ta koleżanka jak będzie w ciąży to możesz ją nazywać bardziej uroczo np foczko;)
Spakowalam mala paczkę psmpersow i pol paczki innej, koszule 3, recznik, klapki, 2xbody 56 z krótkim 2xbody 56 z dlugim i ten sam komplet 62rozm, 10 pieluch tetrowych, moja kosmetyczka (pod prysznic rzeczy i te sprawy), mala apteczka dla mlodego i dla mnie (lanoliny i octanosept itp) i juz brak msca.
A gdzie szlafrok chusteczki dla mlodego, klapki po szpitalu, o podkladach na lozko i tych woelgachnych podpaskach nie wspomne.
Mam na prawde tylko najpotrzebniejsze rzeczy i nie ma opcji żebym sie zmiescila
 
reklama
Spakowalam mala paczkę psmpersow i pol paczki innej, koszule 3, recznik, klapki, 2xbody 56 z krótkim 2xbody 56 z dlugim i ten sam komplet 62rozm, 10 pieluch tetrowych, moja kosmetyczka (pod prysznic rzeczy i te sprawy), mala apteczka dla mlodego i dla mnie (lanoliny i octanosept itp) i juz brak msca.
A gdzie szlafrok chusteczki dla mlodego, klapki po szpitalu, o podkladach na lozko i tych woelgachnych podpaskach nie wspomne.
Mam na prawde tylko najpotrzebniejsze rzeczy i nie ma opcji żebym sie zmiescila
może ogranicz te pampersy i pieluchy na początek? :) mąż Ci dowiezie na następny dzień a przynajmniej więcej na początek zmieścisz :) to samo podkłady poporodowe, biorę jedną paczkę i już zapowiedziałam mojemu, że ma mi drugą przywieźć i pokazałam gdzie leży - dośc mocno odchudziło to torbę.
 
@AgaRS90 u nas szpital zapewnia pampersy i podpaski poporodowe. Ja zabieram 2 koszule, zwykłe majtki 5 par, 2 pary skarpetek, 1 stanik do karmienia, wkładki laktacyjne z Tesco, szlafrok, suszarka, kosmetyczka z szamponem, mydłem biały jeleń w płynie, 2 pary klapek, odżywka do włosów, zwykłe podpaski na wyjście, octanisept. Dla małej biorę 3szt pajacykow z długim rękawem, 3szt body z krótkim rękawem, 2 pary polspiochow, niedrapki, 2 pary skarpetek, płatki do pupy, chusteczki mokre, pielucha flanelowa, pielucha bambusowa do przykrycia. Chyba o niczym nie zapomniałam w razie czego mam kartkę z lusta co wziąć:D wiadomo jak to jest z koncentracją i pamięcią w ciąży;)
 
U nas wszystko chca..
Ja tych podkładów na łóżko i podpasek nie liczę, osobno do jakiejś siaty wpakuje bo noe ma opcji z tym się zmiescic.. ręczniki juz z mikrofibry te sportpwe noe frote zeby mniej miejsca zajmowały.. masakra strasznie tego duzooo.
2 torby na bank bede musiala spakowac a 3 w domu mezowi na wyjscie musze przygotować, innej opcji nie ma
 
U mnie znajomi na szczęście (dla nich, bo tak jak zawsze jestem mocno asertywna, to teraz byle iskra powoduje wybuch :D) bardzo dyplomatyczni i mówią same miłe rzeczy ;) Albo że „dobrze wyglądam”, albo „na serio ma być dziewczynka? za dobrze na dziewczynkę wyglądasz” czy dzisiejsze „niemożliwe! Na serio już 38 tydzień?” ;)
Za to mój własny syn wznosi się na wyżyny w opowiadaniu jaka to jestem gruba :D „Aaaaale masz wielki brzuch, nie da się Cię objąć!”, „jakbym był taki gruby jak ty, to bym chyba przez 2 tygodnie nie jadł” i temu podobne ;) Ale nie posądzam go o złośliwość - po prostu jest szczery :D
A już poza wszytkim to ja zawsze jestem okrąglaczkiem (nie wypieram się, ale też z tym problemu nie mam ;)), więc takim osobom z nadprogramowymi kilogramami to ludzie bardziej krępują się powiedziec „grubasku” :D

@AgaRS90 - u nas też chcą wszystko, więc tym lepiej rozumiem problem z torbą: mam spakowaną średnią walizkę, a i tak stykowo wychodzi - bo cała jedna połowa to rzeczy kosmetyczne...
 
Mi tylko szwagier mówi, jak mnie spotka, żebym przestała tyle jeść :) albo, że znowu jadłam i brzuch mi urósł, a czasem siostra zapyta " co tam grubcio", ale to nie przeszkadza mi :)
Ja nie mam jedynie stanika do karmienia ( kupię bliżej końca) klapki do szpitala, wanienki i stelaża i w sklepie wózek czeka do odbioru.
Poza tym wszystko jest :)
Torby do szpitala nie pakuję, bo mi się nie chce i nie spieszę się :D
Wszystko zależy od tego jak ktoś to mówi[emoji12] idzie wyczuć kiedy ktoś mówi to żeby podbudowac swoje ego! Niestety kobiety bywają takie.
A ja dziś kupiłam sukienkę w lumpku na te upały i wmawiam sobie ze to poprostu jakaś oszukana rozmiarowka 38 [emoji12]
 
Ja znowu nie moge zasnąć, ostatni tydzien to nieprzespane noce.... Przewracam sie z boku na bok i nie moge zasnąć...
Torby jeszcze nie mam, ale w tym tygodniu muszę sie w końcu zmotywować, bo to już 37 tc. :)
Tez planuje spakować na początek ok. 10 pampersów, kolejne maz dowiezie.
Nie mamy jeszcze fotelika, bo też mieliśmy w planach zmianę auta, jednak chyba nie doczekam się tak szybko nowego ;)
Fajny zwyczaj z tym Baby shower, niestety w moim otoczeniu jeszcze mało popularny :)
Dobrej nocy wszystkim!
 
Wszystko zależy od tego jak ktoś to mówi[emoji12] idzie wyczuć kiedy ktoś mówi to żeby podbudowac swoje ego! Niestety kobiety bywają takie.
A ja dziś kupiłam sukienkę w lumpku na te upały i wmawiam sobie ze to poprostu jakaś oszukana rozmiarowka 38 [emoji12]
Taa, ja kupiłam dzisiaj sukienkę w lumpku rozmiar 44, a normalnie noszę 38 i jest jak na mnie szyta :) ale chyba po porodzie jak brzucha trochę zejdzie, a zostaną te wielkie cyce, to wcale nie będzie łatwiej się ubierać :p moi znajomi co najwyżej mówią, że wszystko poszło w brzuch albo że wyglądam na 6 a nie 8 miesiąc albo nie mówią nic, więc jest dobrze ;)
Ja się zbieram powoli z tym pakowaniem, bo np. w koszulach, które mam zabrać jeszcze teraz chodzę. U nas niby podklady i pampersy są, ale mówią, że mogą się skończyć.
Ostatnio dużo częściej mi brzuch twardnieje, ale to już chyba normalne teraz i chyba niekoniecznie wróży wcześniejszy poród ;)
 
@Ewa.se fajne przyjęcie-niespodzianka :)! a koleżanką się nie przejmuj, zazdrość objawia się na wiele sposobów...

co do tego badania GBS, to możesz się jeszcze zorientować, czy da radę zrobić prywatnie. ja tak robiłam w pierwszej ciąży, jak mieszkaliśmy w UK. właśnie wczoraj wspominałam o tym na wizycie swojej gin przy okazji pobierania próbek. w UK to działało tak, że wysyłają ci te "patyczki" i pobiera się próbki samemu, odsyła je pocztą do laboratorium i potem dostaje wyniki. moja gin nie mogła w to uwierzyć :D jak w to, że badania się rutynowo nie wykonuje, bo podobno w 2008 r wprowadzono to jako standard w Europie. no, ale wiadomo co kraj to obyczaj...
 
reklama
U nas wszystko chca..
Ja tych podkładów na łóżko i podpasek nie liczę, osobno do jakiejś siaty wpakuje bo noe ma opcji z tym się zmiescic.. ręczniki juz z mikrofibry te sportpwe noe frote zeby mniej miejsca zajmowały.. masakra strasznie tego duzooo.
2 torby na bank bede musiala spakowac a 3 w domu mezowi na wyjscie musze przygotować, innej opcji nie ma
Aga rzeczy dla młodego możesz mieć w osobnej torbie, np takiej do wózka i potem mąż Ci ją z auta przyniesie jak już się Grześ urodzi..
 
Do góry