reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@agata.szy i masz jakieś zalecenia typu leżenie czy nie? nie martw się, teraz grunt to wyleczyć infekcję :)
Oszczędny tryb życia (bez seksu, odpoczywać najwięcej na leżąco, siedzenie to najgorsza pozycja z możliwych - przykład: lepiej zjeść stojąc niż leżąc).

Kurcze, właśnie ciężko mi spriorytetyzowac, co gorsze. Bo szczerze mówiąc ta szyjka wydaje mi się straszniejsza. W końcu do bezpiecznego terminu zostało mi jeszcze niecałe dwa miesiące...
 
reklama
Jupiii! Ta płeć nie dawała mi spokoju, więc wymyśliłam że przecież miałam badanie wolnego płodowego DNA (NIPT) żeby wykluczyć wady chromosomowych i że czytałam że to badanie też podaje w 100% płeć dziecka[emoji2] Ja żadnych wyników do ręki nie dostałam ale zalogowałam się na portalu uniwersytetu Karolinska gdzie są te wyniki i mam! Jest odpowiedź: BEDZIE DZIEWCZYNKA! [emoji7][emoji7][emoji7][emoji134]‍♀️[emoji134]‍♀️[emoji134]‍♀️Zobacz załącznik 846230
To przynajmniej teraz nie masz żadnych wątpliwości :D. Jak tak rozmawiacie to sama zaczęłam się zastanawiać, bo ostatnio lekarze interesowali się tylko tym, czy jest ok, bez dodatkowego upewniania się co do płci. A dostałam cały karton różowych ciuszków, których mąż za nic nie pozwoliłby mi nałożyć na syna :D
 
Ja jednak mam nadzieję, że niespodzianki nie będzie, bo za bardzo już się nastawiłam na synka [emoji4] zresztą trzech różnych lekarzy na różnych etapach ciąży wskazało na chłopca więc nie przyjmuję do wiadomości innej możliwości heh

Ale najważniejsze, żeby donosić i urodzić bez komplikacji. Szkoła Rodzenia niby przydatna rzecz, a jednak otwiera umysł na różne scenariusze. I dobrze, bo lepiej być świadomym, z tym, że zdarza się, że potem człowiek za dużo myśli. Dla przykładu podam, że jedna z dziewczyn z tej samej grupy ze SR tak się przejęła zajęciami w ubiegły czwartek (omawiana była pierwsza faza porodu), że w poniedziałek odeszły jej wody i trafiła do szpitala, zakończyło się to cc (31tc) , na porodówce podobno mówiła, że to przez SR. Położna wczoraj była tak tym przejęta, że drugą fazę omawiała tak "delikatnie", że ja osobiście czuję niedosyt.

@agata.szy oszczędzaj się, a na pewno wszystko będzie dobrze!
 
Helou w piateczek :) Zaczynam dziś 30 tydzień.. a pamiętam jak niedawno czekałam na 20ty.. :)
Jupiii! Ta płeć nie dawała mi spokoju, więc wymyśliłam że przecież miałam badanie wolnego płodowego DNA (NIPT) żeby wykluczyć wady chromosomowych i że czytałam że to badanie też podaje w 100% płeć dziecka[emoji2] Ja żadnych wyników do ręki nie dostałam ale zalogowałam się na portalu uniwersytetu Karolinska gdzie są te wyniki i mam! Jest odpowiedź: BEDZIE DZIEWCZYNKA! [emoji7][emoji7][emoji7][emoji134]‍♀️[emoji134]‍♀️[emoji134]‍♀️Zobacz załącznik 846230
U nas też pomylka wykluczona, bo w wyniku amniopunkcji jak wół stoi : "kariotyp męski". Więc z Tobiaszka się Laura, ani Blanka nie zrobi ;)
Ja dzis w planach mam gimnastyke, spacer z psem i korzystanie ze slońca w ogrodzie. Wczoraj posadzilam sobie bratki do donic i mam już bardziej kolorowo na tarasie. Jutro wizyta w szpitalu na Dniu Otwartym. Niestety jadę sama, bo mąż w tym czasie zawozi córke na zajecia z plastyki. Akurat wszystko zbieglo sie w tym samym czasie. Ale czasem tak bywa, trudno. Grunt, że ja pojade- mąż prwnie i tak połowy informacji by nie zapamietal ;) Milego dnia dziewczyny!
 
Ja jednak mam nadzieję, że niespodzianki nie będzie, bo za bardzo już się nastawiłam na synka [emoji4] zresztą trzech różnych lekarzy na różnych etapach ciąży wskazało na chłopca więc nie przyjmuję do wiadomości innej możliwości heh

Ale najważniejsze, żeby donosić i urodzić bez komplikacji. Szkoła Rodzenia niby przydatna rzecz, a jednak otwiera umysł na różne scenariusze. I dobrze, bo lepiej być świadomym, z tym, że zdarza się, że potem człowiek za dużo myśli. Dla przykładu podam, że jedna z dziewczyn z tej samej grupy ze SR tak się przejęła zajęciami w ubiegły czwartek (omawiana była pierwsza faza porodu), że w poniedziałek odeszły jej wody i trafiła do szpitala, zakończyło się to cc (31tc) , na porodówce podobno mówiła, że to przez SR. Położna wczoraj była tak tym przejęta, że drugą fazę omawiała tak "delikatnie", że ja osobiście czuję niedosyt.

@agata.szy oszczędzaj się, a na pewno wszystko będzie dobrze!
Dzięki za kciuki :)
Wow, naprawdę się dziewczyna musiała przejąć... Nie wiem co tak strasznego u Was mówili na SR, bo u nas babka tłumaczy to bardzo sympatycznie, choć nie ukrywa, że no boli i tyle...
Właśnie, a propos rodzenia, któraś z Was planuje rodzic z TENS?
 
Hej :)
Arica, ja też nie wiem kiedy to zlecialo. Dopiero co o połówkowym USG pisałyśmy, a tu już 30 tydzień :o

U nas nie potwierdzone na 100% ale prawdopodobnie dziewczynka i w końcu wybraliśmy imię :D:D:D
Emilka :D
 
U nas miał być synek a na polowkowym lekarz prowadzący stwierdził że dziewczynka :) Wtedy to dla mnie była tragedia, a teraz cieszę się tak bardzo na tą małą księżniczkę :) mój lekarz na każdej wizycie śmieje się że pewnie urodzi się chłopak i mówi że zamiast Wiktorii będzie Wiktor :D to akurat wynika tylko z jego poczucia humoru i żartów :D

A z takich przypadków to słyszałam ostatnio właśnie od lekarza, że w 36tyg trafiła do niego pacjentka na konsultacje, była przekonana że będzie dziewczynka a musiał jej przekazac informacje ze on widzi chłopca :) podobno kobietka tak zaczęła płakać i się denerwować, jak wyszła z gabinetu to położna zastanawiała się czy dziecko jest chore albo coś nie tak :)
Drugi przypadek, mojej siostry koleżanka w ten weekend urodziła synka a cała ciąże słyszała że będzie dziewczynka :)
 
Dzięki za kciuki :)
Wow, naprawdę się dziewczyna musiała przejąć... Nie wiem co tak strasznego u Was mówili na SR, bo u nas babka tłumaczy to bardzo sympatycznie, choć nie ukrywa, że no boli i tyle...
Właśnie, a propos rodzenia, któraś z Was planuje rodzic z TENS?
W moim szpitalu jest tens, doula 3 tyg przed terminem da mi tez swój wiec do porodu jade już z elektrodami.
Mialam rehabilitację na kręgosłup i zabiegi z tens, 2xw tyg po 20 min (m.inn) i jakos nie odczułam poprawy ale ponoć na bole krzyżowe super:) warto spróbować
 
reklama
Agata.szy, a co to jest to TENS ? Pierwsze slysze o_O
:)
Screenshot_20180413-075509.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180413-075509.jpg
    Screenshot_20180413-075509.jpg
    83,3 KB · Wyświetleń: 569
Do góry