reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Kurcze, same sprzeczne informacje bo raz wszędzie mówią, że dziecko rośnie odpowiednio do określenia wieku ciąży tylko w pierwszym trymestrze a później już niesymetrycznie a mimo to lekarze po badaniu w 3 trymestrze zmieniają terminy porodu. Nie kumam tego ;)
mnie się wydaje, że nie chodzi o zmianę terminu porodu jako takiego, a bardziej o dokładniejsze określenie kiedy maluszek może się urodzić :). kilka dni to żadna różnica tak naprawdę. wiadomo, że to jest najczęściej w przedziale +/- 2 tygodnie od terminu od OM lub USG w pierwszym trymestrze i tu nic się nie zmienia - jednej z tej dat lekarze się trzymają, zwłaszcza przy wyznaczaniu cc. tak samo jak dziecko urodzone przed skończonym 37 tc jest zawsze traktowane jako wcześniak

tak, jak pisała wyżej @Jasmina88 to, że dziecko jest większe niż wskazuje OM/ USG I trymestru to nie znaczy przecież, że też rozwija się szybciej tylko, że rośnie szybciej
 
Ostatnia edycja:
Ja ostatnio zauważyłam, że brzuch tak jakby mam niżej, nie męczy mnie zgaga, spodnie w pasie zrobiły się ciaśniejsze i widziałam swój pępek, a teraz nie [emoji14] Ale to może zależy od ułożenia dziecka jak ten brzuch wygląda o_O
Myślę, że to chwilowe, bo przecież macica i dziecko wciąż rośnie.
Ja mam dalej wszystko bardzo wysoko i choć watroba juz tak nie boli to oddycha mi sie fatalnie, dzisiaj nie mogłam spać
 
a co do opadania brzucha, to u mnie za każdym razem zaczął się obniżać jakieś 3 tygodnie przed porodem. teraz jest jeszcze wysoko :)
 
a co do opadania brzucha, to u mnie za każdym razem zaczął się obniżać jakieś 3 tygodnie przed porodem. teraz jest jeszcze wysoko :)
Mi się właśnie wydaje że chyba po malu zaczyna opadac. Robię sobie co tydzień zdjęcie we środę z każdej strony i porównując dzisiejsze zdjęcie z tym sprzed tygodnia mam wrażenie że brzuszek dużo urósł i jest nieco niżej. W poniedziałek do lekarza mamy więc zobaczymy co powie :-) brzuch opada tylko gdy dziecko jest główka do dołu? U mnie maluch wiem że wierci się strasznie i zmienia pozycje. Tzn domyślam świętego czytając posty na grupie majowych mam bo wszystkie tam twierdzą że w tym.miejscu gdzie czuje się czkawke u dziecka to tam jest główka a ostatnio za każdym razem czuje czkawką w innym miejscu a maluch bardzo aktywny więc może zmieniać pozycję :-)
 
@ZUZA.80 to oby u mnie nie było to na 3 tygodnie przed porodem tylko co najmniej 4:)
Miałam posprzątać łazienkę bo cos mnie nosi żeby robić porządki a tu nic z tego ledwo mogę wstać:/ mało tego jeszcze mi wylazła opryszczka w przeciągu godziny. Na szczęście to kolejna więc pójdę do apteki bo maść cynkową i ją zasuszę
 
Witajcie. Dziś byłam na badaniach, jutro mam wizytę. Brzuch mi właśnie chyba też deczko opadł albo sobie wmawiam juz [emoji23] za to mały sie wczoraj tak przeciągał i kręcił że aż sie boje zobaczyć jutro na usg w jakiej On pozycji teraz jest [emoji3]
Z nowości to wczoraj zupełnie przez przypadek zauważyłam Że na brzuchu pojawił mi sie pierwszy rozstęp, a wiec na nic moje wieczorne smarowanie [emoji57]
A! I będąc w rossmannie dostałam pieluszki Pampers za 1gr, bardzo miła niespodzianka [emoji846]
Udanego dnia!
 
reklama
Z tytułu urodzenia się żywego dziecka przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka w wysokości 1000 zł na jedno dziecko.
Od 1 stycznia 2013 r. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 1922,00 zł netto.

W naszej gminie dodatkowo jeśli ktoś spełnia kryteria do zasiłku rodzinnego 674 zł (764zł - gdy w rodzinie jest osoba niepełnosprawna) otrzymuje od gminy kolejny 1000zł. No ale to już trzeba mieć bardzo niskie dochody....
 
Do góry